Рубрику підтримує Калинова слобода

Річка Прут - гордість Карпат з чистою водою і водоспадами

 

http://image.tsn.ua/media/images3/original/Sep2014/384057704.jpg

 

На схилі найвищої гори України Говерла починає своє стрімке рух річка Прут. Про її існування знали навіть римляни.

 

Уже в болгарських літописах 1680 Прут згадується під назвою Бурат. Річка Прут має свою легенду. Відповідно до неї, в одному з карпатських сіл жив молодий чоловік Прут.

 

Якось в лісі він зустрів красиву дівчину Говерлу, яка йому дуже сподобалася. Він не хотів з нею розлучатися ні на хвилину.

 

Але про це дізнався гірський цар, який був батьком дівчини. Розлютився цар дуже на свою дочку і заборонив їй зустрічатися з Прутом.

 

Однак дівчина не витримала цього і стрибнула у прірву. На цьому місці і з'явилася гора Говерла. Коли Прут дізнався про смерть коханої, то не пережив сумної звістки. Він вже ніколи не повернеться додому. Згодом люди побачили річку, яка текла з Говерли. Її назвали Прут.

 

Сьогодні річка Прут бере свій початок в Івано-Франківській області. Довжина становить 967 км, з яких 272 км припадає на Україну.

 

Прут - місце паломництва багатьох туристів в Карпатах Як і будь-яка гірська річка, Прут має дуже бурхливий потік майже до самих Чернівців. Ширина річки в різних місцях від 50 до 800 метрів. Береги Прута порізані, але це додає йому особливий настрій. Древній ліс, який оточує річку, має свою містику і надзвичайну енергію. Зокрема, в районі міста Яремче Івано-Франківської області Прут є найскладнішою частиною річки. Т

 

ут утворився справжній каньйон довжиною майже два кілометри, який починається в Яремче біля турбази "Гуцульщина" і закінчується через 200-300 метрів після водоспаду Пробій. Тут є сплави з різними порогами складності. Так, наприклад, Триступінчатий поріг в кінці Ворохти, Водоспадний біля села Микуличин, Косий між Микуличин і Яремчею. Після Чернівців Прут заспокоюється і стає долинною рікою. Слід також зазначити, що Прут дуже чистий, особливо в своїй гірській частині. Численні притоки живлять річку своїми джерелами. В Карпатах з особливою турботою ставляться до річки, адже цей регіон вже давно став Меккою для туристів і в літній, і в зимовий сезони.

 

Зокрема, відразу після джерела Прут утворює Прутський водоспад, поряд з яким проходить чи не найбільший мальовничий маршрут на Говерлу. Водоспад має шість каскадів, висота найбільшого - 12 м. Загальна висота падіння води досягає 80 м. Якщо зважилися піднятися на Говерлу, то Прут можна побачити на відстані трохи більше 2,3 км від бази "Заросляк", звідки починається підйом. Вниз за течією до водоспаду Пробій також поспішає багато мандрівників. Прут вражає не тільки красою, чистотою води, бурхливим потоком і кількістю мальовничих місць, а й риболовлею і кількістю птахів. У верхній течії річки та її притоках можна побачити форель, бистрянка, щиповку, подкаменніка. Іноді також зустрічаються дунайський лосось, підуст, минь, вусань, а також бички.

 

Прут - місце паломництва багатьох туристів в Карпатах Коли подорожуєте в цих районах, слід пам'ятати і про багату історію. У цих районах відбувалися важливі події не тільки для України, але і для Європи. В 1470 році воєвода Стефан зупинив навалу татар.

 

У 1563 році через Прут перейшов князь Дмитро Вишневецький з козаками, а в 1621 році перехід зі своїм військом зробив султан Осман, який зазнав поразки під Хотином, що на Буковині.

 

Біля Прута в битві з молдаванами був смертельно поранений син Богдана Хмельницького Тимофій. Приїжджайте побачити річку Прут та її водоспади, познайомитися з багатою історією і пізнати чистоту природу.

 

tsn.ua


Кількість переглядів - 1501
17.06.2016 14:24
Система Orphus

Поділитись новиною:

Коментарі (0)

Додати коментар

Щоб залишити коментар вам необхідно авторизуватися через:

Інші статті

Природний заповідник "Ґорґани"
Сокільська скеля (фото)
Місто у затінку храму
Чернелиця. Домініканський костел 1661 року (фото)
Туристи можуть скупатися у карпатських водоспадах за селищем, яке колись спалив Олекса Довбуш (фото)
Полонинне господарство (фото)
Село Приозерне із вражаючим палацом-красенем
На Прикарпатті занепадає неймовірний Пнівський замок
Як виглядає останнє село "з цивілізацією" у Карпатах (фото)
Таємниці «Чорного Ділка»: Урочище під Ясною Горою в Гошеві
Галич: що приховують колись великі столиці
Вулкан, який вивергає зі своїх кратерів гази, нафту та мінеральну воду
Маршрут на гору Кострич
Черемош – річка, яка поєднала вірування гуцулів та захоплення екстрималів (відео)
Пробій - найбільший каскадний водоспад українських Карпат (відео)
Костел якого вже немає. Яремче (фото)
Палац графів Реїв
Гуцульський Стоунхендж
Фіртка на той світ
Про Яремче, Карпати, пиво і те, як збуваються мрії
Статті
Останнє в блогах
Всі блоги