У Рожнятівському районі скандальна фірма "Гідропауер" збудує міні-ГЕС на ріці Чечва

 

 

Держархбудінспекція України видала дозвіл ТОВ "Гідропауер" на будівельні роботи - спорудження міні-ГЕС у селі Сваричів Рожнятівського району.

 

Замовником проекту та будівництва виступає фірма "Гідропауер", зареєстрована у селі Голошина на Верховинщині. "Гідропауер" відома скандалами впродовж 2012-2014 років з громадами прикарпатських сіл, які виступали проти будівництва малих ГЕС на гірських ріках Верховинщини,пише Курс.

 

КУРС писав, що громади кількох сіл Верховинського району протестували проти будівництва малих гідроелектростанцій. У 2012 році горяни рятували від міні-ГЕС Чорний Черемош у селах Бистрець та Дземброня, а в 2014-му відвойовували Білий Черемош у селах Голошино, Яблуниця, Біла Річка і Довгополе.

 

Нагадаємо, що протистояння завершилося тим, що сесія Голошинської сільради під тиском громадськості скасувала дозволи на будівництво 4 міні-ГЕС на річці Білий Черемош. Тоді ж обласна прокуратура розпочала кримінальне провадження – у правоохоронців були підозри, що дозволи були видані з суттєвими порушеннями.

Для будівництва міні-ГЕС на ріці Чечва на території Сваричівської сільської ради ТОВ "Гідропауер" використає дві земельні ділянки. Одна з них, 0,28 га  в довгостроковій оренді (на 49 років), виділена фірмі сільською радою. Друга, 0,59 га  у приватній власності, буде експлуатуватися за договором сервітуту.

Місце розташування Сваричівської міні-ГЕС – долина ріки Чечва, йдеться у "Заяві про наміри".

 

А відповідно до "Заяви про екологічні наслідки будівництва", міні-ГЕС буде розміщена на правому березі відвідного (скидного) каналу Чечвинського гідровузла. Об’єкт належить до таких, що становлять підвищену екологічну небезпеку. Будівництво призведе до обмеженого та короткострокового забруднення повітря пилом та вихлопними газами. Вплив на інші компоненти довкілля і ґрунти визначений як незначний, декларує будівничий. І запевняє, що йдеться виключно про ділянку 600 м каналу Чечвинського водосховища.

 

Залишкових впливів, стверджує компанія, не передбачається. Утім, громаді слід знати, що під час будівництва міні-ГЕС будуть знищені зелені насадження і що інвестор взяв на себе зобов’язання пізніше їх відновити.

 

Потужність Сваричівської міні-ГЕС – 900 Квт, термін експлуатації – не менше 30 років. ГЕС використовуватиме воду Чечвинського водосховища з 100% поверненням у водоскидний канал без зміни її якісних характеристик. ТОВ "Гідропауер" повідомило, що має відповідні погодження від ТОВ "Карпатнафтохім", яке утримує та експлуатує Чечвинське водосховище, Обласного управління водних ресурсів та Держрибагентства України – всі датовані 2015 роком.

 

Громадські слухання у Сваричеві, як повідомляється на сайті компанії, проходили з лютого по червень минулого року, на них громада села погодила факт будівництва міні-ГЕС та Детальний план території під будівництво.

 

А от із фінальними слуханнями, на яких мали представити проект, стався казус  на них був присутній лише секретар сільської ради. Перенесення обговорення проекту пройшло з таким самим результатом. Відтак, громадські слухання були визнані такими, що не відбулися – "у зв’язку з неявкою громадськості". Оскільки за цей час, стверджує інвестор, Товариство та розробник ОВНС не отримали скарг, пропозицій чи зауважень, інвестор ухвалив рішення затвердити проект, розроблений ТОВ "Гідроенергетика", у первинній редакції та передати на експертизу. ДБЕ в області погодив проект, після чого ДАБІ видала дозвіл на будівництво.

 

Проекту Сваричівської міні-ГЕС ТОВ "Гідропауер" у відкритому доступі наразі не представив.

 

У 2010 році, коли компанія була заснована і презентувалася на Прикарпатті, вона оголосила про будівництво каскаду з 5 міні-ГЕС на річках області.

 

Під час скандалів із невиконанням взятих на себе зобов’язань та відхилень від проекту, що мало місце на Верховинщині, екологічний активіст "Дружини охорони природи" Петро Тєстов (Київ) закинув фірмі освоєння траншу ЕБРР під "зелений тариф". Міні-ГЕС на Білому Черемоші споруджувалися за кошти ЄБРР – відповідно до кредитного Договору з ТОВ "Гідропауер" на 3,8 млн євро.

 

Відомо, що засновники ТОВ "Гідропауер", згідно з даними Єдиного державного реєстру, – це чотири компанії з офшорних зон: дві з Кіпру та дві з Британських Віргінських островів. Компанія повідомляє на сайті, що планує реалізовувати проекти з будівництва малих гідроелектростанцій в Івано-Франківській, Львівській, Закарпатській, Чернівецькій областях.


04.08.2016 1368 0
Коментарі (0)

26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

680
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

1946 7
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

1137 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

560
24.02.2024
Вікторія Матіїв

Спроби створити музей у Долині виникали ще у 60-х роках. Проте тільки 23 грудня 1997 року Долинська районна рада прийняла остаточне рішення щодо нього. Журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою закладу Ксенею Циганюк. 

6906 61
01.02.2024
Вікторія Косович

Івано-Франківськ є градом безлічі упереджень і масок: для перших — фортеця, заснована поляками, для других — відголос австрійського «золотого віку» з його залізницями, для третіх — серце гуцульської культури, плач трембіт.  

11401 6

Піст – невід’ємна частина християнського  життя, встановлена Богом.

340

Друзі путіна зустрілись у резиденції рудого Донні у Флориді, де обговорили план путіна по капітуляції України, і після цієї поїздки Орбан розкрив – як за 24 год Трамп планує припинити війну.

1087

Чим ближче до виборів в США, тим більше трампісти вдаються до маніпуляцій у своїй пропаганді. У контексті України вони, переставивши все з ніг на голову, намагаються переконувати, ніби це демократи, а не республіканці, заблокували допомогу Україні.

1118

Кожен із нас не раз потрапляв у ситуацію, коли ми замислювались давати, чи ні милостиню людині, яка звертається про допомогу біля церкви, на вулиці чи в інших громадських місцях.  

1113
29.03.2024

З кожним днем війни стає дедалі важливіше зберігати емоційну стабільність і свідомо дбати про своє психічне здоров’я.   

76
24.03.2024

Нутриціологиня пояснила, чому не можна забороняти собі фастфуд та солодощі. А також порадила, як їх вписати у свій раціон.

288
18.03.2024

Сьогодні, 18 березня 2024 року, в УГКЦ в Україні розпочинається період Великого посту. Пригадуємо канони партикулярного права УГКЦ, в яких ідеться про те, коли і як треба постити.  

1086
29.03.2024

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

658
25.03.2024

Йдеться про зміни в молитвах «Вірую» («Символ віри»), «Царю Небесний» та митаревій молитві.

756
21.03.2024

Релігійна громада отримала всі дозвільні документи та незабаром розпочне будівництво поруч з Садовим товариством та міським озером.

2953
15.03.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

4447
29.03.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

18445
29.03.2024

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки розглянув майже 90% законопроєкту про мобілізацію.  

80
26.03.2024

У Верховній Раді зареєстрували проєкт закону про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо встановлення відповідальності за привласнення державних функцій.   

327
22.03.2024

На початку лютого 2024 року замість Валерія Залужного Збройні сили України очолив Олександр Сирський, який до цього командував Сухопутними військами.  

357
17.03.2024

Продовжує зменшуватися кількість тих, хто вважає, що держава виконує свої зобов'язання перед ветеранами російсько-української війни.  

667