Кабмін прийняв програму розвитку гідроенергетики, яка вб'є Дністер

 

 /data/blog/111292/8d607575f352689c6939599ee4e0c85f.jpg

 

"Програму розвитку гідроенергетики до 2026 року" затвердив Кабінет Міністрів України.

 

Рішення прийняли члени уряду на сьогоднішньому засіданні, повідомляє УНН.

 

Керівник “Укргідроенерго” Ігор Сирота розповів, що головна мета програми – введення в експлуатацію понад 3,5 млн кВт нових потужностей, доведення до 15,5% гідроенергетики в загальній системі енергетики в Україні. А відтак – зменшення залежності держави від імпортного палива та зменшення техногенного навантаження на довкілля.

 

Сирота повідомив, що програма передбачає реконструкцію та модернізацію існуючого обладнання та будівництво нових потужностей. А саме: будівництво Дністровської гідроакумулюючої станції – 1,250 млн кВт, Канівської ГАЕС – на 1 млн кВт, Ташликсьскої ГАЕС – 300 тис. мВт, КаховськоЇ ГЕС – 250 тис. мВт та “Верхньодністровських каскадів” – 390 тис. мВт.

 

Ще в жовтні минулого року плани Державної компанії “Укргідроенерго” розбудувати мережу ГАЕС, щоби підвищити потужності, викликали протест. В першу чергу рибалок – вони виступили із застереженням, що це може знищити річку.

 

Категорично проти будівництва на Дністрі каскаду ГЕС також виступили екологи “Дністровського каньйону”.

 

“Це вб’є Дністер!” – Із відповідним зверненням працівники науково-технічної ради Національного природного парку “Дністровський каньйон” звернулися до Мінекології України.

 

“Дністровський каньйон як одне з семи природних чудес та туристична перлина України перестане існувати, – застерігали науковці у зверненні. – Результати втручання будуть вбивчими: Дністер перетвориться з ріки гірського характеру на каскад ставків із слабопроточною водою. Вже через 10 років водосховища будуть повністю занесені твердим стоком ріки, через що втратять свою цінність як об’єкти енергетики. Під сумнівом, що проектовані греблі та дамби зможуть утримати величезний об’єм води, що формується під час повеней та паводків.

 

Будівництво гребель призведе до підняття рівня води у Дністрі до такого, яким воно було при катастрофічному паводку 2008 року. Мешканцям сіл на берегах ріки, імовірно, доведеться відселятися.

 

“Катастрофічними наслідками загрожує будівництво ГЕС фауні і флорі ріки – загинуть рідкісні червонокнижні риби, земноводні, рослини. Про розвиток туризму на Дністрі, який набуває все більшої популярності, можна буде забути”, – пояснювали екологи.

 

В довгостроковій перспективі екологічні наслідки для регіону – непередбачувані, наголошували фахівці.

 

 

Беручи до уваги прогнози спеціалістів, у грудні минулого року Івано-Франківська обласна рада проголосувала за мораторій на будівництво ГЕС у руслі Дністра на території області.

 

Слідом за прикарпатцями аналогічне рішення прийняла і Тернопільська обласна рада.

 

Та незважаючи на застереження екологів та протест громад, програму пролобіювали відомі групи політиків та бізнесменів.

 

Небезпека нависла над “туристичною перлиною України”, як називають Дністровський каньйон. Саме тут планують збудувати шість руслових та одну дериваційну ГЕС. При тому, що Національний природний парк “Дністровський каньйон” і закони України не дозволяють вести будь-яку господарську діяльність на цих територіях.

 

У цей самий час світовий досвід свідчить про необхідність переходу на більш ощадні технології, аніж теперішні варіанти українських міні-ГЕС. Наприклад, у США міні-ГЕС через доведену шкідливість уже почали демонтувати. А ті країни, де все ще їх зводять, роками перевіряють місця потенційної забудови на безпечність для мешканців і довкілля.

 

Екологи пропонували як альтернативу встановлення мікро-ГЕСів – малих споруд, розміром із радянський холодильник. Коли цей механізм занурюють у річку, він ні риби не вбиває, ні води не забруднює. Такий вид альтернативної енергетики також не шкодить довкіллю і туризму.

 

Але уряд не почув ані науковців, ані громадських активістів, ані громади областей. До 2026 року унікальний Дністровський каньйон таки знищать кіловати.


14.07.2016 490 0
Коментарі (0)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1280
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2573
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2140
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2204
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6621 58
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2482 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

375

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1188

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1313

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1446
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

311
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

183
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

610
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

86
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26548
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

575
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10491 1
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

86
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

117
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

429
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

575
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

646