Курортні брати-близнюки: Грибівка і Санжійка

 

/data/blog/112727/9c679f4a2aea72e5e302f7cecd1ff840.jpg

 

Чорноморськ, Будацька коса, шикарні пляжі Затоки, Кароліно-Бугаза та Сергіївки.

Брати, чи сестри?

Але є на цьому відрізку ще одне місце, цілком гідне уваги курортників.

Близнюки-брати (чи сестри?) Грибівка і Санжійка, невеликі селища за 40 кілометрів від Перлини біля моря.

Перша з родичок веде своє походження від козацького хутора Перебойна, що увійшов у 1792 році до складу земель статс-секретаря Катерини II Адріана Грибовського (від його імені походить назва села).

Друга – від військового пункту Санджак зі сторожовою вежею, що набагато пізніше обзавівся також повноцінним маяком.

Причому нині ви побачите версію 2.0 Санжійського маяка, перенесену подалі від берега. Дуже сипкий ґрунт у районі селища, і старий маяк загрожував просто з'їхати в море.

Але курортників, які прагнуть відпочити від сірих буднів, зазвичай мало цікавить історія. Чим селища можуть порадувати відпочиваючих зараз?

В першу чергу, звичайно ж, пляжами. Вони починаються відразу після Чорноморська і плавно переходять у курортні володіння Кароліно-Бугаза.

Дрібний пісок, з якого так приємно ліпити різноманітні споруди дітлахам від 5 до 80 років. Метрова смуга черепашок найрізноманітніших форм і розмірів. Дно, що плавно знижується.

Ну, так по всьому тутешньому узбережжю пляжі більш-менш однакові – скажете ви. І будете праві. Частково.

Особливості родичів

Кожен із близнят зможе порадувати своїх гостей неординарною фішкою.

Грибівка, одне з найбільш екологічно чистих місць в області, що знаходиться на пристойному (як для курортного села) видаленні від моря, викинула до володінь Посейдона численні щупальця баз відпочинку і готелів (понад 60 штук).

Найдальші з яких розташувалися аж у п'яти – десяти хвилинах ходу від блакитної стихії. А значна їх частина знаходиться просто на пляжі.

Ціни на таку благоліпність, ясна річ, аж ніяк не божеські. Нові номери зі зручностями у високий сезон стартують від 600 грн і завершують свій політ десь в районі 3 тисяч на добу. «Порадував» двоповерховий котедж, що коштує 6075 грн на добу :) Останнім часом, схоже, більшість баз Грибівки прагнуть втиснутися в елітний сегмент відпочинку.

За бюджетний відпочинок відповідають старі, ще радянські бази зі зручностями на вулиці, де можна поселитися і за 100 грн на добу (прибувши на місце, швидше за все, знайдете і дешевше). За ці гроші вам забезпечать дах над головою (в окремому дерев'яному будиночку або загальних корпусах), ліжко і, якщо пощастить, холодильник у номері.

Усі ці бази, готелі, вілли, гостьові будинки та інші «шпаківні» утворюють справжній Шанхай, у якому з незвички можна заблукати.

Але свою головну місію – забезпечити недовгу дорогу до моря – вони виконують «на ура».

Повернення до Криму

Другий брат (чи все ж сестра?) Санжійка в першу чергу вражає неординарним ландшафтом, що ніби повертає нас на Бажаний півострів.

В якусь мить численні будиночки на пляжах зникають, а до неба підносяться глиняні схили, на вершині яких вас чекає степ, що колише пожухлу траву, і сам населений пункт Санжійка.

Кача, Лисяча Бухта, Курортне – явно б визнали в нашій сьогоднішній героїні свою далеку родичку.

Червонуватий відтінок глини, жовтіючий пісок, черепашки, що грають на сонці, яскравий колір водоростей, які висихають на березі, бірюзовий відлив моря створюють неповторну гаму, яку навряд чи де ще зустрінеш на Одеському узбережжі. Відносне безлюддя на пляжах між двома селищами обумовлене тим, що більшості народу лінь тягнутися 15 хвилин по мокрому піску від звичних тапчанів у загадкову даль. Рятівна в спеку тінь від нависаючого схилу. Всюдисущі чайки, що ширяють у повітряних потоках. Плескіт смарагдових хвиль.

Частина відпочиваючих користуються послугами приватного сектора Санжійки: йти до моря довше, ніж у Грибівці, але не критично.

А частина просто розбивають нагорі над морем вірного друга мандрівника – старий добрий намет. Якщо є машина – взагалі краса. Навіс від сонця, прикріплений одним кінцем до автомобіля, іншим до якоїсь палиці (дерев тут небагато), розкладний стільчик, газовий пальник – та сиди, насолоджуйся видом на безмежну стихію. Набридло – вперед купатися, здолавши півсотні метрів по одній з десятка стежок-спусків униз. Краса!

Темний бік сили близнюків

Зрозуміло, є свої нюанси – воду та харчі потрібно тягати із селища, до магазинів якого не так щоб рукою подати.

Та й ціни на продукти в тутешніх місцях повністю віддані на відкуп господарям маленьких крамниць і торговцям скромного базарчика (про великі супермаркети забудьте – найближчий у Білгороді-Дністровському, є ще невеликий маркет у Кароліно-Бугазі). А вже вони про свою вигоду подбають по повній програмі.

Та й сміття після «диких» відпочивальників залишається забагато (втім, не тільки після «диких»). З проблемою утилізації відходів місцева влада ще до кінця не розібралася.

А екскурсійна програма, як і в цілому по регіону, не відрізняється різноманітністю. Одеса, Білгород-Дністровський та далеке і дороге Вилкове.

Усі громадські розваги зводяться до посиденьок в численних кабаках під браве «гоп-цаца» з динаміків, і нехитрої пляжної «движухи», як то «банани», батути, дельтаплани, парашути, водні гірки та інші квадроцикли.

Не перевіряли, але у високий сезон музичний фон над Грибівкою повинен стояти ще той. Уявляєте, якщо всі «численні кафе, ресторани, караоке-бари, нічні клуби» врублять свої магнітофони одночасно? А ввечері, швидше за все, так і відбувається (благо, у Санжійці з розважальними закладами, за чутками, справа йде тихіше).

Оксамитові переваги

Тому по можливості намагайтеся дістатися до курортів або до початку сезону (у червні), або по його завершенні (у вересні). І нехай Одеська область не Крим, і оксамитовий сезон може піднести вам неприємні погодні сюрпризи, якщо пощастить, однозначно залишитеся у виграші.

Відпочиваючих менше, ціни на житло знизяться, і можна буде більш-менш спокійно гуляти морським берегом, не проштовхуючись між засмагаючих тіл.

І тоді ви по повній програмі зможете пройнятися тутешньою красою. Чудовими заходами і чарівними світанками. Зміною кольору морської води і яскравими барвами глиняних схилів. Найчистішим повітрям і ласкавими хвилями. Всім тим, що в обіймах ваших нових знайомих Грибівки і Санжійки набуде нових, ще не звіданих відтінків.

Шлях до моря. Як дістатися

  • Оскільки наші герої лежать поодаль від залізниці, скористатися перевагами Одеської залізниці вам майже не вдасться. Найближча зупинка електрички – «Студентська», але від неї пішого ходу година з гаком.
  • З Південної Пальміри, від автостанції Привоз до Грибівки зазвичай йде пряма маршрутка, періодичність – раз приблизно на 60 хвилин.

  • Можна також скористатися автобусами, що йдуть до Овідіополя, або прямо з Одеси, або з Чорноморська (донедавна Іллічівська).
  • Третій варіант – 601-й «бусик» до Кароліно-Бугаза. Їхати до кінцевої, звідти доведеться пройтися хвилин 40, так що цей варіант краще випробувати без нічого.

 

ua.igotoworld.com


04.08.2016 4487 0
Коментарі (0)

26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

654
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

1900 6
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

1125 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

549
24.02.2024
Вікторія Матіїв

Спроби створити музей у Долині виникали ще у 60-х роках. Проте тільки 23 грудня 1997 року Долинська районна рада прийняла остаточне рішення щодо нього. Журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою закладу Ксенею Циганюк. 

6900 61
01.02.2024
Вікторія Косович

Івано-Франківськ є градом безлічі упереджень і масок: для перших — фортеця, заснована поляками, для других — відголос австрійського «золотого віку» з його залізницями, для третіх — серце гуцульської культури, плач трембіт.  

11387 6

Піст – невід’ємна частина християнського  життя, встановлена Богом.

330

Друзі путіна зустрілись у резиденції рудого Донні у Флориді, де обговорили план путіна по капітуляції України, і після цієї поїздки Орбан розкрив – як за 24 год Трамп планує припинити війну.

1067

Чим ближче до виборів в США, тим більше трампісти вдаються до маніпуляцій у своїй пропаганді. У контексті України вони, переставивши все з ніг на голову, намагаються переконувати, ніби це демократи, а не республіканці, заблокували допомогу Україні.

1110

Кожен із нас не раз потрапляв у ситуацію, коли ми замислювались давати, чи ні милостиню людині, яка звертається про допомогу біля церкви, на вулиці чи в інших громадських місцях.  

1103
24.03.2024

Нутриціологиня пояснила, чому не можна забороняти собі фастфуд та солодощі. А також порадила, як їх вписати у свій раціон.

273
18.03.2024

Сьогодні, 18 березня 2024 року, в УГКЦ в Україні розпочинається період Великого посту. Пригадуємо канони партикулярного права УГКЦ, в яких ідеться про те, коли і як треба постити.  

1075
12.03.2024

Популярний дієтолог Майкл Мослі назвав п'ять груп продуктів, які варто включити до свого раціону для схуднення.

844
26.03.2024

Йдеться про зміни в молитвах «Вірую» («Символ віри»), «Царю Небесний» та митаревій молитві.

742
25.03.2024

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

655
21.03.2024

Релігійна громада отримала всі дозвільні документи та незабаром розпочне будівництво поруч з Садовим товариством та міським озером.

2945
15.03.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

4437
25.03.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

18436
26.03.2024

У Верховній Раді зареєстрували проєкт закону про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо встановлення відповідальності за привласнення державних функцій.   

312
22.03.2024

На початку лютого 2024 року замість Валерія Залужного Збройні сили України очолив Олександр Сирський, який до цього командував Сухопутними військами.  

348
17.03.2024

Продовжує зменшуватися кількість тих, хто вважає, що держава виконує свої зобов'язання перед ветеранами російсько-української війни.  

659
12.03.2024

Президент Володимир Зеленський 7 березня погодив кандидатуру ексголовнокомандувача Збройних Сил Валерія Залужного на посаду посла України у Великій Британії.   

765