Громада проти Марцінківа: ПП "Свобода" не спинити (фото+відео)

 

 

Не вщухає обурення громадськості Івано-Франківська рішеннями, прийнятими на останній сесії Івано-Франківської міської ради, яка відбулась 8 липня.

 

Нагадаємо, одним із найскандальніших питань стало затвердження депутатами детального плану території в межах вулиць Крайківського-Макогона-Промислова.

 

Депутати від «Свободи» та «Батьківщини», не зважаючи на думку громади, порушивши усі наявні законодавчі акти, проголосували за надання дозволу на розробку даного ДПТ, фактично давши дозвіл на зведення там 33-х багатоповерхівок - цілого мікрорайону. Будуватиме фірма наближена до ВО «Свобода».

 

Шоста сесія Івано-Франківської міської ради сьомого демократичного скликання увійде в історію, як одна із найскандальніших.

 

У вівторок, 12 липня, на вулиці Макогона в Івано-Франківську зібралися місцеві мешканці, які проти забудови.

 

Тутешні мешканці заручилися підтримкою волонтерів, учасників АТО та громадських активістів, аби вимагати у міського голови Руслана Марцінківа накладення вето на рішення.

 

Сьогодні ж, 13 липня, активісти провели спільну прес-конференцію. Організатори запрошували на зустріч і міського голову Руслана Марцінківа, однак той не прийшов.

 

Активісти сформували та озвучили чотири основні вимоги до мера в рамках протестного руху проти свавілля міської влади. Дане звернення підтримали керівники 14-ьох громадських організацій.

 

Після прес-конференції вирушили безпосередньо до очільника міста. Втім мера в міській раді не застали. Як повідомили активістам, міського голови у кабінеті немає - поїхав у відрядження на семінар. Відтак залишили йому плакат з вимогами на дверях його кабінету.

 

Після уточнень, стало відомо, що Руслан Марцінків перебуває на Тернопільщині.

 

Тому активісти вирушили до заступників, аби зібрати їх в одному кабінеті для обговорення.

 

 

 

 Не знайшовши заступника міського голови Олексія Кайди, активісти знову рушили до Миколи Вітенка.

 

 

Той повідомив, що зідзвонившись з О. Кайдою, за годину вирішили провести спільну зустріч активістів із заступниками міського голови, на якій би розглянули вимоги громади. На зустріч також запросили головного архітектора міста Дмитра Нижника.

 

 

 

За годину активістам таки вдалось зустрітись з заступниками міського голови Олексієм Кайдою та Миколою Вітенком. 

 

 Фото: Курс

 

На початку зустрічі перший заступник мера Олексій Кайда поспішив повідомити, що зранку мав зустріч із підприємцями, які за його словами готові передати землю учасникам АТО.

 

 

Присутні бійці АТО назвали це “заманухою”, та озвучили вимоги, про які йде мова у їхньому зверненні.

 

Заступник міського голови Олексій Кайда зайшов з кінця, зауваживши, що для нього дивним є вимога активістів відмінити рішення про створення Муніципальної варти у місті.

 

За його словами такий підрозділ вкрай необхідний Івано-Франківську, адже він допомагатиме зокрема і патрульній поліції.

 

Голова спілки учасників та ветеранів АТО Прикарпаття Тарас Шпук наголосив, що «Це потрібне рішення, але не в такому вигляді. Воно суперечить 222 статі Кримінального Кодексу України. Тому ми виступили кардинально проти цього рішення і вимагаємо відправити його на доопрацювання. Але ні до нас, ні до патрульних на сесії не прислухались», – зазначив активіст.

 

Мова йде про Статут КП «Муніципальна варта», який дозволить працівникам відомства складати протоколи на порушників.

 

На це Олексій Кайда зауважив, що статут вичитувався і створювався на основі статутів вже чинних муніципальних варт в Тернополі, Луцьку, Вінниці.

 

Особиста охорона для Руслана Марцінківа?

«В місті створюється штат в чисельності 25 чоловік, а несе в собі витрати в один мільйон. Мені сказали, що штат буде збільшуватись. Тобто створюється маленька армія, силовий блок міського голови. Ми не хочемо, щоб озброєні силовики виконували вказівки мера, які не завжди законні. Ми хочемо себе від цього вберегти. Тому не кажемо, що це не потрібне рішення, але питання треба доправити на доопрацювання», – зазначив голова спілки добровольців АТО Прикарпаття Василь Андріїв.

 

На думку активістів муніципальна варта стане «особистою охороною міського голови». За словами голови ГО “Залізний тризуб” Наталії Сербин, на роботу цього КП передбачили п’ять мільйонів гривень у рік. За ці кошти, вважає активістка, можна було б зробити щось корисне для розвитку міста.

 

«Для мене, як для жінки незрозуміло, що чоловіки отримуватимуть зарплату за те що, будуть ходити і «штурмувати» бабок, які продають часник. Злочинність – це не тільки безлад, а й велика бідність, Може не варто постійно карати людей, за те що вони неправильно себе ведуть або стоять на тротуарі і продають часник?» – обурилась Наталія Сербин.

 

Так, голова Спілки добровольців АТО Прикарпаття Василь Андріїв вкотре попросив почути громаду та відправити зокрема це рішення на доопрацювання.

 

Втім заступник міського голови О.Кайда настоював на своєму, зазначаючи, що збройне формування необхідне оскільки збільшилась злочинність.

 

 Відео: Галицький Кореспондент

 

Відтак перейшли до питання про затвердження ДПТ в межах вулиць Крайківського-Макогона-Промислова. Пані Галина, мешканка однієї з вулиць промзони, попросила показати протокол громадських слухань, які, за словами головного архітектора Дмитра Нижника, підписані учасниками слухань.

 

«Все законно»

Головний архітектор міста Дмитро Нижник відповів, що були два протоколи таких слухань. В одному йдеться про те, що громада не з’явилася на слухання, а в другому, що там були працівники Харчосмакової фабрики. Також він наголосив, що є рішення виконкому, в якому вказано, що будівництво не порушує садибно-житлову забудову.

 

 

Однак, про те, що відбувається зараз, каже пані Галина, мешканці дізналася з інтернету. Людям незрозуміло, чому все вирішують працівники фабрики, які там не живуть, а лише працюють, а не громада.

 

За словами жінки, підписів під протоколом щодо громадських слухань, який голархітектор показував на сесії, немає.

 

«Всі, хто подав документи це технічні працівники, вони лише виконують вказівки. Ми розуміємо, що ви лише виконавці. Вся відповідальність лежить на міському голові», – зазначив В. Андріїв.

 

Окрім того, він поцікавився, чи мала право міська влада без змін в генеральному плані змінювати цільове призначення землі. Головний архітектор Дмитро Нижник відповів, що прийнято уточнення до генерального плану, а тому все законно.

 

«Тут сидить не стадо овець, а громада міста. Скажіть, чому ви порушуєте закон?  Скільки можна все дерибанити. Ми не просимо вас, а вимагаємо не порушувати закон», - обурився Василь Андріїв.

 

 

Відео: Галицький Кореспондент

 

На завершення заслухали керівника управління земельних відносин Кирила Обладана.

 

 

Нагадаємо, сесійним рішення депутати міської ради продовжили договір оренди фірмі, яка перебуває на стадії банкрутства. Мова йде про затвердження ДПТ в межах вулиць Калуське шосе – Горбачевського – Ціолковського.

 

Учасників АТО обурює прийняте рішення, де міська рада віддала міську землю, на якій планувалося соціальне житло для бійців АТО під забудову фірмі-банкруту. 

 

Активісти вимагають скасувати рішення про передачу фірмі "Передмістя 2000", правонаступнику скандального "Екстіму", 2 га землі під забудову. Вони пропонують розділити виділену ділянку на дві частини, одну, на якій уже розпочалося будівництво, залишити фірмі, іншу – під соціальну програму "Житло для учасників АТО". 

 

Втім чиновник розповів, що згідно закону не можна розділити землю. А рішення поновити договір було прийняте виключно через те, що були звернення людей, які вже купили там квартири. Крім того, кажуть у мерії, розірвати договір з забудовником також було неможливо.

 


 

 

Франківський активіст: Ви цинічні сволочі. Я не знаю, як жити з владою, яка порушує закон та плює на людей

 

«Ми вимагаємо до кінця робочого дня, щоб Марцінків ветував ці рішення поки завтра воно ще не вступили в силу. В разі якщо вони вступить в десятиденний термін скликати позачергову сесію і дані рішення відмінити. Ще раз наголошую, що вимоги активістів не мають жодного політичного забарвлення. В іншому випадку ми залишаємо за собою право мирних протестів. Ми протестуватимемо вимагаючи дотримання закону України", - резюмував Василь Андріїв.

 

 

Чи дослухається міський голова? Адже, останні події, зокрема перебіг шостої сесії Івано-Франківської міської ради, дають чітке розуміння того, що «Свободу» не спинити…

 

Варто зауважити, за повідомленням видання Курс, громадські активісти скерували скаргу з проханням перевірити законність прийнятих міською радою рішень в прокуратуру Івано-Франківської області та генпрокурору Юрію Луценку.

 

Олена Британська

 

 

 

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Активісти закликали мера Марцінківа заветувати незаконні "будівельні рішення" міськради (фото+відео)

 Франківські активісти залишили меру послання та пішли до його заступників (фото+відео)

Підсумки 6 сесії Івано-Франківської міськради: 33 пупсові будови або не будь як мер - люби людей

Під вигуки "Ганьба!" франківські депутати таки дали дозвіл на будівництво 33 багатоповерхівок "просвободівській фірмі" (фото+відео)

Франківські депутати затвердили склад громадської ради при Івано-Франківській міській раді (список)

Івано-Франківським вчителям оплатять медогляд

В Івано-Франківську таки створили нове комунальне підприємство «Муніципальна варта» зі статутним капіталом 1 мільйон

Шоста сесія Івано-Франківської міської ради: депутати хочуть, щоб голів ОДА та РДА обирав народ (документ)

Івано-Франківська міська рада хоче виплачувати компенсацію бійцям АТО за неотримані земельні ділянки

Сесія Івано-Франківської міської ради: активіст порівняв "Свободу" із "Партією регіонів"

Франківські депутати мають намір дати дозвіл на розроблення ДПТ навколо міського озера

У Франківську кілька десятків людей вимагали знизити тарифи (фото)

 


Коментарі (0)

20.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

345
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2242
28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

1661
19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

1943
11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

5560 16
07.10.2024
Тетяна Сорока

Про те, як змінилося життя після повномасштабного нападу окупантів у 2022 році, мету встановлення світового рекорду та ставлення до сучасних методів мобілізації, ветеран Степан Савчук поділився з журналісткою Фіртки.

4080

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1062

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1067

Російські історики вважають Одесу російським містом, оскільки, за їх твердженням, місто було засноване російською імператрицею Єкатєріною II.  Їм і в голову не приходить той факт, що заснування міста, і зміна його назви – це різні речі.

1587

Дискурс Гіпермодерну спирається на уподобання та смаки багатомільйонних «мережевих» мас, а не на естетичні ігри еліт, як дідусь-Постмодерн. Відповідно, культурні, мистецькі, політичні, тусовкові та комунікаційні практики Гіпермодерну більш «плебейські» та більш розраховані на швидку емоційну реакцію.

1067
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

816
11.11.2024

Поточний рік був кращим для аграрної сфери на Івано-Франківщині, ніж попередні. У порівнянні з 2023 роком (129,6 гектара) — цьогоріч посівні площі збільшили на 45 відсотків.  

685
06.11.2024

Зовсім скоро настане зима, а це значить, що зараз потрібно максимально запастися вітамінами та мікроелементами.  

14492
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10339
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

6005
12.11.2024

"Ми спільнота. Все, що у нас є — це спільне, — ділиться монахиня.

557
09.11.2024

Дев'ятого листопада свій 65-літній ювілей відзначає Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин.  

5287 8
18.11.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

28400 1
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

445
17.11.2024

Президент США Джо Байден дозволив Україні завдавати ударів по Росії ракетами великої дальності ATACMS.  

565
15.11.2024

На противагу, 35% мешканців західних областей підтримують проведення виборів президента України під час війни.  

399
11.11.2024

Президент США Джо Байден переконуватиме новообраного президента Дональда Трампа продовжити підтримку України, і закличе Конгрес США фінансувати допомогу Україні і після завершення його президентства.  

589