Міністр оборони Полторак нагородив відзнакою бійця з Прикарпаття, якому світить 15 років в'язниці за втихомирення п’яних поліцейських у зоні АТО

 
 
 
Сьогодні, 19 травня, Артемівський суд вкотре мав розглянути апеляцію щодо зміни запобіжного заходу 29-річному розвіднику 17 батальйону, Роману Ілитчуку з Микуличина. Втім, засідання як і в попередні два рази перенесли. Цього разу – через те, що бійця не доправили із СІЗО.
 

Прикарпатця запроторили за грати, бо розбороняв масову бійку за участі п’яних поліціянтів у Дзержинську, що на Донеччині. За вистріли в повітря йому інкримінують ст. 115 ККУ (Умисне вбивство) та ст. 15 ККУ (Замах на злочин), передає Фіртка з посиланням на Бліц-інфо. Тож Ілитчук може провести у в’язниці від 7 до 15 років. А потерпілим у справі проходить міліціонер Іван Ігнаткін, якого і намагався заспокоїти Роман Ілитчук. Треба зауважити, били місцеві двох «айдарівців»– гуртом та без жалю.

 

Побачивши, як натовп ногами жорстоко бив закривавлених чоловіків у формі, Ілитчук спробував відтіснити натовп. Треба підкреслити, що боєць не просто випадково був на місці події, а перебував у тому районі на патрулюванні, що підтверджує наказ командира та графік патрулювань. До слова, нічний клуб, де була бійка має недобру славу, адже там неодноразово затримували сепаратистів та диверсантів.

 

"Після вистрілу в повітря агресія нетверезої компанії переключилася на Романа. Ігнаткін з погрозами кинувся до нього. Тоді він дістав пістолет і вистрілив вгору, на що ніхто не відреагував. З натовпу теж почулися постріли. Рома вистрілив ще двічі Ігнаткіну під ноги - це вже був самозахист. Після чого Ігнаткін і ще частина натовпу розбіглася в різні сторони. Власне, на цьому конфлікт нібито було вичерпано. Потерпілі поїхали знімати побої, патруль поїхав далі патрулювати... А вже вдень 7 січня від слідчих Роман дізнався, що він нібито поранив Ігнаткіна у стегно, а Ігнаткін, як і ще двоє учасників бійки - співробітники дзержинської міліції. Як результат – у Романа вилучили пістолет та завели кримінальну справу. Хоча хлопець переконаний, що його кулі в Ігнаткіна влучити не могли", - підкреслює волонтерка.

 

За її словами, тоді у січні йому інкримінували хуліганство, але в Ілитчука були дуже позитивні характеристики, зокрема й від командирів.

 

«І власне всі були впевнені, що справу закриють, адже немає складу злочину. І все до того йшло. І коли Роман поїхав до Артемівська у квітні, то був впевнений, що викликають, аби закрити справу. Натомість йому запропонували підписати якісь документи проти його ж комбата. Зрозуміло, що Роман відмовився. Його одразу повезли до суду і там вже виявилось, що інкримінують вже 115 статтю. І треба сказати, що з ним не було адвоката, лиш товариш по службі. І ясно, що без адвоката все швидко «провернули» і відправили в СІЗО», - наголошує Решетилова.

 

Зараз друзі всіма силами намагаються визволити бійця з-за грат, адже мало надіються на справедливість. Слід відмітити, «потерпілого» Ігнаткіна буквально кілька днів тому звільнили з правоохоронних органів, бо п’яним вчинив ДТП. Втім, у поліції продовжує працювати його батько. Про це кореспонденту Бліц-Інфо у телефонній розмові розповів командир 17-го батальйону Олександр Щербина.

 

«Поки ми були в зоні АТО, його ніхто не чіпав. Та як тільки нас вивели, а Роман демобілізувався – його затримали. При тому, що Ілитчук діяв згідно статуту. І навіть більше – коли вогонь відкрили по ньому, мав повне право стріляти у відповідь. Втім, цього не зробив, а вистрілив у повітря, а потів – під ноги нападавшого. Мушу зауважити, що Роман дуже добрий стрілець, тож якби хотів попасти, то б точно не промахнувся. Учасники бійки, міліціонери були п’яними, про що свідчить експертиза. Натомість побиті «айдарівці» були тверезі. Вони зразу зняли побої, але ці дані із справи Романа чомусь зникли », - підкреслює комбат.

 

Щербина разом із товаришами по службі Ілитчука прибув сьогодні на суд, аби його підтримати. Втім, суд не відбувся. Не змогли військові передати Роману й передачу, бо як виявилось у СІЗО його немає.

 

«Адвокат шукав його у відділку, але там його теж немає. Вже об’їздили лікарні, втім безрезультатно. Наразі ніхто не знає де він. Про погане думати не хочу і надіюсь, що завтра до суду Романа таки доставлять, а там і справу закриють», - каже Щербина.

 

Дружина розвідника Ірина Ілитчук теж надіється на краще.

 

«Не розумію, як в нашій країні таке можливе. Мій чоловік пішов захищати країну як тільки прийшла повістка. Не ховався, хоч я просила не йти, бо в нас двоє маленьких дітей. Відбув на фронті більше ніж рік і два місяці. Демобілізувався, вирішив залишитись служити за контрактом, а тут таке. Не знаю вже що й робити. Я навіть поїхати до нього не маю змоги, бо вдома діти 7 і 2 роки. Моя мама після страшної хвороби – пережила онко, його бабця старенька, і ще й брат інвалід, бо перед тим як Роман пішов служити потрапив в ДТП і втратив ногу. Роман всім допомагав, а тепер сам потрапив у біду», - зі сльозами на очах розповідає жінка.

 

До слова, поки прикарпатець сидить у в’язниці, до його військової частини прийшла відзнака з підписом міністра оборони Степана Полторака – «Знак пошани». Також за бойові заслуги Романа подали на нагородження орденом Данила Галицького.

 


19.05.2016 796 0
Коментарі (0)

26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

683
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

1962 7
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

1140 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

562
24.02.2024
Вікторія Матіїв

Спроби створити музей у Долині виникали ще у 60-х роках. Проте тільки 23 грудня 1997 року Долинська районна рада прийняла остаточне рішення щодо нього. Журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою закладу Ксенею Циганюк. 

6909 61
01.02.2024
Вікторія Косович

Івано-Франківськ є градом безлічі упереджень і масок: для перших — фортеця, заснована поляками, для других — відголос австрійського «золотого віку» з його залізницями, для третіх — серце гуцульської культури, плач трембіт.  

11407 6

Піст – невід’ємна частина християнського  життя, встановлена Богом.

344

Друзі путіна зустрілись у резиденції рудого Донні у Флориді, де обговорили план путіна по капітуляції України, і після цієї поїздки Орбан розкрив – як за 24 год Трамп планує припинити війну.

1094

Чим ближче до виборів в США, тим більше трампісти вдаються до маніпуляцій у своїй пропаганді. У контексті України вони, переставивши все з ніг на голову, намагаються переконувати, ніби це демократи, а не республіканці, заблокували допомогу Україні.

1120

Кожен із нас не раз потрапляв у ситуацію, коли ми замислювались давати, чи ні милостиню людині, яка звертається про допомогу біля церкви, на вулиці чи в інших громадських місцях.  

1115
29.03.2024

З кожним днем війни стає дедалі важливіше зберігати емоційну стабільність і свідомо дбати про своє психічне здоров’я.   

81
24.03.2024

Нутриціологиня пояснила, чому не можна забороняти собі фастфуд та солодощі. А також порадила, як їх вписати у свій раціон.

292
18.03.2024

Сьогодні, 18 березня 2024 року, в УГКЦ в Україні розпочинається період Великого посту. Пригадуємо канони партикулярного права УГКЦ, в яких ідеться про те, коли і як треба постити.  

1093
29.03.2024

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

659
25.03.2024

Йдеться про зміни в молитвах «Вірую» («Символ віри»), «Царю Небесний» та митаревій молитві.

763
21.03.2024

Релігійна громада отримала всі дозвільні документи та незабаром розпочне будівництво поруч з Садовим товариством та міським озером.

2958
15.03.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

4454
29.03.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

18448
29.03.2024

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки розглянув майже 90% законопроєкту про мобілізацію.  

85
26.03.2024

У Верховній Раді зареєстрували проєкт закону про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо встановлення відповідальності за привласнення державних функцій.   

329
22.03.2024

На початку лютого 2024 року замість Валерія Залужного Збройні сили України очолив Олександр Сирський, який до цього командував Сухопутними військами.  

360
17.03.2024

Продовжує зменшуватися кількість тих, хто вважає, що держава виконує свої зобов'язання перед ветеранами російсько-української війни.  

670