Вченому ІФНМУ присвоїли почесну державну нагороду

 

 

Нещодавно завідувачу кафедри хірургії № 2 та кардіохірургії, доктору медичних наук, професору Ігорю Шевчуку присвоїли звання «Заслужений діяч науки і техніки України». Як каже науковець, «один в полі не воїн», а отже колектив кафедри рухається в правильному напрямку.

 

Автор 318 наукових праць, 38 авторських свідоцтв і деклараційних патентів України, 12 галузевих нововведень, п’яти монографій, підручника для медичних сестер, чотирьох навчально-методичних посібників, двох методичних рекомендацій. Під керівництвом професора Шевчука захищено сім кандидатських дисертацій та три магістерські роботи, наразі виконуються ще дві докторські та три кандидатські дисертації.


Окрім цього, професор є одним з авторів наскрізної програми Міністерства охорони здоров’я України з дисципліни «Хірургія, дитяча хірургія» для студентів IV-VI курсів медичних ВНЗ, «Уніфікованого клінічного протоколу первинної, вторинної (спеціалізованої) та третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги при гострому панкреатиті МОЗ України».


Науковець жартує, що любов до медицини розвинулася в ньому на генетичному рівні. Адже ще з дитинства навчався азам медицини, оскільки виріс у сім’ї лікарів: батько – хірург, а мама – офтальмолог. Удома батьки постійно обговорювали якісь цікаві випадки з медичної практики. У 1984 році Ігор Шевчук із відзнакою закінчив Івано-Франківський державний медичний інститут, а з хірургічною спеціалізацією остаточно визначився ще на третьому курсі – коли проходив практику в районній лікарні.

 

«Коли вперше потрапив на операцію, пережив потужний емоційний шок, – пригадує вчений. – Одразу зрозумів, що саме в цій сфері медицини зможу бути найбільш ефективним».

 

Для студентів, які мріють про роботу хірурга, професор має свої поради: «Професійним хірургом може стати лише той, який фанатично буде закоханий у цю справу. Хірургія на сьогоднішній день – це високотехнологічна галузь медицини. Шлях до освоєння професії займає тривалий час і потребує постійного самовдосконалення та підвищення рівня теоретичних знань і практичних вмінь. В цій професії неприпустимий популізм. Короткі курси підвищення кваліфікації не свідчать про якісне засвоєння методик, а є лише підставою для подальшої кропіткої щоденної роботи з їхнього впровадження в практику. Неправильні тактичні дії хірурга можуть призвести до того, що людина на все життя залишиться інвалідом. Тому студенту треба ретельно зважити, чи готовий він до такого високого рівня відповідальності, рішучості та міцності духу».


До речі, Ігор Шевчук уже вісім років поспіль веде особистий фотоархів операцій, а потім ті світлини використовують на практичних заняттях, в навчальних посібниках, статтях, конференціях.


Важливим напрямком наукових досліджень Шевчука І.М. є впровадження малоінвазивних хірургічних методик лікування захворювань грудної клітки, середостіння, черевної порожнини, прямої кишки, встановлення нових ланок патогенезу та розпрацювання ефективних методів лікування хірургічної інфекції, профілактика і лікування поліорганної недостатності у хворих на хірургічний сепсис, застосування нових методів екстракорпоральної детоксикації. За його безпосередньої участі розробили і впровадили в клінічну практику нові методи паренхімозберігальних комбінованих втручань на тканині підшлункової залози у хворих на ускладнені форми хронічного панкреатиту. Цікаво, що в клініці, очолюваній науковцем, уперше в Україні, впровадили у практику методики ендоскопічних транспапілярних втручань на протоці підшлункової залози, які включають її стентування, балонну дилатацію, вірсунголітоекстракцію.


«Вказані методики відзначаються високою ефективністю і дозволяють у значної частини хворих уникнути проведення оперативних втручань, що покращує результати лікування і забезпечує високу медичну та соціальну реабілітацію хворих», – пояснює Ігор Шевчук.


06.09.2016 494 0
Коментарі (0)

26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

629
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

1816 6
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

1110 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

534
24.02.2024
Вікторія Матіїв

Спроби створити музей у Долині виникали ще у 60-х роках. Проте тільки 23 грудня 1997 року Долинська районна рада прийняла остаточне рішення щодо нього. Журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою закладу Ксенею Циганюк. 

6884 61
01.02.2024
Вікторія Косович

Івано-Франківськ є градом безлічі упереджень і масок: для перших — фортеця, заснована поляками, для других — відголос австрійського «золотого віку» з його залізницями, для третіх — серце гуцульської культури, плач трембіт.  

11356 6

Піст – невід’ємна частина християнського  життя, встановлена Богом.

314

Друзі путіна зустрілись у резиденції рудого Донні у Флориді, де обговорили план путіна по капітуляції України, і після цієї поїздки Орбан розкрив – як за 24 год Трамп планує припинити війну.

1050

Чим ближче до виборів в США, тим більше трампісти вдаються до маніпуляцій у своїй пропаганді. У контексті України вони, переставивши все з ніг на голову, намагаються переконувати, ніби це демократи, а не республіканці, заблокували допомогу Україні.

1096

Кожен із нас не раз потрапляв у ситуацію, коли ми замислювались давати, чи ні милостиню людині, яка звертається про допомогу біля церкви, на вулиці чи в інших громадських місцях.  

1091
24.03.2024

Нутриціологиня пояснила, чому не можна забороняти собі фастфуд та солодощі. А також порадила, як їх вписати у свій раціон.

259
18.03.2024

Сьогодні, 18 березня 2024 року, в УГКЦ в Україні розпочинається період Великого посту. Пригадуємо канони партикулярного права УГКЦ, в яких ідеться про те, коли і як треба постити.  

1064
12.03.2024

Популярний дієтолог Майкл Мослі назвав п'ять груп продуктів, які варто включити до свого раціону для схуднення.

829
26.03.2024

Йдеться про зміни в молитвах «Вірую» («Символ віри»), «Царю Небесний» та митаревій молитві.

721
25.03.2024

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

649
21.03.2024

Релігійна громада отримала всі дозвільні документи та незабаром розпочне будівництво поруч з Садовим товариством та міським озером.

2924
15.03.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

4420
25.03.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

18421
26.03.2024

У Верховній Раді зареєстрували проєкт закону про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо встановлення відповідальності за привласнення державних функцій.   

292
22.03.2024

На початку лютого 2024 року замість Валерія Залужного Збройні сили України очолив Олександр Сирський, який до цього командував Сухопутними військами.  

337
17.03.2024

Продовжує зменшуватися кількість тих, хто вважає, що держава виконує свої зобов'язання перед ветеранами російсько-української війни.  

647
12.03.2024

Президент Володимир Зеленський 7 березня погодив кандидатуру ексголовнокомандувача Збройних Сил Валерія Залужного на посаду посла України у Великій Британії.   

749