Як 19-річний студент із Прикарпаття проїхав понад 20 тисяч кілометрів автостопом (фото)

 

 

Прикарпатський юний активіст об’їхав автостопом практично всю Україну, Молдову, Білорусь, невизнану республіку «Придністров'я». Більш як тисяча людей ютили на ніч автостопера під час його подорожей.

 

До речі, каучсерфінг – ще один вид безкоштовного відпочинку, який сьогодні є популярним у світі. Учасники каучсерфінгу безкоштовно діляться один з одним місцем для ночівлі під час подорожей, організовують спільні подорожі та розвивають культурний взаємообмін.

 

 

Автостоп, як стиль життя

Андрій Мироняк родом з Коломиї. Зараз хлопець навчається в Івано-Франківську. Майбутній юрист два роки тому, переглядаючи відео-блоги автостоперів, які підкоряли світ у подорожах, вирішив і сам спробувати що собою являє цей вид відпочинку.

 

Автостоп – це безкоштовний спосіб пересування попутним транспортом. А знаком автостопера, який «ловить» автомобіль на дорозі – є його піднятий великий палець вгору. Коломиянин разом з друзями цим способом безкоштовно подорожує по різних країнах.

 

«Спочатку це були короткометражні подорожі, - розповідає Андрій Мироняк. – Першою поїздкою був маршрут Коломия - Яремче. А згодом це захоплення переросло у подолання довших дистанцій, інших країн. Виникла так би мовити залежність від поїздок у нові, ще незвідані досі місця».

 

 

Водії діляться інформацією про незвідані місця, якої немає навіть в інтернеті

За словами Андрія, автостоп – це можливість спілкування з різними людьми. Оскільки водії здебільшого лояльно ставляться до автостопера, з радістю розповідають про все, що цікавить юнака. Дехто навіть пригощає обідом чи вечерею і пропонують переночувати у себе вдома, коли на дворі сутеніє.

 

«Водії, які зупиняються, щоб безкоштовно підвести до вказаного місця, розповідають не тільки історії про себе, але й діляться цікавою інформацію про місця чи регіони, до яких прямуєш. І часто буває, що почуту інформацію не знайти на просторах інтернету і водночас вона є значно цікавішою та пізнавальною для мандрівника, ніж, приміром, та, котру читаєш на різних сайтах».

 

 

Україна є хорошою країною для автостопу

Автостопер з Прикарпаття розповідає, що не всюди люди обізнані про такий спосіб пересування. Тож, студентові доводиться інколи розповідати водіям про автостоп, після чого ті не відмовляються відвозити його безкоштовно до вказаного місця.

 

До речі, як правило, автостопери під час зупинки транспорту на дорозі у руках тримають папір з надписом міста, в яке прагнуть потрапити.

 

«З власних спостережень під час моїх поїздок автостопом, можу сказати, що найбільше знають про цей вид пересування на Західній Україні, - ділиться думками Андрій Мироняк. - На дорозі можемо чекати до 20-ти хвилин, поки хтось зупиниться, щоб підвести. У Білорусі теж не виникало труднощів під час зупинки водіїв, коштів не брали. Втім, у Молдові багато хто не розумів що таке автостоп, тому доводилось пояснювати».

 

«Україна здивувала красою місць, Білорусь – чистотою, Молдова – гостинністю», - автостопер Андрій Мироняк.

 

«Найцікавіші місця, які проїхав автостопом, знаходяться в Україні, - провадить розмову прикарпатський студент. - Дуже багато є красивих місцин, але, на жаль, про них інформація ніде не афішується, не рекламуються. І на превеликий жаль, вони є мало відвідувані».

 

 

Підкорення Європи автостопом

У планах юнака об’їздити автостопом всю Європу. Особливо, мріє про подорожі Швецією, Фінляндією. Тож, дочекавшись літніх канікул, розпочне цьогорічний особистий сезон автостопу з Польщі.

 

На завершення нашої розмови Андрій побажав усім частіше подорожувати і розвиватися, мовляв, як говорив Святий Августин: «Світ - це книга. І той, хто не подорожує, читає тільки одну сторінку».

 

 

Олена Козаченко


28.05.2016 Олена Козаченко 2484 0
Коментарі (0)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1088
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2456
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2080
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2124
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6430 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2410 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

285

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1108

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1136

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1346
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

228
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

556
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

2017
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26461
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

516
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10418 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7957
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

501
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

363
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

514
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

587
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1534