Дерев’янко закликав зупинити лісову мафію в Карпатах, щоб не допустити екологічного апокаліпсису

 

 

Необхідно зупинити масову незаконну вирубку Карпатських лісів, зокрема в Національному парку "Гуцульщина", оскільки це може призвести до екологічної катастрофи.


Про це заявив народний депутат від партії "ВОЛЯ" Юрій Дерев"янко під час спільного брифінгу у Верховній Раді з громадськими активістами Косівщини.


"Всі ми з центральних каналів телебачення бачили, як вирубують Українські Карпати. Це все стало публічним завдяки цим людям — активістам, які вже роками борються проти незаконної вирубки, проти так званої лісової мафії", — заявив Дерев"янко, представляючи активістів Косівщини. Активісти продемонстрували фотографії, на яких зображені зрубані здорові дерева під виглядом сухостою в НПП "Гуцульщина".


"У наших Карпатах — це вже тисячі гектарів вирубаного живого лісу! Збитки держави — вже мільярди гривень. На кожному кубі лісу так звана лісова мафія отримує понад 1000 гривень. Ця корупція тягнеться від керівництва лісгоспів, національних парків  аж до міністрів. Це вже екологічний апокаліпсис", — підкреслив нардеп.


Він зазначив, що рубки відбуваються без дозволів, без документів, при тому, що в національних парках рубка взагалі заборонена.


Активіст з села Пістинь Косівського району Івано-Франківської області Андрій Ониськів повідомив, що вже 5 років бореться з незаконними рубками Українських Карпат.


"Ми тисячі разів звертися до різних інстанцій, починаючи від прокуратури, закінчуючи Міністерством екології. Але реакції було нуль. Нещодавно до нас приїхав з інспекцією міністр екології Остап Семерак, який був вражений гектарами вирубаного лісу в НПП "Гуцульщина", — розповів Ониськів.


Депутат Пістинської сільської ради Петро Пліхтяк заявив, що вирубки національного парку сягнули катастрофічного масштабу.


"Проведення рубок на таких схилах може призвести до екологічного лиха даної місцевості, зокрема це ерозійні процеси, такі як селеві потоки та зсуви грунтів. Може зникнути вже живе в даній місцевості. І головне — є загроза безпеці людей", — підкреслив Пліхтяк.


Депутат Косівської районної ради Петро Іванишин зазначив, що тільки після відвідування національного парку "Гуцульщина" міністр Семерак прийняв рішення про тимчасове припинення санітарних рубок.


"Під виглядом санітарних рубок вирізається здорова деревина. Тільки в першому півріччі 2016 року Національний парк запланував зрізати біля 4 тисяч кубометрів деревини. А це гектари лисих Карпат. Якщо ми всі разом це не зупинимо, то нашим дітям ми будемо показувати Карпати лише на картинках", — заявив Іванишин.


"Ці всі безчинства відбуваються під незмінним керівництвом директора Національного парку Василя Пророчука", — підкреслив активіст.


Юрій Дерев"янко зазначив, що партія "ВОЛЯ" вимагає:

1. Негайно відсторонити Василя Пророчука від посади в. о. директора НПП "Гуцульщина". Адже вся країна знає факти варварського поводження з лісом, супроводжується корупційним скандалом, за фактом виявлених незаконних дій порушено два кримінальні провадження, а посадова особа і далі залишається на своїй посаді.

2. Зупинити знищення Карпатських лісів.  Для цього необхідно ухвалити законопроект №4538, який передбачає громадський контроль за рубками: місцеві громади мають погоджувати видання спеціальних дозволів на проведення рубок та погоджувати місця рубок.

3. Провести службове розслідування щодо осіб, які можливо покривали зловживання з вирубуванням лісу.


Нагадаємо, Юрій Дерев"янко звернувся із запитами до прем"єр-міністра Володимира Гройсмана та міністра екології Остапа Семерака, в якому просить провести службове розслідування відносно посадових осіб Мінекології, які покривали факти незаконної вирубки лісів на території України, у тому числі, на території Національного природного парку "Гуцульщина".

 


19.05.2016 439 0
Коментарі (0)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

945
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2382
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2047
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2076
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6302 55
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2369 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

234

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1059

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1040

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1308
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

172
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

524
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1982
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26419
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

476
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10388 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7927
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

472
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

329
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

478
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

549
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1499