Сьогодні, 7 вересня, в Івано-Франківському міському суді розглядають адміністративне правопорушення у справі порушення вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів.
Правопорушником виступає очільник КП «Івано-Франківськміськсвітло» Віктор Синишин, який раніше працював інженером у КП«ЄРЦ» (тепер МІУК). До слова, Синишин є ще й депутатом міської ради, передає кореспондент Фіртки.
Віктор Синишин до суду знову не з'явився, подавши клопотання про те, що не зможе бути в суді, бо перебуватиме у відрядженні з 5 до 10 вересня у місті Одеса. Згідно доданих документів там Синишин бере участь у тренінгу сертифікованих енергоменеджерів.
Відтак, оскільки справу за цією статтею без правопорушника розглядати неможливо, суд відклав засідання на 30 вересня 16.00.
Нагадаємо, попереднє засідання відклали, оскільки Віктор Синишин до суду не з'явився, подавши клопотання про перенесення судового розгляду. Також він подав документ про перебування на лікарняному від 29 серпня.
ДО ТЕМИ: Ще один інженер екс-ЄРЦ, якого судять за корупційне правопорушення, захворів перед судом
На першому засіданні прокуратура наголошувала, що оскільки Віктор Синишин є співзасновником фірми, яка виконувала роботи, то був у конфлікті – приватних і службових, що вплинуло на об’єктивність прийняття рішення.
Тоді суд вивчив посадову інструкцію Синишина. Також обвинувачений та його захисник подали клопотання про виклик свідків. Зокрема, заступника директора МІУК Олександра Качанка, директора МІУК Мирона Джуса та колишнього директора Руслану Василюк.
ДО ТЕМИ: Статутний капітал КП «Івано-Франківськміськсвітло» збільшать на 10 мільйонів
Також пояснення у справі мав надати Віктор Синишин. Крім того, прокурор подав клопотання про виклик свідка-заявниці Наталії Сербин, адже на підставі її звернення і проводилась перевірка і складено адміністративний протокол. Суддя задовольнила клопотання.
ДО ТЕМИ: Корупційна комуналка по-франківськи: "ЄРЦ", бізнес і політика
Нагадаємо, на початку серпня Івано-Франківська місцева прокуратура склала та скерувала до суду адміністративний протокол за ст. 172-7 КУпАП щодо Віктора Синишина. За цією статтею управлінням департаменту захисту економіки ГУ НП в Україні також складено протокол щодо іншого посадовця цього ж підприємства - Василя Скиданчука. Судове засідання у аналогічній справі відбудеться завтра о 10:00.
Обидва інженери комунального підприємства "Єдиний розрахунковий центр" (зараз КП "Муніципальна інвестиційна управляюча компанія") Віктор Синишин і Василь Скиданчук заснували підприємства "Станіслав ІВ" і "Галичина ІВ", які отримували підряди в ЄРЦ. Зокрема, Синишин донедавна був у співзасновниках ТОВ "Станіслав ІВ", а Скиданчук – ТОВ "Галичина ІВ".
Між ЄРЦ і «Станіслав-ІВ» укладено 23 договори на виконання робіт на суму 396 тисяч гривень.
Ймовірно таким чином затягується розгляд справи, оскільки, згідно з ст. 38 Кодексу України про адміністративні правопорушення "Строки накладення адміністративного стягнення" :
Адміністративне стягнення може бути накладено не пізніш як через два місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через два місяці з дня його виявлення, за винятком випадків, коли справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу підвідомчі суду (судді).
Якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення, крім справ про адміністративні правопорушення, зазначені у частині третій цієї статті.
Адміністративне стягнення за вчинення корупційного правопорушення може бути накладено протягом трьох місяців з дня виявлення, але не пізніше одного року з дня його вчинення.
У разі відмови у порушенні кримінальної справи або закриття кримінальної справи, але за наявності в діях порушника ознак адміністративного правопорушення адміністративне стягнення може бути накладено не пізніш як через місяць з дня прийняття рішення про відмову у порушенні кримінальної справи або про її закриття.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Аналітика “Під контролем”: скільки насправді заробляють комунальні підприємства Івано-Франківська