Прикарпатцям радять, як не стати жертвою телефонних та інтернет-шахраїв

 

/data/blog/108349/39d30b64bef4d204632ec68e708fe8f0.jpg

 

Начальник Яремчанського відділу Надвірнянської місцевої прокуратури Володимир Федорчук попереджає про збільшення випадків шахрайства по телефону та в мережі Інтернет.

 

Протягом поточного року збільшилась кількість вчинених шахрайств, а способи їх вчинення стають все більш витонченими.

 

Шахраї вдосконалюють схеми обману, вигадують нові історії, аби налякати або ввести людей в оману і змусити їх до швидких і непродуманих вчинків.

 

Правоохоронними органами Надвірнянського регіону (Надвірна, Яремче, Богородчани та Верховина) розпочато 39 кримінальних проваджень за фактами вчинених шахрайських дій за допомогою телефону та мережі Інтернет. Останнім часом популярними стали нові види шахрайства.

 

Так, для прикладу, родичам «затриманого» телефонують буцімто з поліції і повідомляють про те, що їхнього найближчого родича затримано за скоєння тяжкого злочину і він може отримати тривалий термін ув’язнення. Далі шахраї під виглядом правоохоронців пропонують позитивно вирішити питання за певну фінансову винагороду. Мета злочинців одна — виманити гроші, які довірливі громадяни повинні, «допомагаючи» родичам, перерахувати на певний банківський рахунок або перевести на названу шахраями сім-карту. 

 

Щоб не стати жертвою  телефонних шахраїв важливо знати наступне:

  1. Передусім не впадайте в паніку і не поспішайте виконувати умови аферистів.
  2. Ніколи не називайте своїх близьких на ім’я. Попросіть людину, що представилася працівником міліції, назвати прізвище, ім’я, по батькові і дату народження затриманого «родича».
  3. Уточніть, у якому саме відділі поліції перебуває ваш син або родич, після чого передзвоніть в поліцію (телефон чергової частини «102») і перевірте інформацію, що є у Вас.
  4. Спробуйте якнайшвидше передзвонити тому, хто «потребує негайної допомоги», або людям, які можуть бути поруч і підтвердити або спростувати те, що трапилося.

 

Якщо Ви або Ваші знайомі все ж таки потрапили у ситуацію, коли незнайомі люди, представляючись поліцейськими, вимагають у вас гроші за вирішення яких-небудь питань, негайно дзвоніть у поліцію.

 

Цим Ви убезпечите себе від шахраїв, або, якщо «вимагач» — справді працівник поліції, допоможете очистити лави правоохоронців від випадкових людей. Необхідно пам’ятати: якщо Ви намагаєтеся допомогти своїм близьким за допомогою хабара, то самі стаєте винними у злочині, передбаченому ст. 369 КК України, тобто давання хабара.

 

Також поширеними є випадки телефонного шахрайства за допомогою різного виду банківських послуг. Шахраї телефонують, представляються працівниками відділення того чи іншого банку й пропонують потерпілим підключити різного роду послуги, необхідні для безпеки їхнього власного відкритого карткового рахунку.

 

Для цього пропонують повідомити алгоритм символів, які прийдуть в СМС-повідомленні для прийняття умов підключення послуги. Для здійснення своєї злочинної діяльності шахраям потрібно мати лише мобільний номер людини та картковий рахунок, що складається з 16 символів. При отримані такого дзвінка з відповідним СМС - повідомленням необхідно звернутися до правоохоронних органів й нічого не повідомляти зловмисникам. Зловмисники в мережі Інтернет підшукують осіб, які розміщують оголошення про надання будь яких послуг по передоплаті, для прикладу, здача житла, що є актуальним для нашого регіону та під час телефонної розмови входять у довіру і отримують необхідну інформацію щодо розрахункового рахунку, щоб у подальшому отримати над ним контроль.

 

Щоб не стати жертвою шахраїв необхідно:

Також розповсюдженим видом шахрайства є шахрайство за допомогою мережі Інтернет, а саме: купівля товарів, розміщених на дошках оголошень, в Інтернет-магазинах, на Інтернет-аукціонах, так би мовити, по системі скидок чи у передсвяткові дні, за системою передоплати коштів за замовлений товар. Все це дає умови для шахраїв не дотриматись угоди покупки. Кількість таких випадків зростає з кожним днем. Попередженням даного виду шахрайства є проведення розрахунку тільки після того, як Ви отримаєте товар і впевнитесь, що замовлений вами товар відповідає замовленому. Щоб не стати жертвою   шахраїв в даному випадку важливо знати наступне:

Яремчанський відділ Надвірнянської місцевої прокуратури звертається до громадян з проханням бути уважними і обережними та не вірити невідомим людям, що за гроші пропонують вирішити насправді не існуючі проблеми, не перераховувати кошти на сумнівні та не перевірені рахунки в мережі Інтернет.

 

 

Начальник Яремчанського відділу

Надвірнянської місцевої прокуратури

юрист 2 класу  Федорчук В.Ю.


06.06.2016 439 0
Коментарі (0)

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1942
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1851
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1844
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5452 45
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2143 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1500

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

731

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

786

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

985

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

996
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1760
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3669
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10245
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26131
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10172 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7702
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

883
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

178
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

245
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

372
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1266
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

870