Зокрема, планують змінити цільове призначення землі шести кварталів у місті, пише Фіртка з посиланням на журналіста Юрія Кривенка.
Йдеться про:
1. Територію "Промприладу" (вулиці Сахарова-Мельника-Коновальця-Січових Стрільців);
2. Територію колишньої шкірфабрики на вулиці Ленкавського;
3. Територію мікрорайону №7 (Калуське шосе-Горбачевського-Ціолковського);
4. Територію колишнього асфальтного заводу на вулиці Макогона;
5. Територію будинку побуту на вулиці Джохара Дудаєва, 13;
6. Територію біля "Садко" в районі міського озера.
В усіх випадках змінюється цільове призначення земель, а в деяких пунктах заднім числом узаконюється забудова.
Промислові території дуже щільно забудовуються житловими будинками в супереч усіх містобудівних норм. Приміром, на промзоні по вулиці Макогона планують побудувати 33 житлових будинка.
На території шкірфірми також планують будувати житло, незважаючи на те, що там десятиліттями захоронювались хімічні речовини.
За словами громадського активіста Тарас Случика, те що відбувається в сфері містобудування та архітектури в Івано-Франківську - це концентрована суміш корупції, не професіоналізму та халатності.
"Стратегічне питання розробки та затвердження детальних планів території, які визначають де, що та як буде будуватись, яка ціна квартири, як буде функціонувати транспортна система, де парк, а де буде садочок чи парковка розглядається без завчасно оприлюднення матеріалів, тобто депутати голосують майже "в сліпу" як на пленарці так і на постійних депутатських комісіях...Мова про розробку плану зонування міста чи розробку комплексних ДПТ, а не виривання кавалків під конкретний будинок чи фірми, мова навіть не йде і здається що про це ніхто не збирається думати. Як результат хаос, корупція, а потім вилізає величезна кількість проблем з транспортом, садочками та екологією", - переконаний активіст.
Тарас Случик вважає, що для того щоб припинити таке "гвалтування" міста треба всього лише політичну волю міської влади.
"Треба ввизначити прозорі правила і їх запровадити", - переконує активіст.
Нагадаємо, що проект рішення «Про затвердження детального плану території кварталу в межах вулиць Ленкавського – Романа Левицького – Набережної ім. В. Стефаника – Ясінських – Кривоноса в м. Івано-Франківську» винесуть на розгляд сесії міської ради.
Нагадаємо, в межах кварталу на вулиці Ленкавського розміщений шкірзавод. Раніше мав ім’я ВАТ "Івано-Франківське шкіряне підприємство «Плай»", а в даний час зветься "філія «Спілловер. Шкіряний завод» ТОВ з іноземними інвестиціями «Спілловер»". Прославився боргами за заробітною платою, на даний момент частина території закинута і деякі будівлі зносяться.
Півроку тому видання ufra провело дослідження франківських промзон. Зокрема, мова йшла і про шкірзавод, заснований ще у 1888 році Яковом Маргошесом.
фото: Андрій Шустикевич
Фото: panoramio.com
Як зазначав у коментарі виданню екс-головний архітектор міста Володимир Гайдар, «Цінність території колишньої «шкірфірми» полягає у її значній площі та особливому місці її розташування. З одного боку, територія безпосередньо межує з існуючою активною транспортною магістраллю, що є внутрішньою об’їзною міста, з того ж боку абсолютна близькість до річки Бистриці Солотвинської. З іншого боку, територія межує з найбільшою рекреаційною територією міста – міським озером та парком, що є в свою чергу в межах пішохідної доступності до центру міста».
Тоді в Департаменті містобудування та архітектури на територію Шкірфірми Маргошеса дивились багатофункціональніше :
«Найцікавішими та найефективнішими з точки зору міського планування, функціями, що можуть бути присутніми в перспективі на даній території є багатофункційний громадський центр з розвинутою експо-зоною, територією для коворкінгу, рекреаційно-відпочинковою та спортивно-оздоровчою функціональними зонами.
Територію гаражних товариств, що частково входять до території колишнього виробництва, доцільно використати для спорудження багатоповерхових паркінгів з відповідним транспортним обслуговуванням.
Цікавим може бути влаштування пішохідного бульвару сполученням від існуючої території озера, через територію багатофункційного громадського центру, з виходом до рекреаційної зони басейну річки. Концептуально вказані ідеї є вже відображені у проекті відкоригованого генерального плану міста. Після його затвердження необхідне подальше скрупульозне опрацювання території у детальному плані з відповідним обґрунтуванням прийнятих рішень та широким їх обговоренням у фахових колах та з мешканцями міста», – розповів Володимир Гайдар.
Найсерйознішим ризиком при здійсненні ревіталізації вказаної території, кажуть експерти, є висока ступінь шкідливості виробництва та ймовірність зараження грунтів, матеріалів конструкцій споруд.
Нагадаємо, як писала раніше Фіртка, 30 червня минулого року на громадських слуханнях щодо забудови території міського озера підняли питання щодо колишнього шкірзаводу.
Екс-працівники розповіли, що на виробництві використовувалися шкідливі важкі метали та тривалентний хром, доля утилізації яких залишилася невідомою.
Відтак громадський активіст звернувся у прокуратуру, щоб провести перевірку на території колишнього шкірзаводу. На що отримав незрозумілу відповідь.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: