Галабала: Положення про руслоочисні роботи є незаконним

 

 

В Івано-Франківській області може бути розроблено нове Положення про руслоочисні та руслорегулювальні роботи.

 

Таке рішення протокольно зафіксовано за результатами наради «Проведення руслоочисних та руслорегулювальних робіт на ріках області», що відбулася за ініціативи Івано-Франківського обласного управління водних ресурсів,інформує прес-служба партії Воля.

 

«Суть руслоочисних робіт - це коли сільська рада звертається з проханням видалити наноси з річки, врегулювати русло ріки, а підприємець проводить ці роботи без оплати, але має право продавати наноси (по суті піщано-гравійну суміш), яку вивозить в наслідок виконання робіт. Такий порядок затверджений рішенням обласної ради у 2011 році. Проте з 2010 року в Україні діє Закон України «Про державно-приватне партнертво», який визначає, що єдиною формою співпраці органів місцевого самоврядування, яка може існувати між органами місцевого самоврядування та приватним бізнесом є договори про державно-приватне партнерство. Належне виконання зобов’язань за таким договором контролюється Кабміном і забезпечується порядок» - наголосила очільниця фракції «ВОЛЯ» в облраді Ольга Галабала та запропонувала розробити та затвердити нове положення, яке б відповідало нормам закону, а також унеможливлювало маскувати за руслоочисними роботами незаконний видобуток піщано-гравійної суміші.

 

«Навіть сільські голови називають це «шутровими кар’єрами», які здійснюються через руслоочитку. Ми не маємо ставити знак дорівнює між руслоочисними роботами, мета яких доглядати за водним господарством і запобігати повеням, та між видобуваням піщано-гравійної суміші, що має здійснюватися на промислових родовищах. З яких сплачується рента та інші податки в місцеві та державний бюджети» - сказала Галабала.

 

Також Ольга Галабала розкритикувала відсутність відповідальності за невиконані роботи по руслоочисці, які здійснювалися протягом 5 останніх років, та запропонувала Держекоінспекції спільно з Івано-Франківським управлінням водних ресурсів зафіксувати завдані збитки та в судовому порядку відсуджувати компенсацію цих збитків на користь громади.

 

«В області з 2011 року погоджено 43 проекти на здійснення руслоочисних та руслорегулювальних робіт. З них здано лише 7 проектів. На 11 об’єктах роботи не були розпочаті. На всіх інших ділянках гравій вивезли, ландшафт та екосистеми пошкодили, а роботи не зроблені. А відповідальності ніякої ніхто не поніс»  - так прокоментувала Галабала результати виконання робіт по розчистці русел рік. 

 

«Виходить, що всі незадоволені: громадськість, яка стверджує, що під прикриттям руслоочисних робіт незаконно видобувається піщано-гравійна суміш, підприємці, які кажуть, що отримають такі дозволи роками і в приватних розмовах навіть називають суми, які вони були змушені потратити на хабарі, місцеві мешканці, які бачать як нищиться їхня екологія. Якщо ситуація така, це означає, що щось працює неправильно. Ми маємо прийняти прозорі і чесні правила для всіх. Де підприємці зможуть чесно працювати, а громада мати чисті річки» - підсумувала Ольга Галабала.


11.08.2016 564 0
Коментарі (0)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

721
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2284
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2008
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2034
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6115 54
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2320 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

193

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1005

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1002

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1261
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

105
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

489
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1950
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26377
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

436
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10349 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7894
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

442
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

290
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

450
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

520
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1454