Сьогодні, 7 липня, у приміщенні управління земельних відносин відбулося засідання постійної депутатської комісії Івано-Франківської міської ради з питань з питань містобудування та земельних відносин.
Нагадаємо, на минулому засіданні комісії 5 липня було представлено декілька детальних планів території, згідно яких зміниться цільове призначення землі шести кварталів у місті, передає Фіртка.
Йдеться про: 1. Територію "Промприладу" (вулиці Сахарова-Мельника-Коновальця-Січових Стрільців); 2. Територію колишньої шкірфабрики на вулиці Ленкавського; 3. Територію мікрорайону №7 (Калуське шосе-Горбачевського-Ціолковського); 4. Територію колишнього асфальтного заводу на вулиці Макогона; 5. Територію будинку побуту на вулиці Джохара Дудаєва, 13; 6. Територію біля "Садко" в районі міського озера.
В усіх випадках змінюється цільове призначення земель, а в деяких пунктах заднім числом узаконюється забудова.
Тоді під тиском громадських активістів та журналістів, питання відправили на доопрацювання.
Сьогодні ж вдруге заслухали питання «Про затвердження детального плану території (уточнення положень діючого генерального плану м. Івано-Франківська) в межах вулиць Крайківського – Макогона – Промислова в Івано-Франківську», яке виноситься на завтрашню сесію.
Нагадаємо, минулого року, 30 липня, влада дала дозвіл на розроблення ДПТ промислових територій. Втім громадські активісти зауважили, що переглянувши представлені плани складається враження, що вони зроблені під конкретні фірми, наближені до представників ВО «Свобода».
Як пояснив Дмитро Нижник, детальним планом, який планують розробити планують, охопить межі території, яка перебуває у постійному користуванні Харчосмакової фабрики та площі 0,76 га, яка знаходиться у власності.
«За межі території ми не виходимо. Територія Асфальтного заводу не входить у пропонований детальний план», - запевнив головний архітектор.
Проте на запитання журналістів, Дмитро Нижник все ж визнав, що згідно генерального плану ця територія належить до промислової зони. Це означає, що здійснювати тут будівництво не можна.
Однак, за словами Нижника, прийняте завтра на сесії рішення внесе зміни у генплан.
Це викликало реакцію обурення, адже за словами активістів, громадські слухання щодо цього питання не проводились. Тобто проект даного рішення готувався без урахування думки громади та з порушеннями.
Втім, головний архітектор міста переконував, що громадські слухання щодо цього питання відбулися і протоколи засідань є на сайті. Журналісти з цим не погодились, мовляв, на сайті департаменту такої інформації немає.
На це Нижник запевнив, що протоколи опубліковані, та порадив активістам звернутись із запитом, щоб їх отримати.
Також представник ГО «Івано-Франківська громадська обласна рада» Петро Матейко зазначив, що особисто бачив документи про проведення громадських слухань, підписані колишнім головним архітектором Володимиром Гайдарем.
Після обговорень комісія проголосувала за винесення цього питання на сесії Івано-Франківської міської ради, яка відбудеться завтра, 8 липня.