"Лудинє-фест". У Косові стартував етнофестиваль

 

 

6-7 липня гостей зустрічає столиця високої гуцульської моди – місто Косів.
 
 
Про це йдеться на сайті фестивалю "Лудинє-фест".
 

"Лудинє-фест" - це не просто місце, де можна насолодитися звуками акордів сучасних українських гуртів та ознайомитися з  цікавими зразками автентичного мистецтва. Це фестиваль зі своєю філософією та особливою місією, покликаний об’єднати різних людей навколо однієї ідеї – збереження духовної та матеріальної спадщини гуцулів, популяризація гуцульського мистецтва в маси.

 

Цьогорічна тематика фестивалю – Косівський базар. Ще здавна це місце слугувало унікальним комунікаційним полем різних культур та національностей. Тут продавали та купували, вміло торгувалися,сварилися  та мимоволі закохувалися. Організатори фестивалю прагнуть продемонструвати унікальний процес модифікації найколоритнішого українського базару – від сивої давнини і до сучасності.

 

21-24 липня Шешори перетворяться в центр гуцульської культури

 

Першого дня відбудеться міжнародна науково-практична конференція "Гуцульське мистецтво: від народного до професійного". Там ви зможете ближче познайомитися з особливостями гуцульського промислу, глибше зрозуміти його історичний контекст та значення.

 

У рамках фестивалю у Косівському музеї мистецтва та побуту Гуцульщини  відбудеться виставка творів народного мистецтва з приватної колекції знаного етнографа з села Бабин - Богдана Петричука. Не менш пізнавальною буде презентація книги Наталії Тарковської про життя та діяльність першого косівського вегетаріанця та прихильника здорового способу життя - Аполлінарія Тарнавського. Також до вашої уваги експозиція старовинних поштівок з колекції Мирослава Близнюка, присвячених темі лічниці доктора Тарнавського.

 

Другий день фестивалю обіцяє бути доволі спекотним. І це не лише через високі позначки на термометрі. Гостей чекає чимало  майстер-класів, розіграш лотереї, парк атракціонів, експозиції музеїв міста, покази старовинного та сучасного гуцульського вбрання Також працюватиме базар, де можна буде придбати вироби косівських митців . Спеціально для шанувальників антикваріату працюватиме базар, де продаватимуть старовинні речі.

 

На території фестивалю можна буде скуштувати смачний банош з ватри, будз та бринзу,поласувати солоденьким : випічкою та пляцками за  традиційними косівськими рецептами.

 

Увечері сцену запалюватимуть драйвові етно-гурти з цікавою географією та  різнобарвним звучанням. Гостей розважатимуть файні хлопці з Кам’янця-Подільського - гурт "Банош", гост із Вінниці  "Очеретяний кіт", львівські батяри "Lemko Bluegrass Band" та "ShockolaD" з неповторною Квіткою Цісик нашого часу Брією Блессінг. Вирішальні акорди лунатимуть з гітар місцевої легенди галицького року - гурту "Гуцули". Добряче потанцювати можна буде під запальних Royal Boys Band з Івано-Франківська.

 

Зранку гості міста зможуть відсвяткувати храмове свято Івана по-косівськи : відвідати церкву, пройтися імпровізованим базаром на центральній вулиці міста. Радимо також відвідати найближчі вершини або ж скупатися на славетному, ще з часів бабці Австрії, Гуці.

 

Фестиваль проводився й раніше, проте цьогоріч дещо "виріс". "Лудинє-фест" - ще дуже юна ініціатива, яка має всі шанси увійти до когорти популярних фестивальних традицій літа. Це унікальна подія, здатна об’єднати мистецтво, етнографію,  музику та моду під одним зоряним карпатським небом.

 

за матеріалами Еспресо


06.07.2016 609 0
Коментарі (0)

26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

670
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

1938 7
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

1133 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

554
24.02.2024
Вікторія Матіїв

Спроби створити музей у Долині виникали ще у 60-х роках. Проте тільки 23 грудня 1997 року Долинська районна рада прийняла остаточне рішення щодо нього. Журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою закладу Ксенею Циганюк. 

6904 61
01.02.2024
Вікторія Косович

Івано-Франківськ є градом безлічі упереджень і масок: для перших — фортеця, заснована поляками, для других — відголос австрійського «золотого віку» з його залізницями, для третіх — серце гуцульської культури, плач трембіт.  

11396 6

Піст – невід’ємна частина християнського  життя, встановлена Богом.

336

Друзі путіна зустрілись у резиденції рудого Донні у Флориді, де обговорили план путіна по капітуляції України, і після цієї поїздки Орбан розкрив – як за 24 год Трамп планує припинити війну.

1083

Чим ближче до виборів в США, тим більше трампісти вдаються до маніпуляцій у своїй пропаганді. У контексті України вони, переставивши все з ніг на голову, намагаються переконувати, ніби це демократи, а не республіканці, заблокували допомогу Україні.

1116

Кожен із нас не раз потрапляв у ситуацію, коли ми замислювались давати, чи ні милостиню людині, яка звертається про допомогу біля церкви, на вулиці чи в інших громадських місцях.  

1111
29.03.2024

З кожним днем війни стає дедалі важливіше зберігати емоційну стабільність і свідомо дбати про своє психічне здоров’я.   

66
24.03.2024

Нутриціологиня пояснила, чому не можна забороняти собі фастфуд та солодощі. А також порадила, як їх вписати у свій раціон.

285
18.03.2024

Сьогодні, 18 березня 2024 року, в УГКЦ в Україні розпочинається період Великого посту. Пригадуємо канони партикулярного права УГКЦ, в яких ідеться про те, коли і як треба постити.  

1084
29.03.2024

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

657
25.03.2024

Йдеться про зміни в молитвах «Вірую» («Символ віри»), «Царю Небесний» та митаревій молитві.

754
21.03.2024

Релігійна громада отримала всі дозвільні документи та незабаром розпочне будівництво поруч з Садовим товариством та міським озером.

2949
15.03.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

4444
29.03.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

18441
29.03.2024

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки розглянув майже 90% законопроєкту про мобілізацію.  

70
26.03.2024

У Верховній Раді зареєстрували проєкт закону про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо встановлення відповідальності за привласнення державних функцій.   

323
22.03.2024

На початку лютого 2024 року замість Валерія Залужного Збройні сили України очолив Олександр Сирський, який до цього командував Сухопутними військами.  

353
17.03.2024

Продовжує зменшуватися кількість тих, хто вважає, що держава виконує свої зобов'язання перед ветеранами російсько-української війни.  

664