Старобогородчанська ОТГ ділилась досвідом із потенційною Пнівською ОТГ

 

 

Громади сіл Пнів, Битків та Пасічна, які потенційно готові утворити Пнівську об’єднану територіальну громаду у рамках реформи про децентралізацію провели робочу зустріч із Старобогородчанською ОТГ.

 

Поїздка відбулась з метою вивчення та ознайомлення з усіма плюсами та ризиками об’єднаної територіальної громади. Зокрема, на зустрічі були присутні представники із медичної та освітньої галузей, сільські депутати, члени виконкому, голови Старобогородчанської та Верхнянської ОТГ, пише Фіртка із посиланням на прес-службу ВОЛІ.

 

Депутат Надвірнянської районної ради Тетяна Пришляк зазначила, що дана зустріч, в першу чергу носила пізнавальний характер, адже більшість людей переконались, що в об’єднанні – майбутнє.

 

«Ті, що хотіли об’єднуватись – відчули переваги, ті що сумнівались – переконалась, що в об’єднанні майбутнє. Голови ОТГ переконували, що плюсів значно більше, адже фінансування йде напряму.Відповідальності та повноважень у теперішнього корпусу ОТГ набагато більше, тому й вимоги до якісного складу депутатів повинні бути вищі», - зазначила Тетяна Пришляк.

 

Зокрема, представникам делегації показали як триває ремонт у адміністративній будівлі, делегація побачила школу, ФАП та будинок культури, крім того показали і встановлення бетонної дороги у Богородчанах, де була нагода поспілкуватись із підрядником. На зустрічі два голови ОТГ ділились досвідом та дали відповіді на всі запитання, що цікавили присутніх.

 

«В першу чергу - це земельні та фінансові питання, також питання оптимізації та скорочення штатів, як поводитись із твердими побутовими відходами і з муніципальною поліцією, як треба поводитись із грошовою оцінкою землі та із приватними підприємствами, що знаходяться в ОТГ. Люди отримали вичерпну відповідь на всі запитання від голів ОТГ, адже вони на практиці побачили, як все працює в громаді», - підкреслила Пришляк.

 

Голова Старобогородчанської ОТГ Ярослав Здерка поділився досвідом та побажав всім якнайшвидшого об’єднання. «Перш за все – потрібно думати кого обираєте на голову ОТГ, адже важливо, щоб усі громади були задоволені. Потрібно навчитись довіряти майбутньому голові, довіряти депутатському корпусу та бути єдиною командою».

 

Також слід зазначити, на засіданні робочої групи з питань децентралізації в області потенційну Пнівську громаду, (яка мала утворитись з сіл Пнів, Битків, Пасічна) експерти не підтримали. Зокрема, на їх думку межі міста Надвірна давно тісно зв’язані із межами села Пнів, (відстань між населеними пунктами – 2 км), а також велика кількість мешканців сіл працюють у районному центрі.

 

Однак, за усіма показниками Пнівська ОТГ має право на існування, а також дотримані основні критерії: добровільність та спроможність.


17.08.2016 693 0
Коментарі (0)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1271
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2564
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2131
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2195
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6594 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2475 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

368

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1182

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1305

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1440
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

303
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

167
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

601
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

69
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26534
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

568
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10485 1
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

68
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

101
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

423
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

570
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

638