ТОП-12 рекордів Прикарпаття

 

Серед рекордів України не один десяток «родом» із Прикарпаття. Пропонуємо пригадати найцікавіші. До речі, деякі з них навіть потрапили до числа світових рекордів.

 

  1. Людина під снігом

Взимку 2013 року коломиянин Олексій Гуцуляк  побив світовий рекорд з перебування голої людини під снігом. Він пролежав у сніговій кучугурі годину і 20 секунд, а це на 20 хвилин більше, ніж попередній рекордсмен – із Японії.

  1. людина під снігомНаймасовіша «Коломийка» 

У листопаді 2011 року на площі біля міської ратуші в Коломиї встановили рекорд України з виконання танцю «Коломийка». Учасниками свята, яке проходило в межах Всеукраїнського молодіжного форуму «Молодь – нова еліта нації», була не тільки молодь Прикарпаття, але й представники багатьох областей України – від Донецька до Львова. Незважаючи на холодну пору року і сильний вітер, 207 пар виконали найпопулярніший на Галичині танець.

  1. коломийкаШість вершин за шість годин

У квітні 2012 року зафіксували  рекорд України в категорії: «Спорт, спеціальна підготовка, масові заходи» – спуск з шести найвищих вершин України за один день. Протягом п’яти днів п’ятеро українських сноубордистів та лижників у Буковелі проходили тренування й технічну підготовку для встановлення рекорду та підкорення найвищих вершин українських Карпат (гори Петрос, Говерла, Ребра, Бребенескул, Гутин-Томнатек, Піп Іван). Сміливці за шість годин здійснили спуск з шести вершин Карпат на лижах та сноубордах за допомогою гелікоптера.

6 вершин

  1. Найдовше чоловіче волосся

У 2012 році в Україні зареєстрували рекорд на найдовше чоловіче волосся – один метр і десять сантиметрів. Та ще й природного рудого кольору. Його власник – 12-річний хлопчик із Дрогобича, який по нагороду приїхав аж на Прикарпаття. Що таке ножиці та перукарське крісло, Артур не знає. Адже його не стригли з самого дитинства.

  1. найдовше чоловіче волоссяНайбільша лемківська ватра

На початку літа 2012 року на Ватряному полі в селі Рівня Рожнятівського району під час VІ Прикарпатського фольклорно-етнографічного фестивалю лемківської культури відбулося запалення найбільшої ватри в Україні. Вогонь-символ возз’єднання був ініційований самою лемківською громадою.

  1. лемківська ватраРодинне дерево

Рекорд, який встановили в Івано-Франківську в 2014 році, полягав у створенні і презентації єдиного в Україні дерева з використанням 150 фотокульок – 1800 світлин із зображенням прикарпатських родин, сімей, дітей. Ексклюзивні фотокульки, створені івано-франківською дизайнеркою Лідією Шевагою, закріплені на конструкції у формі дерева висотою понад 2,5 метри. Головна мета дійства – привернути увагу суспільства до таких важливих цінностей, як сім’я та родина.

родинне дерево

  1. Найбільший тризуб зі свіжого кропу

Улітку 2012 року на центральній сцені Долинського міського парку відбулася патріотична акція – викладення на національному прапорі розміром 20 м на 15 м найбільшого герба України зі свіжого кропу. Для встановлення цього рекорду знадобилося 100 кг кропу.

найбільший тризуб

 

  1. «Ґудзиковий» рекорд

У 2013 році на показі мод «Франківський подіум» дизайнерка Лєна Васенко встановила рекорд України в категорії «Мода, мистецтво, вперше». Вона використала найбільшу кількість ґудзиків в одній колекції одягу «Подих літа». На 14 моделях нарахували аж 5 762 ґудзики.

  1. гудзиковий рекордКарта миру

Торік на день святого Миколая в Івано-Франківську провели святкове дійство і старт міжнародного соціального проекту «Діти за мир у всьому світі», а також встановили новий рекорд України у категорії «Найбільша карта України, виготовлена дитячими руками заради миру у всьому світі». Розміри рекордної карти: 2 м на 1,5 м. У встановленні рекорду взяли участь 250 дітей, які виготовили стільки ж паперових голубів миру, яких потім наклеїли на карту.

найбільша карта України

  1. «Вареничний» рекорд

У 2014 році під час різдвяних свят в одному з івано-франківських ресторанів одночасно приготували найбільшу кількість вареників. Тисячу вареників із квашеної капусти варили протягом чотирьох днів у три зміни. Для рекорду витратили 6,5 кг борошна, близько 10 кг капусти, до 27 яєць, 1,5 кг цибулі та 2 кг сала.

  1. вареникиТанцювальний рекорд

Улітку 2013 року в Калуші відбувся всеукраїнський фестиваль-конкурс східних танців «Кубок Прикарпаття». У рамках заходу на міській площі 507 танцівниць східних танців віком від 4-х до 75 років встановили рекорд України із масового та одночасного виконання східних танців.

танцювальний рекорд

  1. Босоніж по снігу

У 2013 році в Івано-Франківську тренер з тхеквондо ВТФ, керівник центру підготовки чемпіонів «Золотий дракон» Ігор Йосипів пробіг босоніж по снігу 12 км навколо міського озера. Це зайняло у рекордсмена одну годину 20 хвилин та 46 секунд.

босоніж по снігу

До теми

В Україні рекорди реєструє «Книга рекордів України», яка виконує представницькі функції «Книги рекордів Гіннеса». Наразі «Книга рекордів України» налічує п’ять тисяч рекордів.

«Аби зареєструвати рекорд, перш за все потрібно заповнити відповідну анкету на офіційному сайті проекту, – пояснює представник «Книги рекордів України» Ганна Крисюк. – Потенційний рекордсмен повинен вказати назву рекорду, описати основну ідею та бюджет». Варто зазначити, що не реєструють рекорди, які несуть загрозу для безпеки життєдіяльності людини.

Протягом одного-двох місяців заявку розглядає редакційна рада, яка складається з експертів – неодноразових рекордсменів та фахівців у різноманітних галузях.

Вартість реєстрації рекорду включає в себе проведення відповідної експертизи рекорду, виготовлення дипломів, а також організаційні моменти щодо приїзду експертів (поселення, харчування тощо).

Якщо рекорд є соціальним проектом, тобто стосується популяризації України, патріотизму, національних та освітніх програм, пов’язаних із дітьми, то реєстрація відбувається повністю безкоштовно.

До речі, вартість проведення експертизи рекорду, який подають до «Книги рекордів Гіннеса», складає близько п’яти тисяч євро.

 

Наталя МОСТОВА, ГК


22.07.2016 1480 0
Коментарі (0)

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2005
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1878
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1877
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5571 49
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2169 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1530

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

770

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

834

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1043

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

1021
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1793
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3700
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10285
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26174
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10210 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7737
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

919
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

253
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

282
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

402
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1304
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

902