Івано-Франківськом їздить унікальний лімузин (фото)

 

/data/blog/111290/1a946b03f7a9cb2ef22a7e2bfd98c9c9.jpg

 

Завдяки умілим рукам франківського реставратора Володимира Микицея та його сина, які працюють сімейним підрядом, перед нами постала абсолютно унікальна машина. Ексклюзивний лімузин дивовижно поєднує дух давнини та технології сучасності.

 

Сторінки біографії цього “Опеля” добряче затерті плином часу. Як авто потрапило в Україну, достеменно невідомо. Мабуть, дісталось як військовий трофей, як і більшість німецьких авто цього періоду. До Івано-Франківська машина перебралась зі Львова, де шість років тому її купили за 1000 доларів. Тоді стан машини був плачевний, автентики у ній залишилось мало: шматочок даху, капота та кришка багажника. Замість “рідного” двигуна стояв двигун від “Побєди”. Реставрувати стару машину не було сенсу, а тому майстер разом з новим власником, франківським бізнесменом, задумали створити щось особливе. У раритетне тіло заховали молодечий дух, інформує Like.

 

”Ми не йшли до оригіналу, а фактично робили машину заново. Авто відновили на платформі “БМВ”“7-ї серії, усе внутрішнє наповнення (ходова, бензиновий двигун 3.0, усі вузли, коробка передач, панель приборів) та навіть кондиціонер тут сучасні. Верх залишився від “Опеля”, але його подовжили на 1,1 м”, – розповідає Володимир Микицей.

 

Так чотиридверний седан став лімузином. Зараз це авто легко дасть фору молодим. Міжміські прогулянки – його стихія. На трасі “Капітан” розганяється до 180 км/год. А от наше місто для його габаритів затісне, але, звісно, вийти в люди, себе показати та на інших подивитися можна.

 

Шлях “Опеля” до першого міського променаду в травні минулого року був непростим та довгим. Процес відновлення пройшов багато етапів. Спочатку усю машину розібрали до гвинтика. Власне, першою серйозною проблемою, що загальмувала реставрацію майже на рік, були шприховані колеса. Оскільки в Україні вони коштують дуже дорого – 4 тисячі доларів за одне, замовляли їх з Америки.

 

”Розпочинати роботу без коліс неможливо, бо під них підганяється форма машини. Тому довелось чекати, поки їх привезуть з-за океану”, – пояснює реставратор.

 

Щоб авто не втратило оригінального вигляду, за основу взяли стару форму “капітанського” кузова. Далі вручну варили та вигинали крила, двері, надколісні дуги та інші деталі, пропорційно збільшуючи їх для збереження симетрії усієї машини. Крок за кроком, сантиметр за сантиметром заново “виліпили” увесь кузов. Бампери до цієї машини переробили з “Побєдних”. Потім повернули оригінальний вигляд багажнику, поставили нове скло та фари.

Чимало клопотів було з внутрішнім оздобленням. Кожна дерев’яна деталь підганялась вручну. На замовлення пошили шкіряний салон, шторки для вікон, обтягнули сидіння, “позичені” у “БМВ”.

”Машина велика, терпіння з нею потрібно в кілька разів більше, ніж зі звичайною. Якщо запорожець можна зробити за рік, то на цю пішло п’ять, – описує особливість цього проекту Володимир Микицей. – Крім того, такі авто добряче б’ють по кишені. Тим, хто думає, що на них можна щось заробити, я одразу кажу: будьте готові вкладати серйозні кошти. Це машини для душі, а не для бізнесу”.

Зате результат багаторічної роботи перевершив усі сподівання. Витрачені час, гроші та сили набрали довершеної унікальної форми. Тепер в біографії німецького відставного офіцера нова сторінка – неквапне життя поважного лімузина: нечасті виїзди з нагоди свят, зачаровані погляди навколишніх та відчуття захвату і щастя у тих, кому пощастило на ньому прокататися.


14.07.2016 517 0
Коментарі (0)

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1956
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1857
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1852
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5478 46
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2149 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1506

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

740

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

793

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

993

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

1002
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1765
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3675
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10253
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26138
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10179 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7708
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

895
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

201
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

260
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

377
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1273
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

879