Прикарпатська преса про рекламу, яка тисне згори, чим пахне сміття, новий формат освіти та е-квиток і Франківський транспорт

 

 

Огляд прикарпатської преси за період  10-16 червня 2016 року.

 

РЕПОРТЕР

 

Е-квиток і Франківський транспорт  Про запровадження у Франківську електронних квитків, а з ними й автоматичної системи оплати проїзду заговорили ще рік тому , коли взялися за реформу громадського транспорту. Останнім часом справа вже навіть трошки зрушила з місця. Як це все має виглядати та чи під силу Франківську зробити те, чого ще не робили ніде в Україні?

 

Реклама тисне згори В Івано-Франківську на зупинках громадського транспорту не так давно з’явилася аудіо реклама. Мешканці міста, читачі вже жаліються на її нав’язливість і зайвий шум, комунальники про це нічого не знають, а дозвіл на рекламу  отримав від виконкому депутат-підприємець із Тернополя.

 

Без школи Про освіту вдома або ж домашню школу в Україні говорять усе частіше. Батьки-ентузіасти, яких не влаштовує шкільна освіта, воліють вчити дітей дома  власними силами, або ж об’єднуються та створюють некомерційні проекти на кілька учнів. Таких міні-шкіл по Україні набереться уже поза два десятки. Переважна більшість у Києві та області. Є також у Харкові, одесі та Львові. Подібна ініціатива зароджується на Прикарпатті.

 

Фест у Карпатському просторі Впродовж п’яти днів у Івано-Франківську відбувся перший масштабний фестиваль Porto Franko Гогольfest. Він поєднав у собі столичний пафос київського Гогольfestу та амбітність франківського PortoFranko.

 

ГАЛИЦЬКИЙ КОРЕСПОНДЕНТ

 

Чим пахне сміття Нещодавня трагедія на Грибовицькому сміттєзвалищі біля Львова змусила захвилюватися усіх. Адже внаслідок пожежі та подальшого обвалу сміття там загинули троє пожежників, а одну людину досі не знайшли. Міський голова Львова Андрій Садовий заявив, що це був підпал, але львів’яни винуватять владу і навіть зареєстрували петицію про відставку мера. Чи не може чогось подібного статися і на міському сміттєзвалищі Івано-Франківська?

 

Вихід з крутого віражу У жовтні минулого року в Івано-Франківську трапився прикрий інцидент. Заступник обласного військового  комісара Віктор Голодюк  у стані алкогольного сп’яніння вчинив масштабну ДТП з пошкодженням майна та  потерпілими. Але винуватець аварії не тільки не відповів за скоєне, а й був переведений на рівнозначну посаду в іншу область…

 

Замок від крадіжки не вбереже Днями помешкання жительки Івано-Франківська Оксани Даниш пограбували. З квартири винесли лише коштовності. Решта цінних речей, зокрема електротехніку, залишили. Злочинці майстерно підібрали ключі замкнули за собою двері. Наразі триває слідство, проте потерпіла більше не почувається безпечно у своїй оселі.

 

ЗАХІДНИЙ КУР’ЄР

Франківці на столичних посадах: рідко, та мітко Фінанси, енергетика, культура, транспорт, працевлаштування – сфери, якими завідують прикарпатці у Києві. Центральна влада ще з 90-х більшості належить представникам великих промислових та торгових центрів – Дніпропетровська, Донецька, Одеси, Харкова і Києва. Змінюється лише співвідношення земляцтв, в залежності від «прописки» керівництва країни. Минула ера «донецьких», розгулявся  золотий час «вінницьких». А ось вихідці із Прикарпаття на столичних посадах,  хоч і рідко, зате – мітко.

 

Рекордний аукціон За землю під автосервіс заплатили два з половиною мільйони . На торги виносилися чотири лоти: дві земельні ділянки виставлялися на продаж, ще дві – в оренду терміном на п’ять років. Цільове призначення усіх лотів – будівництво та обслуговування об’єктів автосервісу з торгівлею. На аукціон зареєструвалося 12 покупців.

 

ГАЛИЧИНА

Новий формат освіти Із 1 вересня на Прикарпатті запрацює перша опорна школа. Українська освіта в передчутті кардинальних реформ. Їх буде чимало . Серед них – пере форматування мережі навчальних закладів та створення опорних шкіл…

 

Чи стануть дороги драйвером економічного розвитку? Восени 2015 року   Івано-Франківська область посіла друге місце у рейтингу регіонів України із найгіршими дорогами. Близько половина наших шляхів перебували у критичному стані. Мало не щотижня в різних районах області перекривали дороги, щоб домогтися їх ремонту…


Кількість переглядів - 6832
16.06.2016 12:07
Система Orphus

Поділитись новиною:

Коментарі (0)

Додати коментар

Щоб залишити коментар вам необхідно авторизуватися через:
Статті
Останнє в блогах
Всі блоги
Душа і тіло
Україна і світ