Путівник Lonely Planet назвав 10 місць у Європі, які варто відвідати цьогоріч

 

Днями впливовий путівник Lonely Planet опублікував свій традиційний літній список «Найкраще в Європі». Щороку експерти з подорожей вибирають десять цікавих європейських напрямків, причому з очевидними на кшталт Азорських островів, іспанської Малаги чи італійського П'ємонту (№3, 4 і 6 відповідно в торішньому списку) сусідять вельми екзотичні. Лідером торік, наприклад, стало ісландське місто Акурейрі, а на сьомому місці опинилася столиця Азербайджану Баку.

Головною новиною для українських шанувальників Lonely Planet цього року стало п'яте місце Львова у списку Best in Europe-2016. Щоб розібратися, чим місто заслужило таку увагу до себе, Forbes уважно вивчив усі рекомендації знаменитого путівника.

1. Пелопоннес, Греція

Путеводитель Lonely Planet назвал 10 мест в Европе, которые стоит посетить в этом году
Хрест на місці розстрілу населення міста Калаврита
Фото: wikipedia.org

Туристи в Греції зазвичай вирушають або на острови, або в Афіни, до величного Акрополя. А Пелопоннес – південну частину Балканського півострова – обділяють увагою і роблять це, на думку експертів Lonely Planet, незаслужено. По-перше, у регіоні можна побачити стародавні храми в Коринфі, театр в Аргосі, руїни Мікен і Спарту. По-друге, нещодавно там відкрилася нова Меналонська стежка завдовжки 72,5 км – пішохідний маршрут для тих, хто хоче ближче пізнати гористу грецьку місцевість, насолодитися легким екстримом і гарними краєвидами. По-третє, один із регіонів Пелопоннесу Немея – центр грецького виноробства, а на цій справі греки знаються ще з античності. Список того, заради чого варто відвідати Пелопоннес, цими трьома пунктами, звичайно, не обмежується – регіону є чим здивувати туристів.

2. Орхус, Данія

Путеводитель Lonely Planet назвал 10 мест в Европе, которые стоит посетить в этом году
Найбільша бібліотека у Скандинавії
Фото: Mads Peter Iversen / 500px

У Данію варто їхати не тільки заради Копенгагена. Новий культурний центр країни, який стає дедалі моднішим, – це Орхус. По-перше, завдяки архітектурі. 2015-го в Орхусі відкрився ефектний комплекс «Айсберг». У місті розташована будівля Dokk1 – із найбільшою бібліотекою Скандинавії. А також музей ARoS, у якому навіть дах – витвір мистецтва. Тут розмістилася інсталяція Your Rainbow Panorama найзнаменитішого скандинавського сучасного художника Олафура Еліассона. По-друге, завдяки їжі. Скандинавська кухня в цьому сезоні – чи не найактуальніша. І саме в Орхусі можна відвідати Gastromé, Frederikshøj і SUBSTANS – заклади, відмічені торік гідом Мішлен. 2017 року це данське місто дістане звання європейської столиці культури та гастрономії, тому експерти Lonely Planet радять відвідати Орхус раніше, ніж його наповнять натовпи туристів.

3. Венеція, Італія

Путеводитель Lonely Planet назвал 10 мест в Европе, которые стоит посетить в этом году
Фото: Козаченко Олександр для «Forbes Україна»

Італійське місто, яке розкинулося на 124 островах, – один із тих туристичних пунктів, які мандрівникові Європою потрібно обов'язково побачити хоча б раз. Якщо ж потрібна додаткова нагода, то цьогоріч минає 500 років з офіційного заснування Венеційського гетто – єврейського кварталу у Венеції. Крім того, 28 травня стартує 15-та Венеційська бієнале з архітектури – головна архітектурна виставка світу. Цього року вона присвячена соціально значущим спорудам.

4. Дордонь, Франція

Путеводитель Lonely Planet назвал 10 мест в Европе, которые стоит посетить в этом году
Замки Кастельно і Бейнак у долині річки Дордонь
Фото: wikipedia.org

У цей регіон на півдні Франції варто їхати по типові французькі ландшафти – середньовічні селища, каштанові гаї, шато. А також по кулінарні враження: місцева полуниця незрівнянна, а чорні трюфелі – майже повсякденна їжа. І щоб заглибитися в найдавнішу історію: саме в Дордоні можна подивитися на стоянки первісних кроманьйонських людей – за їхню велику кількість цей регіон ще називають «колискою людства».

5. Львів, Україна

Путеводитель Lonely Planet назвал 10 мест в Европе, которые стоит посетить в этом году
Фото: Вєтров Сергій/city-adm.lviv.ua

Львів здатен здивувати й українських туристів, а приїжджим із Західної Європи він узагалі видається екзотичним. Архітектуру Львова часто порівнюють із празькою і краківською: схожість справді є, але у Львові вона еклектичніша, з екзотичними східними вкрапленнями. Ще дві причини, навіщо приїжджати до західної столиці України, – це хороша кава і смачна їжа. Ресторанний бізнес у Львові переживає сьогодні справжній бум, тут відкривають чимало закладів, які спеціалізуються на інтерпретації західноукраїнської кухні та стравах із локальних продуктів. Крім того, Львів – культурна столиця, в якій проходить близько сотні різноманітних заходів на рік. Найближчий масштабний – фестиваль Alfa Jazz.

6. Ворікшир, Великобританія

Путеводитель Lonely Planet назвал 10 мест в Европе, которые стоит посетить в этом году
Воріцький замок
Фото: 79409831 / 500px

Ворікшир – той самий регіон Великобританії, в якому розташоване місто Стратфорд-на-Ейвоні, де народився Вільям Шекспір. Цьогоріч весь світ відзначає 400-річчя смерті великого поета і драматурга. Крім того, цього року у столиці регіону Воріку відкрився відреставрований замок. Тепер тут можна подивитися на требушет вагою 22 тонни – найважчі у світі гармати для облоги. Ну і типові британські мальовничі пейзажі теж ніхто не скасовував.

7. Естремадура, Іспанія

Путеводитель Lonely Planet назвал 10 мест в Европе, которые стоит посетить в этом году
Місто Касерес
Фото: Raúl Gómez / 500px

Саме в цьому регіоні на заході Іспанії – у місті Меріда – найкраще у країні збереглися давньоримські руїни. Із середньовічною Іспанією вийде познайомитися в Трухільйо. А в Parque Nacional de Monfragüe – одному з 15 іспанських природних парків – можна вивчати різноманіття птахів Європи: з 1988 року пернатих у парку особливо охороняють. Крім того, Естремадура славиться місцевими сирами та хамоном.

8. Східне узбережжя Тенеріфе

Путеводитель Lonely Planet назвал 10 мест в Европе, которые стоит посетить в этом году
Фото: Michele Solmi/ flickr.com/photos/potomo/

В одного з найпопулярніших серед туристів островів є маловідомі сторони. Наприклад, Абадес – рибальське село поруч із занедбаним лепрозорієм Ель-Медано. Або гори Анага на північному сході: тут місцеві мешканці досі витріщаються на туристів, і щоб замовити в барі каву чи пиво, потрібно знати іспанську, адже англійська мова тут – дивина.

9. Тесел, Нідерланди

Путеводитель Lonely Planet назвал 10 мест в Европе, которые стоит посетить в этом году
Маяк у Теселі, Нідерланди
Фото: Familie Sa-Ardnuam flickr.com/photos/29059651@N05/

Найбільший острів у Ваттовому морі добре відомий туристам із Німеччини і самим голландцям, для решти Європи Тесел – не дуже популярний напрямок. Хоча насправді тут є на що подивитися: білий пісок на пляжах, соснові гаї, місцеві виноробні, пивоварні та молочні ферми. Крім того, на острові проходить чимало цікавих фестивалів. Наприклад, 25 червня відбудеться Ronde on Texel – найбільша у світі гонка на катамаранах.

10. Північна Далмація, Хорватія

Путеводитель Lonely Planet назвал 10 мест в Европе, которые стоит посетить в этом году
Середньовічні фортеці Ловрієнац і Бокар у Дубровнику
Фото: wikipedia.org

Хорватія стала дуже популярним європейським туристичним напрямком після того, як кілька років тому в Дубровнику стартували зйомки серіалу «Гра престолів». Проте, крім Дубровника з його чарівною архітектурою і популярного серед туристів Спліта, у Хорватії є ще Задар. Місто, що в регіоні Північна Далмація, може похвалитися не менш розкішним адріатичним узбережжям, за яке країну так цінують гості, але при цьому – значно меншою кількістю туристів. Принаймні поки що.

 
forbes.net.ua


26.05.2016 2004 0
Коментарі (0)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

867
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2364
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2043
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2066
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6277 55
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2357 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

228

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1051

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1030

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1300
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

152
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

514
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1978
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26407
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

464
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10383 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7921
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

468
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

321
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

472
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

545
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1491