Волонтер зі США два роки навчатиме дітей у Криворівні

 

 

Серед гуцулів два роки буде жити і працювати волонтер Корпусу Миру Хесус Сеґов’я. Його гостинно зустріли в Українських Атенах минулого тижня. Криворівнянська ЗОШ І-ІІІ ст. ім. М.Грушевського уклала угоду із Корпусом Миру США в Україні про співпрацю у рамках проекту "Молодіжний розвиток". 

 

Перед приїздом до Криворівні Хесус та ще 73 волонтери проектів "Розвиток громад", "Молодіжний розвиток" і "Викладання англійської мови як іноземної Корпусу Миру США в Україні урочисто, одягнувшись у вишиванки, прийняли у Києві присягу. Посол США Джеффрі Пайєт, звертаючись до них, сказав: «Ви приїхали в Україну в дуже важливий час… тоді, коли українці дізнаються, як це створити Україну після революції. Тому мені дуже приємно, що уряд США всіляко допомагає Україні", інформує Фіртка з посиланням на сайт Верховина.

 

За його словами, в Україні тепер перебуває, разом з тими, що прийняли присягу, 150 волонтерів, а ще 100 приїдуть у вересні. 
Корпус Миру працює в 120 країнах, його фінансують американські платники податків. Організація сприяє миру і дружбі між людьми різних національностей і культур – саме з цією метою добровольці Корпусу Миру певний час живуть і працюють між людьми різних національностей і культур. 

 

В Україні Корпус Миру працює з травня 1992 року – відтоді, як наш колишній Президент Леонід Кравчук і колишній президент США Джордж Буш-старший підписали угоду про співпрацю. З того часу майже три тисячі добровольців жили і працювали в українських громадах, за винятком двох років: коли в Україні розпочалася Революція Гідності, волонтери повернулися додому, а в 2015 знову приїхали в Україну. До речі, це вже 49 заїзд. 

 

До програми Корпусу Миру в Україні входить насамперед розвиток практичної англійської мови, набуття організаційних і керівних навиків, заохочення до здорового способу життя, профілактика ВІЛ, лідерські тренінги для молоді, семінари з розвитку громад, зміцнення ролі та потенціалу громадських організацій задля демократизації суспільства. 

 

Добровольці мають право обирати країну, де би хотіли жити і працювати, та з культурою якої знайомитись. Раніше права вибору у них не було. Хесус на запитання, чому саме обрав Україну, відповідає: "Я знаю, що на території вашої країни війна. Тому від імені молоді Сполучених Штатів Америки я хочу допомогти молоді України, насамперед – допомогти зрозуміти себе". 

 

Після урочистого прийняття присяги волонтери Корпусу Миру поїхали з Києва у різні куточки України. Як каже Олеся Рубаняк, котра разом з Наталією Джелемою від імені Криворівнянської школи їздила до Києва зустрічати Хесуса, було дуже приємно почути зі сцени слова заступника міністра освіти і науки Павла Хобзея: "Я дуже радий, що один із волонтерів їде у найкрасивіший куточок України – Криворівню», і обіцяв провідати його тут. До речі, на Прикарпаття, окрім Хесуса, приїхало ще кілька добровольців Корпусу Миру. Вони проживатимуть у Коломиї, селищі Солотвин Богородчанського району, Бурштині, троє – в Івано-Франківську.


Вчителі з Гуцульщини були захоплені також тим, що під час прийняття присяги волонтери виконували як Гімн Сполучених Штатів Америки, так і Гімн України. "Це було вражаюче!", – кажуть вони. 

 

Українську мову Хесус вивчив за три місяці свого перебування у селищі Козелець на Чернігівщині, куди для ознайомлення з Україною він приїхав на початку березня і, проживаючи в одній сім’ї, дванадцять тижнів працював у школі №3. 

 

Щодо своєї праці у Криворівні Хесус має багато планів, але каже, що спочатку мусить познайомитись з усіма учнями школи та жителями села. Для цього буде створено у селі клуб, з назвою якого поки що не визначились. Хесус учитиме наших дітей, скажімо, різних, невідомих для нас, американських ігор. І в такій формі, спілкуючись з англомовним юнаком, криворівнянці швидше і легше вивчать іноземну мову. А втілення шкільних програм активно розпочнеться у вересні – з початком навчального року. Хесус ознайомить із навчальним процесом у школах Америки і вивчить наш досвід. Також волонтер спільно з учителями школи повинен написати проект, який би стосувався розвитку і криворівнянської школи, і громади села загалом, на реалізацію якого Криворівня може отримати грандові кошти. 

 

Наразі Хесус допомагає господарям, у яких проживатиме упродовж двох років, заготовляти сіно: розбиває вали, обертає, громадить; доглядати худобу; рибалить на Чорному Черемоші і знайомиться з сусідами, побутом гуцулів та укладом їхнього життя. А також проводив перші свої заняття з дітьми у літньому оздоровчому таборі.


04.07.2016 402 0
Коментарі (0)

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1961
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1860
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1855
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5488 46
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2153 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1509

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

744

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

796

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

998

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

1004
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1768
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3679
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10256
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26146
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10182 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7712
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

897
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

205
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

262
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

379
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1276
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

883