Віктор Шевченко про дорослішання української нації, про реформування держави та про про сучасний патріотизм «за рецептом Святослава Вакарчука»

 



 

Віктор Шевченко, підприємець, депутат Івано-Франківської обласної ради, член фракції «Українського об’єднання патріотів-УКРОП», голова депутатської комісії з питань розвитку промисловості, будівництва, архітектури, дорожнього та житлово-комунального господарства.

 

Пане Вікторе, що спонукало вас, успішного підприємця, йти в політику, балотуватися до представницьких органів влади?

Україна переживає чи не найкритичніший момент у своїй історії. Після Революції Гідності ворог, щоби зірвати процес інтеграції України до співтовариства вільних націй, примусив нас до неоголошеної війни. Найнебезпечнішою його зброєю виявились не танки, а «п’ята колона» усередині країни. Ворог відгодовував і муштрував цю «колону» десятиліттями.

Ми бачимо як піднімає голову корупційна гідра контрреволюції. Ми бачимо як консолідується антинародна владна мережа, як країна сповзає до банальної диктатури чиновницько-прокурорського клану. В цій ситуації стояти осторонь – злочин. В цій ситуації могти і не спробувати зміцнити проукраїнську частину представницької влади – злочин. В цій ситуації мати досвід, мати кваліфікацію і не спробувати поставити їх на службу Вітчизні – злочин.

 

Зїзд УКРОПу висунув вас кандидатом в депутати від Калуського виборчого округу. У вас передбачаються серйозні конкуренти. Брат міністра і діючи мер, сестра національної героїні. Не боїтеся?

Ну, про балотування сестри Надії Савченко інформація, здається, спростована…

Ми живемо в часи швидкого дорослішання української нації. Можливо, ще два роки тому, ще рік тому люди «велися» на обличчя, мілітарний одяг чи, скажімо, вишиванки та, умовно кажучи, гречку у вигляді різноманітних обіцянок-цяцянок.

Але тепер, особливо після весняного повзучого перевороту, влаштованого корумпованою владою, в народу настало велике, небачене протверезіння. Камуфляжі і грізно насуплені брови «професійних суперпатріотів» вже не здатні обманути виборця. Я у своїй програмі діяльності апелюю саме до соціально відповідального, до НАЦІОНАЛЬНО ДОРОСЛОГО ВИБОРЦЯ.

Сподіваюся, що в бойківському краї національно дорослих – більшість. Що люди, які вже політично пережили і популістів, і аферистів, і крикливих, ласих до грошей і посад псевдо активістів, і засланих владою хитрих «козачків», зрозуміють, що Україну врятують люди, котрі спроможні діяти, щось будувати, планувати та впроваджувати, виконувати обіцяне.

 

А вважаєте, що ви саме з таких?

Я в своєму житті реалізував чимало успішних підприємницьких проектів, зокрема й на «Буковелі».

Зараз в обласній раді я очолюю комітет з питань розвитку промисловості, будівництва, архітектури, дорожнього та житлово-комунального господарства. Розумію проблематику, яку має область в цілому та Калущина та Рогатинщина зокрема.

Є в нашої команди і досвід серйозних інфраструктурних проектів, зокрема всім відомо, що буковелівська фірма  ПБС відремонтувала в минулому році в небачені темпи – за 4 місяці, - і вперше в історії України за новими технологіями і з гарантією 10 років, більше 100 кілометрів автомагістралі Івано-Франківьк-Львів. Плануємо також в червні провести ремонт цієї автомагістралі в межах міста Рогатина… Зараз багато областей звертаються саме до нашої команди щоб ми поділилися досвідом та допомогли організувати роботи.

А, повірте, що такі проекти мають на увазі складний менеджмент, потребу в лобіюванні інтересів області в урядових кабінетах в Києві. Саме тому і є потреба для нас, для Івано-Франківщини сформувати єдину і потужну команду лобістів нашого краю в центральних органах влади.

Я – людина справи. До представницьких органів влади йду для того, щоби зупинити оту повінь безвідповідальності, некомпетентності та відвертої зради, якою захлинається Україна. Ми бачимо, що запрошені з-за кордону «професіонали» не подужали своєї місії. Один за одним зникають з політичного горизонту прислані Заходом «блискучі фахівці». Хто залишається? Питання риторичне. Переконаний, що Україна повинна спертися на українських фахівців, які відповідальні за рідну землю і не збираються тікати до інших країн.

 

Не ви один вважаєте себе патріотом…

Останні місяці української історії багато що змінили в уявленнях людей. Я вже казав про швидке дорослішання нації під тиском випробувань. Є велика могутня сила – інстинкт виживання народу. Коли лідери опиняються не на висоті, коли зраджують союзники, а політична еліта не припиняє грабувати своїх навіть під час війни, нація починає процес самоорганізації, висуває зі своїх лав саме тих, хто здатний не лише балакати у студії Шустера, але й робити справу.

Я в даний час сподіваюсь не на лідерські вміння правлячої команди (їх немає), не на прихід месії (вже сподівалися колись на Ющенка), не на чудо (Бог любить сильних). Я сподіваюся на глибинну здатність української нації перетворювати свої поразки на перемогу.

Ми, разом з усім світом, рухаємося в майбутнє. Ми повинні залишити і залишаємо в минулому ті архаїчні застарілі моделі патріотизму, які були доречними сто років тому. Вже не можна опиратися тільки на родову чи племінну приналежність. Є сучасні моделі патріотизму. Про них казав Святослав Вакарчук, коли закликав нас єднатися у єдину велику націю на основі конституційного патріотизму. Ми мусимо стати сучасними, інакше пастимемо задніх і втрачатимемо землі.

 

До речі, про втрату земель. У вас є рішення щодо ОРДЛО? Як ми маємо повертати окуповані території? Чи може взагалі не варто їх повертати?

Я переконаний, що невдовзі радикально зміниться геополітична ситуація і Україна зможе повернути все своє. Але для цього треба не лише вистояти, не втратити державність, не перетворитися на аморфне співтовариство напівфеодальних і залежних від великих держав «князівств». Необхідно зробити радикальні кроки в майбутнє.

Треба реформувати Україну, перетворити її на сучасну модерну державу, куди радо тектимуть гроші інвесторів, які створюватимуть високооплачувані робочі місця та наповнюватимуть бюджети. Для цього треба не просто очікувати кращих часів, а напружено працювати. Щоденно, щогодинно протягом років. Потрібно формувати команди фахівців, єднати чесних людей проти корупціонерів і зрадників. Для цього мало революційного запалу. Для цього потрібні знання та досвід.

 

Тобто, Ви за перехід від революційної фази розвитку суспільства до чогось іншого?

Революція дала суспільству необхідний поштовх. Для того, щоби виконати її вимоги, не потрібно тримати суспільство в революційному стані роками. Але у випадку, якщо влада й далі йтиме шляхом диктатури, кумівства, шляхом корупції та розкрадання спільних коштів, тобто шляхом контрреволюції, шляхом репресій проти патріотів та героїв АТО, революція продовжиться. Мені б не хотілося, дуже не хотілося радикального сценарію, проте нам можуть не лишити вибору.


31.05.2016 1514 0
Коментарі (0)

ВІДЕОТРАНСЛЯЦІЯ

Мрії часто розкриваються тоді, коли гроші більше не диктують вибір. 

Коли зникають фінансові обмеження, люди починають мріяти не про речі, а про свободу — подорожі, творчість, час для близьких.

Журналістки Фіртки вийшли на вулиці Івано-Франківська, щоб дізнатись, про що насправді мріють люди, коли фінансові обмеження зникають.

Чим би займались іванофранківці, якби не потрібно було працювати заради грошей, дивіться у відео:

Долучайтеся до обговорень у коментарях!

Чим би іванофранківці займались в житті, якби гроші для них не мали ніякого значення (ВІДЕООПИТУВАННЯ) 30.04.2025
30.04.2025
Олег Головенський

Загалом, декларації «обраних народом» виглядають доволі скромними. Нічого особливого. Але дещо цікаве є. Як і сам аналіз та «рейтинги» здобутків чиновників.

1014
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

544
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

907
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1955
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3471
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2370 5

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

735

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

637

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

609

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

621
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10271
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1116
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5172
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

922
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2726
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

1124
29.04.2025

Усі кошти, зібрані з продажу квитків, будуть передані на підтримку Збройних сил України. Кожен квиток — це не просто внесок у незабутні емоції вечора, а реальна допомога нашим захисникам.  

314
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

638
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

549
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

608
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

957 2