Мешканці скандального будинку на Мазепи 35а назвали винного у ситуації і вчергове попросили присвоїти їм адресу

 

/data/blog/106348/8a279bccb207032b38c4ffbb0127b28f.jpg

 

Влада Івано-Франківська уже 5 разів не присвоює адресу будинку по вулиці Мазепи, 35А, бо чекає на рішення судів. Феміда зволікає із прийняттям рішення через ту категоричну позицію, яку до останнього часу займала міська рада.

 

Судові процеси затягуються і вже майже 2 роки більше ста жителів багатоповерхівки опинилися поза законом. Офіційно вони безпритульні.

 

Сьогодні мешканці даного будинку оприлюднили чергове звернення до міської влади, в якому називають винного у ситуації, яка склалася та вчергове просять присвоїти їм поштову адресу.

 

Наводмио текст зверненя повністю:

"Ми, мешканці будинку, є інвесторами будівництва восьмиповерхівки по вул. Г.Мазепи, 35 а забудівником ПП «Прогрес-буд ІФ», власником якого є Друк В.О.

Перед тим, як інвестувати кошти ми ознайомилися із проектами квартир та наявністю в забудівника дозвільно-проектної документації. Працівниками офісу було надано копії відповідних документів.

Серед документів про земельну ділянку, рішенням, яким дозволено будівництво та яке погоджено з органами архітектури міста, проектом і декларацією про початок виконання будівельних робіт, який згідно до діючого законодавства є єдиним дозвільним документом, який дає право здійснювати будівництво – порушень немає.

Нашу довіру до дозвільних доументів викликав і той факт, що 28.05.2008р. між забудівником та Виконавчим комітетом Івано-Франківської міської ради укладено Договір №98 про пайову участь замовників будівництва у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста. В основу розрахунку розміру пайової участі за вказаним договором було покладено показник площі об`єкта будівництва, який склав 3933.28 м.кв. восьмиповерхової забудови.

Окремо слід згадати наявність в забудовника Державного акту про право на землю. Згідно довідки Держкомзему, вказана земельна ділянка відноситься до земель житлової та громадської забудови, де дозволено будівництво багатоповерхових будинків.

З наведеного вбачається, що виконавчий комітет міської ради Івано-Франківська надав забудівнику рішення на будівництво багатоквартирного будинку, головним архітектором міста погоджено вигляд фасаду та поверховість будинку (8 поверхів), також містобудівні умови й обмеження, видані архітектурою м. Івано-Франківська передбачали 8 поверхів забудови. Декларація про початок виконання будівельних робіт, яку так сильно «активіст» Прут А.П. намагався скасувати через суди, теж передбачає 8 поверхів. До речі, суди по оскарженню Декларації закінчились для Прута невтішно – Вищий адмін. суд України і в подальшому Верх. Суд України підтвердили законність цього документу та право на 8 поверхове будівництво.

Тому нам дивно чути голослівні слова пана Прута А.П. про фальсифікацію цих дозвільних документів, адже їх правомірність перевірена судам всіх інстанцій.

На даний ж момент, Прут і деякі місцеві політикани стверджують, що дім є самочинний, бо вся дозвільна документація видана з порушеннями. Але хто її тоді підробляв, як не самі чиновники міста? Саме вони видали дозвіл, а тепер стверджують, що він має порушенням і вимагають знести будинок відібравши наше житло. А тому, вимагати знесення дому, бо хтось в міській владі діяв нечесно і видавав документи з порушенням, – несправедливо.

Таких чиновників, якщо це правда, потрібно притягнути до відповідальності. А не відбирати наше нажите важкою працею житло.

Також ми вважаємо, що псевдо-активіст Прут маніпулює інформацією, намагаючись угодити «вище стоящим».

Зокрема, в своїй статті він посилається на те, що за його запитом Департамент архітектури відповів, що містобудівні умови і обмеження не видавалися. Але це не правда! Містобудівні умови і обмеження видавалися ще управлінням архітектури, яке на сьогодні є ліквідоване, і такий орган як департамент архітектури і не міг видавати жодних документів дозвільного характеру на будівництво по Мазепи 35 а, бо він не був ще створений.

Неодноразово Прут, відомий тим, що в свій час притягувався до відповідальності за фінансові махінації, перешкоджав будівництву, загороджуючи проїзд до будівельного майданчика, а також підбурюючи деяких сусідів новобудови. Веде п.Прут себе нагло і агресивно, ніякі аргументи на нього не впливають, а повна підтримка його дій деякими скандальними депутатами міської ради дозволяє скласти думку про якісь їхні спільні, можливо, інтереси.

Анатолій Прут будував раніше будинок за адресою Мазепи, 35А і здав його в експлуатацію за реквізитами фірми, якої на той час вже не існувало, скріпивши їх недійсною печаткою. Таким чином, мотивація А.Прута стала нам зрозумілою, він нападає, щоб під час здачі нашого будинку не відкрилася ще одна його афера.

Серед власників квартир нашого будинку є і архітектори за фахом, і юристи, тому ми уважно вивчили всі документи, що стосувалися будинку на вул. Мазепи, 35А. Тому всі дозвільні документи на будову абсолютно відповідають нормам українського законодавства, що, до речі, підтвердили  неодноразові рішення виконкому по цьому питанню;

Зараз міські чиновники не дають адресу будинку бо вказують що тривають суди із забудівником і треба дочекатися їх закінченя.

За інформацією юристів, у яких ми консультувалися, ймовірно суди затянуться на 4-5 років, хоча жодного рішення суду який би забороняв присвоєння адреси будинку не винесено. Тому залишається питання «Кому це вигідно?».

Ми як мекшканці, інвестори цього будівництва глибоко стурбовані розвитком подій. По суті, ми покинуті на призволяще, адже захисту наших законних інтересів перешкоджає нами ж обрана міська влада. Ми залишені без прав, які надаються нам законодавством України.

З повагою, мешканці будинку по вулиці Мазепи, 35А".

 

 

Судові процеси затягуються і вже майже 2 роки більше ста жителів багатоповерхівки опинилися поза законом. Офіційно вони безпритульні.

 

Ще у 2014 році міські депутати на емоціях прийняли показове рішення визнати будівництво незаконним, самочинним і подати до суду з вимогою знести 8-поверховий будинок. А тепер, щоб не впасти обличчям в бруд, юристи міськвиконкому усіляко намагаються далі гнути лінію.

 

На сьогодні в різних судових інстанціях знаходиться кілька справ. В першу чергу, йдеться про оскарження вже виданих дозволів на підставі яких забудовник здійснював будівництво. Також міською владою оскаржуються містобудівні умови і обмеження, які вона сама ж раніше видала. І по-третє, оскаржується декларація про початок будівельних робіт та про готовність будинку до експлуатації – власне про знесення будинку. За оцінками юристів, судові тяганини триватимуть ще близько 3 років.

 

Незважаючи на це протистояння, мешканці будинку на Мазепи, 35А об’єдналися в ініціативну групу і наполегливо просять міську владу присвоїти їхньому будинку поштову адресу. Вони запевняють, що міськвиконком такою безвідповідальною позицією свідомо робить їх заручниками ситуації, шантажує забудовника та просто ставить на коліна пересічних іванофранківців.

 

 

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Приречені бути безпритульними: Мешканці будинку на Мазепи, 35А просять право на життя

Жителька будинку на Мазепи 35а, переселенка Оксана Лисечко: Нас вразила жорстокість іванофранківців, але будемо йти до кінця

Івано-Франківська міська рада відмовляється виконувати рішення судів

Іванофранківці через петицію вимагають від влади присвоїти поштовий адрес Мазепи 35а

Боротьба із забудовниками по-«свободівськи»: подвійні стандарти та адміністративний тероризм


11.05.2016 1104 0
Коментарі (0)

20.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

330
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2234
28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

1657
19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

1938
11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

5553 16
07.10.2024
Тетяна Сорока

Про те, як змінилося життя після повномасштабного нападу окупантів у 2022 році, мету встановлення світового рекорду та ставлення до сучасних методів мобілізації, ветеран Степан Савчук поділився з журналісткою Фіртки.

4076

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1055

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1063

Російські історики вважають Одесу російським містом, оскільки, за їх твердженням, місто було засноване російською імператрицею Єкатєріною II.  Їм і в голову не приходить той факт, що заснування міста, і зміна його назви – це різні речі.

1583

Дискурс Гіпермодерну спирається на уподобання та смаки багатомільйонних «мережевих» мас, а не на естетичні ігри еліт, як дідусь-Постмодерн. Відповідно, культурні, мистецькі, політичні, тусовкові та комунікаційні практики Гіпермодерну більш «плебейські» та більш розраховані на швидку емоційну реакцію.

1064
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

812
11.11.2024

Поточний рік був кращим для аграрної сфери на Івано-Франківщині, ніж попередні. У порівнянні з 2023 роком (129,6 гектара) — цьогоріч посівні площі збільшили на 45 відсотків.  

681
06.11.2024

Зовсім скоро настане зима, а це значить, що зараз потрібно максимально запастися вітамінами та мікроелементами.  

14488
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10336
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

5998
12.11.2024

"Ми спільнота. Все, що у нас є — це спільне, — ділиться монахиня.

554
09.11.2024

Дев'ятого листопада свій 65-літній ювілей відзначає Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин.  

5274 8
18.11.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

28394 1
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

439
17.11.2024

Президент США Джо Байден дозволив Україні завдавати ударів по Росії ракетами великої дальності ATACMS.  

560
15.11.2024

На противагу, 35% мешканців західних областей підтримують проведення виборів президента України під час війни.  

395
11.11.2024

Президент США Джо Байден переконуватиме новообраного президента Дональда Трампа продовжити підтримку України, і закличе Конгрес США фінансувати допомогу Україні і після завершення його президентства.  

586