Мінпаленерго не хоче переходити на євростандарти бензину

Міністерство палива й енергетики України пропонує відкласти перехід на стандарти якості нафтопродуктів Євро-4 і Євро-5 на два роки. Про це в четвер, 11 листопада, повідомив глава Держкомітету із питань технічного регулювання і споживчої політики Олександр Матвійчук, передає Дзеркало тижня.

«Попереджали, що будемо переходити на нові стандарти, але ніхто нічого не робив. А зараз тільки було питання, хто до нас перший звернеться: Мінпаливенерго, Мінтрансзв'язку або Мінагрополітики. Звернулося Мінпаливенерго — просять відкласти на два роки», — сказав він під час Міжнародної конференції з питань розвитку українського ринку нафтопродуктів.

При цьому він зазначив, що Мінпаливенерго мотивує своє прохання неготовністю до переходу на Євро-4 Шебелинського газопереробного заводу (ГПЗ), Надвірнянського нафтопереробного заводу (НПЗ, Івано-Франківська обл.) та ВАТ «Нафтопереробний комплекс «Галичина» (Дрогобич Львівської області).

Нагадаємо, Національна акціонерна компанія «Нафтогаз України» сподівається на продовження роботи Шебелинського газопереробного заводу (ГПЗ) після запровадження в Україні з 1 січня 2011 року стандартів нафтопродуктів Євро-4 і Євро-5.

Про готовність з початку 2011 року освоїти випуск нафтопродуктів, що відповідають вимогам Євро-4 і Євро-5, вже заявили Одеський, Кременчуцький і Лисичанський НПЗ.

У той же час Український науково-дослідний інститут нафтопереробної промисловості «МАСМА» заявив про неготовність до переходу на стандарт якості нафтопродуктів Євро-4 аж до 2012 року.

Антимонопольний комітет України рекомендує 13 основним операторам ринків пального утриматися від встановлення економічно необгрунтованих цін на бензин і дизельне паливо під час осінньо-польових робіт.


Кількість переглядів - 2329
11.11.2010 18:44
Система Orphus

Поділитись новиною:

Коментарі (0)

Додати коментар

Щоб залишити коментар вам необхідно авторизуватися через:
Статті
Останнє в блогах
Всі блоги