Як повідомляла Фіртка, вчора в івано-франківському міському парку вийшов з ладу атракціон "Ланцюгова карусель", внаслідок чого двоє дітей госпіталізували.
За словами очевидців, атракціон запустили й він почав набирати обертів, як раптом перестав рухатися й усі крісла збилися докупи. Попердня причина зупинки атракціону раптова зупинка електроенергії.
Внаслідок цього травмувалися дві 12-річні дівчинки. Як повідомили Фіртці в прес-службі обласної поліції, вчора на місце події виїхали правоохоронці за повідомленням громадян, які стали свідками трагедії.
"На сьогодні ведеться перевірка, розслідуються причини поломки атракціону, фахівці проводять ряд експертиз. Тільки після їх завершення можна буде говорити про міри покарання для власника атракціонів", - кажуть парвоохоронці.
З приводу інциденту у парку Шевченка франківський підприємець Олег Олексюк, якому належить атракціон написав заяву в соцмережі Фейсбук.
Підприємець зазначає, що зупинка атракціону сталася по причині кількасекундного припинення подачі струму в парку.
"Я маю пряму причетність до "Ланцюгової каруселі" в парку Т.Шевченка, на якій стався нещасний випадок. Спробую пояснити, що сталося і по ходу спростувати хоча б частку помиїв, які вилилися на мою лису голову.
Спершу про потерпілих дівчаток. Дійсно є забої і в однієї рана на плечі, на яку, як я знаю, наклали один шов. Ніяких ран на спині у другої дитини нема. Є забої на ліктях. Після надання медичної допомоги обох дівчаток відпустили до дому. Зупинка атракціону сталася по причині кількасекундного припинення подачі струму в парку. На той момент на відсутність струму "зреагував" атракціон Корабель. Його пускач вибило і довелося вмикати двигуни заново. Однак по інерції він котився далі як і інші каруселі, бо вони працюють теж по інерції, і кількасекундна відсутність світла практично не відчувається. Не помітили б цього і на Ланцюговій каруселі, якби вона б не була в режимі розгону. У цей момент її крутить муфта. яка не має інерції. Такий жахливий збіг обставин.
Майже миттєво з моменту аврійної зупинки згаданого механізму прибула поліція. Все було запротокольовано, свідки опитані телебачення приїхало. Щонайменше "1+1" цілком досить об"єктивно висвітило ситуацію. Під таким прицілом громадськості і преси у наш час будь-яка суб"єктивність виключена. А десь за дві години в присутності понятих експерти здійснили перевірку атракціону. Всі деталі, вузли працювали, запуск здійснювася без проблем. Вердикт - атракціон справний", - написав Олег Олексюк.
Так, додав, що наразі немає заборони на експлуатацію атракціону, як і підстав на цю заборону.
"Я особисто не несу відповідальності за постачання електроенергії в Івано-Франківську, що власне і було причиною нещасного випадку.
Активісти, а іноді просто малокомпетентні люди пишуть, що треба зробити незалежну експертизу і комісію. Експертиза і п"ятирічний дозвіл були здійснені і відповідно видані місяць тому(№285.16.26 від 03серпня 2016року). А комплексну комісію по перевірці стануатракціонів і їх законності перебування в парку було здійснено в липні за розпорядженням голови міста. Якихось істотних зауважень не було. Тепер щодо незалежності експертизи. Експерт, який ставить свій підпис, даючи добро, інспектор держгірпромнагляду який дає дозвіл і т. д. ділять зі мною відповідальність за роботу атракціону і ніякі гроші не примусять їх підписати сумнівний документ.
Тепер щодо закликів, що атракціони старі , розвалюються і треба їх зрізати і поставити нові. Друзі, вартість нового Колеса огляду з монтажем і установко біля 400тис. доларів. Атракціону Стела 350тисяч і т.д. Тільки для того, щоб окупитити їх треба 25 років. Приміром, за 10 років атр. Стела ще себе не окупив. Дайте відповідь собі на просте запитання. Чому ми всі в основному їздимо на вживаних авто. Купувати нове з нашими доходами нерентабельно. Головне, щоб було справне. Це стосується і парку атракціонів у Франківську. До речі, практично всі із них навіть у даних модифікаціях знаходяться у виробницві. Бо класика!", - написав О. Олексюк.