Рубрику підтримує Калинова слобода

Краса і велич Буковинських Карпат

 

 

 

Буковинські Карпати часто ставали темою багатьох легенд, пісень чи оповідок. Ці гори радо відвідують як туристи, так і буковинці, адже краса природи, національні страви так і манять. Буковинські Карпати пролягають у Вижницькому та Путильському районах Чернівецької області. Більше про їх особливості та гірський відпочинок – далі.

 

У Вижницькому районі розташовані майже невичерпні запаси мінеральної води та запаси лікувальної грязі, а тамтешні гори створені для альпінізму та енергійного відпочинку. Всі ці дива належать Вижницькому національному природному парку, який захищається державою, площа якого становить більше восьмиста гектарів. Рослинність території, значна її частина, занесена до Червоної Книги. У вижницьких лісах є багато рідкісних тварин, які теж оберігаються Книгою.

 

Тут можна відпочити як влітку, так і взимку. В теплу пору є змога піднятись до вершин гір, прокататись гірською річкою Черемош та рафті чи катамаранах, байдарках, а для любителів гострого екстриму – скелелазіння. Взимку ж охочі катаються на лижах чи санях. Після енергійного відпочинку ви зможете поласувати традиційними буковинськими стравами із гуцульським присмаком: банош із овечою бринзою, міцні настоянки, вареники із найрізноманітнішим начинням.

 

Не менш вражаючий край Путильщина є одним із найколоритніших районів Буковини, де тече найбільша притока ріки Черемош – Путилка. Тут протягом багатьох століть височіють найвищі гори Буковинських Карпат – Жупани, Чорний Діл, Яровиця та найвища – Піп Іван. Між скелями масивів протікають прохолодні джерела та річки, в яких навіть водиться форель. Район багатий рідкісниими тваринами і рослинами, тут росте едельвейс і лікарський звіробій. Також на Путильщині є багато покладів мармуру та мінеральних джерел.

 

Високі гори створенні для того, щоб їх підкорили, а путильська гостинність лише сприяє цьому. Тут ви зможете відпочити не у звичайному готелі, а у справжній колибі поруч озера, де лише наявні елементарні умови сучасного сервісу. А справжнім грандіозним дійством є вихід на полонину, після Великодня. У кожну останню неділю травня всі жителі Путили та гості вирушають до верхів`я гір.

 

Традиція виникла ще багато років тому, пастухи збирають свої отари, відводять їх до гірських вершин, щоб залишити худобу там до осені. Нині ж це дійство відзначається масовими гуляннями та танцями, люди у національних гуцульських костюмах співають пісень та виносять символічний вогонь, яким проводжають пастухів у путь.

 
 
cv.cv.ua

Кількість переглядів - 1360
22.06.2016 21:25
Система Orphus

Поділитись новиною:

Коментарі (0)

Додати коментар

Щоб залишити коментар вам необхідно авторизуватися через:

Інші статті

Природний заповідник "Ґорґани"
Сокільська скеля (фото)
Місто у затінку храму
Чернелиця. Домініканський костел 1661 року (фото)
Туристи можуть скупатися у карпатських водоспадах за селищем, яке колись спалив Олекса Довбуш (фото)
Полонинне господарство (фото)
Село Приозерне із вражаючим палацом-красенем
На Прикарпатті занепадає неймовірний Пнівський замок
Як виглядає останнє село "з цивілізацією" у Карпатах (фото)
Таємниці «Чорного Ділка»: Урочище під Ясною Горою в Гошеві
Галич: що приховують колись великі столиці
Вулкан, який вивергає зі своїх кратерів гази, нафту та мінеральну воду
Маршрут на гору Кострич
Черемош – річка, яка поєднала вірування гуцулів та захоплення екстрималів (відео)
Пробій - найбільший каскадний водоспад українських Карпат (відео)
Костел якого вже немає. Яремче (фото)
Палац графів Реїв
Гуцульський Стоунхендж
Фіртка на той світ
Про Яремче, Карпати, пиво і те, як збуваються мрії
Статті
Останнє в блогах
Всі блоги