Косівські активісти очікують об’єктивних висновків від Руслани Лижичко щодо знищення Карпат

 

 

Громадськість Косівщини і активісти «ВОЛІ» очікують незалежних та об’єктивних висновків щодо знищення Карпатських пралісів від Руслани Лижичко, яка перебуває із командою науковців у експедиції в рамках соціальної місії Збереження карпатських пралісів.

 

Впродовж двох тижнів триватиме експедиція в Карпатах, яку очолює співачка Руслана Лижичко, про це вона повідомила на своїй сторінці у мережі Фейсбук. Поїздка відбувається в рамках соціальної місії Збереження карпатських пралісів з командою Українське товариство охорони птахів за підтримки Frankfurt Zoological Society, пише Фіртка із посиланням на прес-службу ВОЛЯ.


Зокрема, експедиція перебувала на території НПП «Гуцульщина», що на Косівщині.

 

Активіст ВОЛІ Андрій Ониськів наголосив, що експедиція Руслани на Косівщині – це ще один крок вперед. «Знаючи позицію Руслани ще з Майдану, переконаний, що вона зробить правильні та об’єктивні висновки та оголосить їх на всю країну. І для нас це ще один крок вперед, адже проблема зі нищенням Карпат не стихає, вона привертає увагу відомих людей, які разом із нами продовжуватимуть боротьбу проти варварських рубок».


Адже, не зважаючи на мораторій, незаконні рубки під прикриттям в.о. директора Національного парку «Гуцульщина» Василя Пророчука відбуваються і досі. 

 

Нещодавно, активісти «ВОЛІ» та громадськість Косівщини знову виявили, що вирубується фактично сироростуча деревина. Усі порушення активісти зафіксували на фото - та відеоматеріалах, викликали представників національної поліції які за даним фактом порушили кримінальне провадження.

 

Олег Атаманюк зазначив, що результатом роботи команди  є все більша кількість бажаючих долучитись до вирішення проблеми вирубки Карпат. «Через наполегливу роботу цілої групи людей: волівців, громадських активістів, журналістів ця проблема сягла  масштабного рівня - почали долучатись відомі особистості».

 

«Однак, з тих матеріалів та коментарів, які ми бачимо від Руслани – її ім’ям просто хочуть скористатись відбілюючи справжніх нищівників лісу. Найімовірніше, судячи із її коментарів щодо НПП «Гуцульщина» - вона не до кінця розібралась у ситуації. Ми пробуємо вийти із нею на зв'язок уже другий день, щоб показати реальну ситуацію  та відкрити людині очі на ті проблеми. І не просто бутафорно, а використовуючи відео, фото-матеріали, використовуючи документальні підтвердження», - запевнив Атаманюк.

 

Однак, зацікавленість відомих особистостей країни знищенням Карпат – це тільки одна із важливих складових системної боротьби, зауважив Атаманюк, адже реально повпливати щоб кардинально вирішити проблему, як показує досвід Румунії, можна тільки залучивши міжнародні інституції, з якими ми вже розпочали роботу.

 

«Щоб вирішити цю проблему потрібна воля Уряду, але на превеликий жаль,  цього поки не відбулось. Можливо, під впливом міжнародних інституцій вдасться добитись вагомого результату. І тільки тоді, спільними зусиллями буде системне вирішення цієї проблеми. Зрушення є, але вони епізодичні. Тому,  чим більше свідомих людей у суспільстві буде долучатися до боротьби за збереження Карпат тим суттєвіше зростають шанси на кардинальне вирішення даної проблеми», - підкреслив Атаманюк.

 

Нагадаємо, волівці разом з активістами Косівщини останні місяці б’ють на сполох через незаконну вирубку лісу в НПП Гуцульщина. Вони пікетували під стінами Мінекології та домоглись розслідування фактів незаконних вирубок. Також, вони домоглись приїзду в Нацпарк міністра екології Остапа Семерака, в результаті чого він підписав наказ про тимчасову заборону санітарних рубок та звільнив голову Державного лісового агентства України. Також, активісти «ВОЛІ» та нардеп Юрій Дерев’янко неодноразово звертались з вимогою звільнити скандального директора НПП Гуцульщина Василя Пророчука який роками покривав незаконну вирубку дерев.


03.08.2016 524 0
Коментарі (0)

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1618
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1704
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1691
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5004 39
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2001 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1388

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

274

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

581

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

752

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

872
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3507
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10077
02.04.2024

Одним з перших засіяли ярими культурами поля на Городенківщині, Коломийщині та Снятинщині.  

717
13.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

25960
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7581
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

774
29.03.2024

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

943
13.04.2024

Які труднощі та виклики виникають при управлінні краєзнавчим музеєм "Бойківщина" Тетяни й Омеляна Антоновичів та як намагаються їх розв'язувати?

1273
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

225
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1103
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

716
02.04.2024

Українці розповіли, чи підтримують у другому читанні ухвалення Верховною Радою оновленого законопроєкту про мобілізацію.  

949