Народний депутат від Прикарпаття назвав положення судової реформи, проти яких виступає партія "ВОЛЯ"

 

 

Партія "ВОЛЯ" виступає за реальне перезавантаження судової системи, однак не підтримує деякі пункти, які були ухвалені шляхом внесення змін до Конституції та ухвалення закону про судоустрій.

 

Про це заявив народний депутат від партії "ВОЛЯ" Юрій Дерев'янко під час виступу з трибуни Верховної Ради, пише Фіртка із посиланням на прес-службу народного депутата. 

 

Він підкреслив, що в четвер з порушення Регламенту відбулося ухвалення закону про судоустрій та статус суддів та були внесені зміни до Конституції в частині правосуддя.

 

"Всім відомо, що закон про судочинство містить більше 100 статей, і в таких випадках регламент передбачає голосування і в першому, і в другому читанні. Натомість ми отримали швидке протягування закону в цілому", — зазначив депутат. 

 

Дерев'янко підкреслив, що це означає, що при реалізації однієї з найважливіших реформ — судової реформи — є величезний ризик міни сповільненої дії, що знайдуться ті, хто подасть до Конституційного суду і будуть визначати неконституційним цей закон, а саме спосіб його ухвалення.

 

Депутат нагадав, що партія "ВОЛЯ" останні два роки виступала і продовжує виступати  за необхідність реального перезавантаження та реформування судової гілки влади, але не в такому  заангажованому і недосконалому варіанті, як це було зроблено.

 

Дерев'янко підкреслив, що "ВОЛЯ" виступає категорично проти наступних пунктів судової реформи:

 

1.Надання Президенту надто широких повноважень щодо впливу на органи правосуддя, а саме 1,5 роки мати право утворювати реорганізовувати та ліквідовувати суди, а також впродовж двох років не тільки призначати всіх суддів, а переводити з одного суду в інший.

 

2.Звуження конституційного права людей на судовий захист. Адже якщо раніше можливо було з будь-якого правового питання звернутись до суду, то зараз лише у випадку юридичного спору або кримінального провадження.

 

3.Монополізація адвокатського права на правову допомогу. Адже послуги адвокатів є достатньо дорогі і можуть бути недоступними для більшості громадян.

 

4.Повноваження конституційних органів (Вища рада правосуддя, Уряд, Президент) не повинні регулюватись відсилочними нормами до законів. "Сьогодні Президент має право вето на закони, тому такі закони можуть бути ухвалені виключно, якщо це подобається Президенту", — зазначив нардеп.

 

Таким чином, відбудеться повна узурпація всієї влади в державі президентом України і двома партіями: БПП та НФ.

 

"Без сумніву це голосування було генеральною репетицією перед голосування змін до Конституції стосовно Донбасу" — підкреслив Дерев'янко. 

 

Він нагадав, що з 335 депутатів, які проголосували за зміни до Конституції, 38 депутатів — це представники Опозиційного блоку. Так само "за" голосували  і ще дві групи колишній регіоналів.

 

На думку депутата, після цього голосування зазначені депутати  отримають ще більший імунітет, що свідчить про те, що між ними і Президентом існує відповідна угода про те, що один одного ніхто не чіпає.

 

Він закликав усіх громадян України, активістів та журналістів з проханням дуже пильно здійснювати контроль за тими кроками в реформі судочинства, щоб вона не стала такою, як реформа прокуратури.

 

Нагадаємо, Верховна Рада в четвер ухвалила новий закон про судоустрій і статус суддів №4734 , за який проголосував 281 депутат.Також Верховна Рада затвердла зміни до Конституції в частині правосуддя конституційною більшістю. За проголосували 335  депутатів, серед яких фракції коаліції — БПП і Народний Фронт, також здебільшого Опозиційний Блок.


05.06.2016 293 0
Коментарі (0)

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1945
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1851
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1846
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5456 45
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2144 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1501

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

732

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

788

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

987

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

996
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1760
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3670
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10247
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26132
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10172 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7702
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

884
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

180
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

245
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

372
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1267
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

872