Підсумки проведення ЗНО-2016 в Івано-Франківській області

 

/data/blog/109613/80e490c2578c17753ce46e3ea102765c.png

 

22 червня 2016 року на прес-конференції в Івано-Франківську Младена Качурець, координатор  громадського спостереження за ЗНО у Івано-Франківській області, розповіла про підсумки кампанії моніторингу Громадянської мережі ОПОРА  у 2016 році.

 

На Прикарпатті ОПОРА слідкувала за дотриманням процедур стандартизованого тестування з шістьох предметів: українська мова та література, англійська мова, математика, історія України, фізика та хімія.

 

Спостерігачі були присутні на 35 пунктах тестування у 9 містах області.

 

Під час спостереження за ЗНО спостерігачами ОПОРИ було зафіксовано два факти дрібних порушень процедури тестування з боку персоналу пунктів тестування.

 

В Івано-Франківській гімназії №2 під час проведення основної та додаткової сесії з математики відповідальним за пункт тестування було надано нечіткі інструкції персоналу, що призвели до порушення правил проведення тестування.

 

Слід відзначити, що відповідальні за проведення ЗНО на пункті тестування особи належним чином реагували на зауваження спостерігачів та усували дрібні порушення.

 

На всіх інших пунктах тестування персонал демонстрував професійність,  злагодженість роботи, та дотримання процедури проведення ЗНО. Це свідчить про належний рівень підготовки персоналу пунктів тестування, що був забезпечений Івано-Франківським РЦОЯО, та достатній рівень компетенції персоналу для проведення зовнішнього незалежного оцінювання.

 

Також слід наголосити, що громадським спостерігачам було забезпечено можливість здійснювати спостереження, жодних перешкод з боку персоналу пунктів тестування чи працівників ІФРЦОЯО не було. Варто відзначити високий рівень забезпечення відкритості та прозорості у роботі Центру.

 

У порівнянні з персоналом, учасники ЗНО були менш дисциплінованими у питанні дотримання процедури. Зокрема це стосується ігнорування абітурієнтами заборони мати при собі під час складання тесту заборонені засоби зв'язку, пристрої зчитування, обробки, збереження та відтворення інформації, а також окремі елементи, які можуть бути складовими відповідних технічних засобів чи пристроїв. Перевірка металодетектором здійснювалася на всіх сесіях тестування, окрім основної сесії з української мови та літератури і хімії. Цьогоріч за результатами відповідної перевірки в області зафіксовано 17 вилучень абітурієнтів, а їх роботи анульовано відповідно до процедури.  Найбільшою була кількість вилучень під час проведення основної сесії з історії України - 9 випадків. Під час тестування з математики зафіксовано 4 вилучення, української мови та літератури – 2 вилучення, біології та географії - по одному вилученню. Слід зазначити, що у 2016 році громадським спостерігачам надано право бути присутніми під час здійснення перевірки металодетектором, тож спостерігачі мали можливість слідкувати за дотриманням процедури під час перевірок у всіх а удиторіях.

 

Водночас, порівнюючи із загальною кількістю абітурієнтів, що взяли участь у тестуванні, частка порушників незначна, а факти порушень не мають масового характеру. Якщо брати до уваги дані по кількості вилучень останніх чотирьох років, то рівень вилучень залишається стабільно низьким.

 

"Відносне збільшення кількості вилучень під час основної сесії з математики та історії України може бути пов'язане з тим, що на першому тестуванні з української мови та літератури металодетектори не застосовувались. Таким чином, учасники тестування вдалися до використання заборонених предметів чи приладів очікуючи на менш жорсткий контроль. Водночас зберігається тенденція дотримання правил тестування абітурієнтами за умови належного реагування на порушення персоналом пунктів тестування", - зазначила Младена Качурець.

 

У 2012 році відбулось 7 вилучень абітурієнтів, у 2013 році – 11 вилучень, у 2014 – 14 вилучень, у 2015 - 12 вилучень.

 

Окрім того,  спостерігачами було зафіксовано одиничні випадки прибуття учасників тестування на пункт тестування із неналежними документами - ксерокопіями паспортів або свідоцтв про народження, документами, відмінними від тих, за якими здійснено реєстрацію. У кожному випадку рішення про допуск такого учасника приймалося уповноваженою особою УЦОЯО після відповідних консультацій із Івано-Франківським РЦОЯО.

 

Цьогоріч  було продовжено практику встановлення порогового балу "склав/не склав" як складової частини системи оцінювання сертифікаційних робіт. Завдяки вдосконаленню нормативної бази, громадські спостерігачі мали можливість здійснювати повноцінне громадське спостереження за роботою експертних груп, які працювали над визначенням порогового балу «склав/не склав».

 

Слід зауважити, що засідання груп проводилися відповідно до встановлених строків, експерти навчальних закладів та установ регіону мали можливість всебічно обговорити аспекти, пов'язані з визначенням рівня складності тестових завдань, та прийняти виважене рішення.  


22.06.2016 581 0
Коментарі (0)

28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

508
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

885
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1917
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3446
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2339 5
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4570

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

719

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

622

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

598

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

613
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10255
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1091
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5141
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

908
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2699
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

1108
29.04.2025

Усі кошти, зібрані з продажу квитків, будуть передані на підтримку Збройних сил України. Кожен квиток — це не просто внесок у незабутні емоції вечора, а реальна допомога нашим захисникам.  

235
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

617
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

534
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

593
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

940 2