Влада Івано-Франківська хоче змінити цільове призначення земел, щоб забудовувати їх житловими будинками всупереч усім містобудівним нормам

 

https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/13590245_10206269101116946_1474039814377396964_n.jpg?oh=bfb5bd78ad7d547b41c0a1201ceb8fcc&oe=57F1D239

 

Сьогодні на засіданні земельної комісії Івано-Франківської міської ради розглядалось шість питань про затвердження детальних планів територій (ДПТ) забудови.
 

Зокрема, планують змінити цільове призначення землі шести кварталів у місті, пише Фіртка з посиланням на журналіста Юрія Кривенка.

 

Йдеться про:
1. Територію "Промприладу" (вулиці Сахарова-Мельника-Коновальця-Січових Стрільців);
2. Територію колишньої шкірфабрики на вулиці Ленкавського;
3. Територію мікрорайону №7 (Калуське шосе-Горбачевського-Ціолковського);
4. Територію колишнього асфальтного заводу на вулиці Макогона;
5. Територію будинку побуту на вулиці Джохара Дудаєва, 13;
6. Територію біля "Садко" в районі міського озера.

 

В усіх випадках змінюється цільове призначення земель, а в деяких пунктах заднім числом узаконюється забудова.

 

Промислові території дуже щільно забудовуються житловими будинками в супереч усіх містобудівних норм. Приміром, на промзоні по вулиці Макогона планують побудувати 33 житлових будинка.

 

На території шкірфірми також планують будувати житло, незважаючи на те, що там десятиліттями захоронювались хімічні речовини.

 

 

За словами громадського активіста Тарас Случика, те що відбувається в сфері містобудування та архітектури в Івано-Франківську - це концентрована суміш корупції, не професіоналізму та халатності.

 

"Стратегічне питання розробки та затвердження детальних планів території, які визначають де, що та як буде будуватись, яка ціна квартири, як буде функціонувати транспортна система, де парк, а де буде садочок чи парковка розглядається без завчасно оприлюднення матеріалів, тобто депутати голосують майже "в сліпу" як на пленарці так і на постійних депутатських комісіях...Мова про розробку плану зонування міста чи розробку комплексних ДПТ, а не виривання кавалків під конкретний будинок чи фірми, мова навіть не йде і здається що про це ніхто не збирається думати. Як результат хаос, корупція, а потім вилізає величезна кількість проблем з транспортом, садочками та екологією", - переконаний активіст.

 

Тарас Случик вважає, що для того щоб припинити таке "гвалтування" міста треба всього лише політичну волю міської влади.

 

"Треба ввизначити прозорі правила і їх запровадити", - переконує активіст.

 

Нагадаємо, що проект рішення «Про затвердження детального плану території кварталу в межах вулиць Ленкавського – Романа Левицького – Набережної ім. В. Стефаника – Ясінських – Кривоноса в м. Івано-Франківську» винесуть на розгляд сесії міської ради.

 

 

Нагадаємо, в межах кварталу на вулиці Ленкавського розміщений шкірзавод. Раніше мав ім’я ВАТ "Івано-Франківське шкіряне підприємство «Плай»", а в даний час зветься "філія «Спілловер. Шкіряний завод» ТОВ з іноземними інвестиціями «Спілловер»". Прославився боргами за заробітною платою, на даний момент частина території закинута і деякі будівлі зносяться.

 

Півроку тому видання ufra провело дослідження франківських промзон. Зокрема, мова йшла і про шкірзавод, заснований ще у 1888 році Яковом Маргошесом.

фото: Андрій Шустикевич

 

Фото: panoramio.com

 

Як зазначав у коментарі виданню екс-головний архітектор міста Володимир Гайдар, «Цінність території колишньої «шкірфірми» полягає у її значній площі та особливому місці її розташування. З одного боку, територія безпосередньо межує з існуючою активною транспортною магістраллю, що є внутрішньою об’їзною міста, з того ж боку абсолютна близькість до річки Бистриці Солотвинської. З іншого боку, територія межує з найбільшою рекреаційною територією міста – міським озером та парком, що є в свою чергу в межах пішохідної доступності до центру міста».

 

Тоді в Департаменті містобудування та архітектури на територію Шкірфірми Маргошеса дивились багатофункціональніше :

 

«Найцікавішими та найефективнішими з точки зору міського планування, функціями, що можуть бути присутніми в перспективі на даній території є багатофункційний громадський центр з розвинутою експо-зоною, територією для коворкінгу, рекреаційно-відпочинковою та спортивно-оздоровчою функціональними зонами.

Територію гаражних товариств, що частково входять до території колишнього виробництва, доцільно використати для спорудження багатоповерхових паркінгів з відповідним транспортним обслуговуванням.

Цікавим може бути влаштування пішохідного бульвару сполученням від існуючої території озера, через територію багатофункційного громадського центру, з виходом до рекреаційної зони басейну річки. Концептуально вказані ідеї є вже відображені у проекті відкоригованого генерального плану міста. Після його затвердження необхідне подальше скрупульозне  опрацювання території у детальному плані з відповідним обґрунтуванням прийнятих рішень та широким їх обговоренням у фахових колах та з мешканцями міста», – розповів Володимир Гайдар.

 

Найсерйознішим ризиком при здійсненні ревіталізації вказаної території, кажуть експерти, є висока ступінь шкідливості виробництва та ймовірність зараження грунтів, матеріалів конструкцій споруд.

 

Нагадаємо, як писала раніше Фіртка, 30 червня минулого року на громадських слуханнях щодо забудови території міського озера підняли питання щодо колишнього шкірзаводу.

 

Екс-працівники розповіли, що на виробництві використовувалися шкідливі важкі метали та тривалентний хром, доля утилізації яких залишилася невідомою.

 

Відтак громадський активіст звернувся у прокуратуру, щоб провести перевірку на території колишнього шкірзаводу. На що отримав незрозумілу відповідь.

 

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Іванофранківці вважають територію шкірзаводу «маленьким Чорнобилем» і пропонують провести там екологічну експертизу

Франківський активіст-еколог просив провести перевірку на колишньому шкірзаводі, натомість Держсанепідслужба перевірила воду з міського озера (заява+документ)


05.07.2016 2466 2
Коментарі (2)

Misha Savin 2016.07.05, 15:29
Тарас Слипчук може і мудрий хлопець але вирішувати де і що будувати повинні спеціалісти.Всі названі території знаходяться майже в центрі міста і повинні бути забудованими житловими будинками з усіею необхідною структурою.З зеленими зонами предбачиними нормами а не з розсадниками комарів.Такі приклади в місті є.Архітектурі міста необхідно діяти рішуче і професіно і не слухати сільських фільозофів.
Славко Задунайский 2016.07.05, 18:53
Спеціалісти пр відкатам зараз все вирішать.
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

739
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2307
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2026
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2043
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6173 55
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2329 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

201

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1023

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1011

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1272
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

120
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

500
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1959
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26385
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

447
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10361 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7901
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

454
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

301
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

456
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

531
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1464