Водоспад «Пробій» в Яремче заспіває голосом Івасюка

 

http://wz.lviv.ua/images/gallery/2016/05/26/2/0099%20(1).jpg

 

Україна переживає період ренесансу внутрішнього туризму. До цього процесу доклалося знецінення гривні, економічна нестабільність у державі. Через високий курс євро та долара літній відпочинок за кордоном вдаряє по гаманцях.

 

Знову стали популярними Карпати, зокрема курортне Яремче Івано-Франківської області. Перевага Яремча —  близькість до Буковелю. Недаремно це місто називають супутником Буковелю.

«Цього року в Яремчі очікуємо туристичний бум, — розповів “ВЗ” готельєр, ресторатор, власник броварні вІвано-Франківську Іван Гаврон (на фото). — Левова частка гостей, які приїжджають в Яремче, — українці із західного регіону нашої держави, решта — європейці. Росіян та білорусів на карпатських курортах майже немає. Їхати за кордон зараз дорого. Але навіть у складний час люди хочуть активного відпочинку, а у Карпатах є все для душі і тіла. Хтось може закинути, мовляв, а куди тут можна піти, на що подивитися, крім стежок Довбуша, сувенірного ринку та водоспаду? Але тут неймовірно гарна дика природа, природні “джакузі” у швидких річках,  водоспади. Повітря тут настільки чисте та іонізоване гірськими блискавками, що гостіміст-мегаполісів у перші дні можуть скаржитися на головні болі. Це нормальне явище, боятися нічого. Головні болі притаманні туристам, які рідко бувають у горах. Задень-два адаптації стан здоров’я нормалізовується. У Карпатах —  дивовижний клімат. Сонце нагріває річки до25-26 градусів. Неправда, що річка Прут — холодна і непридатна для купання”.

Про перспективу збільшення туристичного потоку в Карпатах свідчить, зокрема, те, що летовище Івано-Франківська почало приймати нові авіарейси. Зі середини червня відновлять рейси до турецького Стамбула (їх відкрили наприкінці квітня і через кілька днів закрили, бо виявилося, що злітна смуга летовища Івано-Франківська не витримує навантаження, дала тріщини. — Авт.).

— Крім нових вражень та екстриму, мандрівники шукають спосіб оздоровлення…

— З давніх часів у Карпатах працює чимало оздоровчих центрів, санаторіїв, відділень мінеральних вод. До речі, мінеральні води Яремча — одні з найкращих в Україні. Це і гліцеринові, і сірководневі, і мінеральні води для лікування та профілактики хвороб шлунково-кишкового тракту.

Працюю над питанням спорудження у Яремчі бюветів. Також є ще чимало планів щодо розбудови інфраструктури,  це підтримує місцева влада. Щоб туристи не йшли поганою дорогою до водоспаду Пробій, до нього планують прокласти хороший тротуар-стежку. Біля самого водоспаду потрібна спеціальна огорожа, щоб відпочивальникам було безпечно насолоджуватися його красою.

У районі сувенірного ринку облаштують сучасну променадну зону. Місцевий бізнес планує покращити сервіс біля водоспаду — облаштувати його кольоровий музичний супровід. Це буде співочий Пробій, з якого лунатимуть пісні Володимира Івасюка.

— Поговорімо про сервіс. Не всі готелі, приватні садиби Яремча можуть задовольнити вибагливого туриста, який звик до європейського рівня.

— Погоджуюся,  зараз найскладніше завоювати довіру. Усі звикли до старих “совкових” баз відпочинку, піонерських таборів. Сьогодні у Яремчі — понад сотня сертифікованих готелів, понад сотня ресторанів, понад шістсот сертифікованих приватних садиб. Працює чимало пристойних закладів, де можна відпочити і за помірну ціну, і на широку ногу.

Деякі чотиризіркові готелі Яремча надають чималий асортимент послуг: соляний грот із сакської солі (в кімнаті — 20 тонн), косметологічні послуги, масажі. Зокрема в Яремчі потужна апаратна косметологія, як у мережевих готелях Hilton. Басейни деяких готелів напов­нені карпатською мінеральною водою з річки Жонки. Зауважу, що у Карпатах розвивається не лише відпочинковий туризм, а й діловий (30%). Конференції в готелях Яремча активно організовують представники ділових кіл з Німеччини, Ізраїлю, Туреччини. Наприкінці травня в Яремчі відбудеться міжнародний економічний саміт, де зберуться експерти зі Словаччини, Угорщини, Польщі, Румунії та України.

— Чи не занадто дороге проживання у деяких готелях Яремча? За добу — майже сто доларів…

— Це недорого, бо проживання в аналогічних готелях Європи, де є SPA-зона, коштує 300-400 євро. В Австрії за сто євро за добу можна мешкати у так званому придорожньому готелі. До нас їдуть відпочивати чимало європейців, які задоволені сервісом.

Високий замок online


29.05.2016 1236 0
Коментарі (0)

30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

769
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

594
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1663
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2978
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2445
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2427

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

473

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

588

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1445

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1518
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

549
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

410
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

785
30.04.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

175
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

279
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26914
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

743
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

306
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

304
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

629
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

990 1
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

830