Чому потрібно снідати протягом першої години після пробудження

 

 

Різні вчені доводять важливість сніданку для людського організму. Мова йде не просто про те, щоб поїсти, а зробити це в першу годину після пробудження. Цікаво, чому саме в цей проміжок часу? Тоді читай далі.

 

Вживання їжі впродовж першої години після пробудження є нормальним явищем. Однак дехто з нас снідає під час добирання до офісу, або навіть після цього. Ще 10-30% людей взагалі пропускають сніданок.

 

Кожен з нас має виправдання, чому він не снідає одразу після пробудження. Ми можемо поспішати або просто не бути голодними, але користь сніданку впродовж першої години після пробудження дуже велика. Якщо ви можете цього дотримуватись, то кожен ваш день буде продуктивним та щасливим.

 

Ось що відбувається з вами, коли ви снідаєте одразу після пробудження:

 

1. Коли ви їсте впродовж першої години після пробудження, відбувається регулювання вашого рівня цукру та інсуліну в крові, а також “запускається” обмін речовин.

Це важливо, якщо ви хочете втратити вагу або навіть зберегти її. Адже коли ці процеси відбуваються в організмі, ви отримуєте необхідні енергетичні ресурси, які забезпечуватимуть продуктивність протягом всього дня.

Коли ви спите, обмін речовин сповільнюється, тому що ваше тіло має небагато вимог. З’їдаючи сніданок впродовж першої години після прокидання, ви запускаєте термогенез (метаболічний процес перетравлення їжі і транспортування поживних речовин). 

Отож, щоб метаболізм працював на повну силу, ви не повинні забувати про ранковий прийомі їжі.

 

2. Якщо ви не снідаєте впродовж першої години після пробудження, ви більше схильні до споживання їжі із низьким вмістом поживних речовин або висококалорійні продукти.

Нема сумнівів, що у кожного з нас був такий період, коли ми не мали часу на сніданок, тому чекали обіду. А, отже, під час нього, скоріш за все, споживали калорійну та із низьким вмістом поживних речовин їжу. Саме сніданок допомагає відігнати відчуття голоду і протистояти переїданню протягом всього дня.

 

3. Дослідження показали, що сніданок після пробудження покращує настрій і когнітивні функції протягом дня.

Деякі дослідження показують, що споживання їжі протягом першої години після пробудження покращує настрій, тому що ваш мозок одразу отримує необхідні поживні речовини. Таким чином, у вас також поліпшується пам'ять, ви краще сприймаєте інформацію.

От, подумайте про сніданок, як про паливо для автомобіля. Якщо його майже нема, він не буде їхати, так само і з вашим організмом. Їжа — це паливо для тіла. “Заправляючи” ваше тіло протягом першої години після пробудження, це не дозволяє не почуватись втомленими та дратівливими протягом дня.

 

Висновок

Інколи важко снідати впродовж першої години після пробудження — може не вистачати часу, або ви можемо не відчувати голоду. Але коли ви робите вибір на користь сніданку, то заряджаєте свій розум і тіло енергією на весь день.

 

За матеріалами  сайту mizky.com


18.07.2016 1498 0
Коментарі (0)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1105
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2469
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2083
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2129
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6441 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2415 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

290

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1115

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1139

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1356
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

236
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

559
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

2024
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26469
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

521
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10425 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7966
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

505
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

368
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

518
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

592
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1538