Крихівецька дорога "смерті"

 

/data/blog/115380/bbf2f0f8c4dd39892d964d289a9063b8.jpg

 

31 серпня у приміському селі Крихівці стався прикрий випадок — водій мікроавтобуса збив 13-річну дівчинку та втік з місця події. Пізніше винуватець здався правоохоронцям, проте ДТП на тій ділянці дороги — непоодинокий випадок, а регулярне явище. Ми вирішили розібратися, чому Крихівецьку трасу називають дорогою смерті. 

 

Кричущий випадок із втечею водія викликав широкий резонанс серед жителів Івано-Франківська. Люди почали закликати владу навести порядок із сумнозвісним пішохідним переходом. Найбільш послідовну позицію висловлювала місцева жителька Наталія Дзундза. Як виявилося, проблема цієї ділянки дороги для неї не є чужою, адже 31 травня 2016 року її 10-річну доньку на тому самому переході травмувала автівка. 

 

"Для мене проблема цього переходу стала особистим викликом після того, як моя дочка потрапила в ДТП. На щастя, ми відбулися легкими травмами, проте іншим не так пощастило", — розповідає пані Наталія.

 

"Я вже протягом кількох місяців пишу запити та листи до різних владних структур міста із проханням вирішити проблему, проте у відповідь чиновники пояснюють, чому це зробити нереально", —  додає вона.

 

3

 

На думку місцевих жителів, є кілька варіантів зменшення кількості ДТП на цьому відрізку дороги. По-перше, поставити світлофор. По-друге, встановити відео- фотофіксацію. По-третє, встановити "лежачих поліцейських". І по-четверте, взагалі забрати звідти пішохідний перехід.

 

Жителі, практичного кожного будинку, які живуть біля сумнозвісного переходу мають родичів чи друзів, які були учасниками ДТП на тій ділянці дороги.  Так, одного разу, водій серед ночі в'їхав в магазин, що знаходиться на розі вулиць 16 липня та Крихівецька. Іншого — на великій швидкості залетів у житловий будинок, що знаходиться навпроти магазину. Кілька років тому, на цьому ж пішохідному переході, під колесами авто загинула пенсіонерка. 

 

Як нам стало відомо, сьогодні у кабінеті сільського голови Крихівців Мирона Гаргата відбувалася зустріч щодо проблемної ділянки дороги, на якій були присутні представники "Автодору", поліції та служби автомобільних доріг. Цікаво, що міські чиновники не хотіли афішувати свої зібрання, тому присутність ЗМІ була небажаною.

 

Варіант зі світлофором відкинули одразу, установлення фото- відеофіксації може зайняти 1-2 роки, тому зупинилися на варіанті розміщення по периметру вулиці Крихівецька різних розміток, острівців безпеки та велосипедних доріжок. Чиновники домовилися розробити проектну пропозицію та порахувати вартість робіт.

 

Ми звернулися за коментарями до голови правління громадської організації "Vision Zero" Віктора Загреби, який пояснив, що на вулиці Крихівецькій ключова проблема полягає у швидкості руху.

 

4

 

"На високій швидкості водії пізно помічають пішохода або велосипедиста, і фізично не встигають зупинитись. Також, швидкість призводить до більш тяжких наслідків. Умовно, наїзд на швидкості 30-40 км/год є менш травматичним, ніж коли наїзд стається на 60-80 км/год. В другому варіанті результатом є важкі травми або смерть", —  розповідає він.

 

Загреба додає: "У липні 2016 року ми робили дослідження швидкості потоку транспорту на вулицях міста. На Крихівецькій вимірювали швидкість 395 автомобілів, у випадково обраний час (до темряви та після). Результати сумні: 89,4% водіїв їдуть швидше ніж 60 км/год, хоча за правилами максимально допустима швидкість на цьому відрізку дороги — саме 60, і вона є більш-менш безпечною з точки зору мінімізації ризику ДТП на вулицях, на яких є нерегульовані переходи.

 

39% від усіх водіїв їдуть по місту зі швидкістю понад 80 км/год, а 6% — понад сотню. Сумарно за 120 хвилин замірів, ми виявили 24 машини, які "летіли" цією вулицею понад сотню.
 
 
дослідження швидкості
 
 
Рекордні результати були 124, 127 і 128 км/год. І це лише протягом короткого відрізку часу. На жаль, це явище там є стандартним. В межах міста це одна з найгірших вулиць з точки зору загрози людям, які на ній живуть".
 

Детальніша інформація доступна за цим посиланням.  

 

Віктор дає свій рецепт вирішення проблеми на цьому переході: "На нашу думку, перше що треба зробити, щоб убезпечити людей — це знизити швидкість потоку транспорту та фізично убезпечити пішоходів, шляхом змін в самій вулиці. Це можуть бути, як мінімум, острівці безпеки та відповідне звуження смуг руху. Також гарним варіантом було б встановлення нових світлофорів або побудова кільцевих перехресть."

 

Проте, поки чиновники створюватимуть чергову проектну пропозицію можуть відбутися ще кілька ДТП, які завдадуть травм або ж навіть заберуть чиєсь життя.

 

5

 

0342.ua


07.09.2016 2493 0
Коментарі (0)

30.04.2025
Олег Головенський

Загалом, декларації «обраних народом» виглядають доволі скромними. Нічого особливого. Але дещо цікаве є. Як і сам аналіз та «рейтинги» здобутків чиновників.

2498
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1173
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1105
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2286
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3727
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2701 8

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

964

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

822

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

773

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

733
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10450
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1301
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

332
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5446
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1159
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2952
02.05.2025

Презентували «Життєпис Івано-Франківська», а саме — другу книгу, яка охоплює період з 1939 по 2022 роки.  

536
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

396 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

835
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

722
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

774