В Надвірній розпочато будівництво вулиці Визволення (фото)

 

/data/blog/109877/384bbd13029b3643f5594ade3bd64b7b.jpg

 

На сьогодні в Надвірній проходять роботи по відновленню та ремонту дорожнього покриття вулиць та доріг.

 

При розробці Плану соціально-економічного розвитку керівництвом міської ради спільно з депутатським корпусом та громадою міста визначено перелік пріоритетних вулиць, прибудинкових територій та пішохідних доріжок, де є необхідним першочергове проведення ремонтних робіт, пише Фіртка з посиланням на Надвірнянську міську раду.

 

улиця Визволення потрапила в число таких вулиць і потребує на сьогодні практично нового будівництва. Варто зазначити, що вул.Визволення є однією з найстаріших вулиць міста, була заселена мешканцями ще в XVI ст. і до сьогодні зберегла свою первинну історичну назву. Якщо повернутись до історії нашого міста, вулиці вимощували тесаним каменем, на зразок сучасної бруківки, що добре збереглось до сьогодні. Тому завданням є не тільки провести ремонт, а й відновити історичний вигляд вулиць центральної частини міста таких, як: Лисенка, Петрушевича (колишня назва Пекарська), Федьковича, Визволення, Шептицького (колишня назва Кілінського), Крушельницької (колишня назва Сокола) та ін.", - кажуть в міській раді.

 

Вулиця Визволення комунальної форми власності і перебуває на балансі Надвірнянської міської ради, є стратегічно важливою транспортною артерією, адже веде до практично всіх суб’єктів житлово-комунального господарства, таких як Надвірнянського управління газового господарства, комунальних служб, Державної податкової інспекції, а також до міського парку ім.І.Франка.

 

"Питання капітального ремонту даної вулиці пройшло ретельне вивчення із залученням спеціалістів та проектантів, після чого було вирішено вимостити дану вулицю бруківкою. Використовуючи досвід минулих років, мощення бруківкою вулиць, в порівнянні з асфальтом, є дешевшим та практичнішим. Даний матеріал, на відміну від асфальтно-бетонного покриття, є більш стійкішим до зміни погодних умов і при потребі легкий в демонтажі та надає кращого естетичного вигляду вулиці. Оскільки на вулиці Визволення спостерігається значне транспортне навантаження вантажівками, вирішено використовувати бруківку більшої товщини – 8 см. До вибору матеріалу та проведення якості робіт міський голова підходить завжди прискіпливо та вимогливо. Враховуючи цінову політику, а також якість продукту, на конкурсних засадах обрано бруківку українського виробництва фірми «Магік». З даним матеріалом в місті працюють вже не один рік, якість бруківки перевірена часом", - розповідають надвірнянські посадовці.

 

Орієнтовна вартість 1 м² відповідно до локального кошторису складає 350-400 грн. Варто зазначити, що в Плані соціально-економічного розвитку закладено кошти в сумі 1 500 тис.грн. на асфальтування вул.Визволення. Провівши розрахунки, при використанні бруківки, вартість робіт складатиме близько 1 250 – 1 300 тис. грн. Тому на сьогодні є можливість 200-250 тис. грн. направити на ремонт прибудинкової території будинку №10 по вул.Визволення.

 

Роботи проводяться за відповідними нормами, щоб покриття дороги не просідало і термін експлуатації  був довший, так як і на вулицях Петрушевича, Шептицького та Федьковича, де було проведено капітальний ремонт в минулому році. Крім того, за особистим дорученням міського голови Зіновія Андрійовича, кожен день проходить контроль за об’ємом використаного матеріалу та якістю роботи. Ремонт частини вулиці Визволення планують завершити протягом 2-3 місяців, оскільки об’єм робіт є дуже великим. Площа дорожнього полотна та прибудинкової території будинку №10 по вул.Визволення, на яких планують проводити роботи, складає близько 4 000 м².

 

Враховуючи сприятливі погодні умови, планують ближчим часом розпочати роботи по мощенню бруківки і на інших об’єктах, а саме: тротуар та частина прибудинкової території вул.Котляревського-В.Великого,  вул.Руднєва (від Надвірнянського будинку дитини до будинку №12 по вул.М.Черемшини) та частина прибудинкової території, входи в під’їзди будинку№31 по вул.Мазепи. На бюджетній комісії вирішено підтримати місцевого виробника і на конкурсних засадах надати можливість виконувати дані роботи. В місті Надвірна на сьогодні є 4-5 бригад, які можуть одночасно мостити бруківку на кількох об’єктах.

 

Оскільки вартість матеріалів та робіт постійно зростає, зволікати з ремонтом дорожнього покриття вулиць, доріг, прибудинкових територій, тротуарів та пішохідних доріжок не можна. Сьогодні головним завданням є виконати роботи, в першу чергу, якісно, щоб в наступних роках не повертатись до даних об’єктів з проведенням поточного чи ямкового ремонту.

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA


25.06.2016 552 0
Коментарі (0)

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1939
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1847
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1843
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5447 45
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2142 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1499

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

726

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

784

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

978

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

994
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1759
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3667
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10242
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26126
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10169 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7700
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

881
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

176
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

244
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

370
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1263
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

869