Історія прикарпатця, котрий у 54 роки вирушив на фронт добровольцем

 

 

Військовому Володимиру Чопику 54 роки. Він уродженець с. Велика Кам’янка, що на Коломийщині. Він вже рік відслужив у зоні АТО. Писав двічі заяву про вступ у добровольчі загони. Відслуживши, його демобілізували, та чоловік знову пішов підписувати контракт, щоб вирушити на фронт.

 

Днями він виїхав на службу. Втім, перед від’їздом розповів про службу у зоні АТО, про те, як вперше повісив стяг у рідному селі і як, не дивлячись на свій доволі немолодий вік, знаходить сили та енергії для боротьби на Сході.

 

Український патріотизм у 1980-1

Володимир Чопик був одним із першим, хто йшов тернистою дорогою до вільної України. У 1989-ому році встановив на найвищій вершині рідного села синьо-жовтий стяг. Такого вчинку тоді мало хто міг собі дозволити зробити.

Вже у той час чоловік брав активну участь в усіх заходах, присвячених Україні.

Не забував і про роботу. Щоб забезпечувати сім’ю, двох дітей, дочку Наталю і сина Назара з дружиною Ярославою, прикарпатцеві довелося змінити чимало місць роботи.

Після тривалої праці на заводі «Коломиясільмаш», їздив працювати до Польщі. Та коли розпочалась Революція Гідності, твердо вирішив повертатися до України, щоб брати участь у подіях на Майдані.

 

 

Втрата побратимів на Революції Гідності

Діти теж не стояли осторонь подій. Тож, ігноруючи батькові відмови, все ж поїхали разом з ним. І вже утрьох вони від першого до останнього дня разом з усіма іншими українцями боролися за правду у «палаючому центрі Києва».

Буремні події лише укріплювали дружбу учасників Революції. Володимир Чопик будував барикади разом з односельчанином Ігорем Ткачуком.

Коли прийшла звістка, що 20 лютого Ігор загинув від кулі снайпера, Володимир згуртував усіх небайдужих, щоб зібрати кошти на зведення будинку для родини загиблого героя.

 

 

Двічі писав заяву про вступ у добровольчі загони

Майдан завершився. Та краще не ставало нікому. З новин по ТБ Володимир тільки те і чув, що російські бойовики починають окупацію українських земель. Спокійно сидіти удома не міг. Тож, пішов до військкомату. Написав заяву про вступ у добровольчий батальйон. Чекав, що з дня у день зателефонують і отримає повістку. Цього не трапилось і наступного разу, коли Володимир знову написав таку ж заяву.

Не отримуючи жодного повідомлення від комісаріату, чоловік занедужав. Та, як тільки видужав, вже вкотре вирушив до військкомату. Цього разу його спроба була успішною. Володимира взяли на фронт добровольцем.

19 квітня 2015 року дорогою до Артемівська Володимир відзначав своє 53-річчя.

 

 

Військові будні: харчів було достатньо, а от на одяг збирали кошти всією громадою села

Пройшовши бойове злагодження, 20 травня 2015 року прикарпатець зайняв позиції неподалік Попасного.

«Дев’ять місяців на фронті були непростими, - пригадує боєць АТО Володимир Чопик. – Було багато моментів, які важко згадувати. Та найперший, який мене загартував, трапився на початку моєї служби на Сході. Це був кінець травня або початок червня. Той бій коштував нам досить дорого. Дві з половиною години нас обстрілювали. Внаслідок обстрілів був пошкоджений БМП. Серед побратимів були поранені і загиблі. Саме тоді мій страх переріс у лють».

Допомога в тилу була великою. Військовий каже, що завдяки волонтерам мав необхідний одяг. Завдячуючи громаді рідного села, яка йому час від часу передавала посилки, він мав все: починаючи від берців і завершуючи військовими формами.

А от щодо харчування, то боєць не жаліється, мовляв, було їди більш, як вдосталь.

«Гріх жалітися, що нам не допомагала держава, - каже боєць АТО Володимир Чопик. – Ми з побратимами завжди були ситі і не можу сказати, що був час, коли ми голодували. Волонтери теж не були байдужими і приїжджали з гуманітарною допомогою. Коли сильний тил, легше воювати».

 

 

У 54-ри роки на фронт

28 лютого 2016 року бригаду, в якій служив військовий з Коломийщини, вивели на доукомплектацію. Хоча Володимира демобілізували, та він вирішив знову підписати контракт і вкотре поїхати на фронт добровольцем.

«Я не можу сидіти вдома спокійно, знаючи, що на Сході тривають бойові дії, - каже військовий В. Чопик. – Комусь потрібно захищати країну. Я виконую свій обов’язок».

Цьогоріч боєць відзначив своє 54-річчя. Каже, що вік не є перепоною або ж чимось незвичним для боротьби на фронті, адже серед його побратимів є й значно старші за нього.

«На передовій я не найстарший, - розповідає боєць АТО Володимир. – Разом зі мною на позиції служив чоловік, якому було 56 років, він родом з Центральної України, а у моєму взводі виконував свій громадянський обов’язок 61-річний мешканець Чернівецької області. Мало того, після демобілізації він знову підписав контракт про вступ до добровольчого батальйону».

Після Великодніх свят Володимир вирушив знову у дорогу. І зізнається, що найкращим дарунком стане перемога над окупантами і вільна Україна.

 

Олена Козаченко для ФІРТКИ


11.05.2016 Олена Козаченко 1113 0
Коментарі (0)

26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

601
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

1790 6
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

1101 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

531
24.02.2024
Вікторія Матіїв

Спроби створити музей у Долині виникали ще у 60-х роках. Проте тільки 23 грудня 1997 року Долинська районна рада прийняла остаточне рішення щодо нього. Журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою закладу Ксенею Циганюк. 

6878 61
01.02.2024
Вікторія Косович

Івано-Франківськ є градом безлічі упереджень і масок: для перших — фортеця, заснована поляками, для других — відголос австрійського «золотого віку» з його залізницями, для третіх — серце гуцульської культури, плач трембіт.  

11333 6

Піст – невід’ємна частина християнського  життя, встановлена Богом.

309

Друзі путіна зустрілись у резиденції рудого Донні у Флориді, де обговорили план путіна по капітуляції України, і після цієї поїздки Орбан розкрив – як за 24 год Трамп планує припинити війну.

1043

Чим ближче до виборів в США, тим більше трампісти вдаються до маніпуляцій у своїй пропаганді. У контексті України вони, переставивши все з ніг на голову, намагаються переконувати, ніби це демократи, а не республіканці, заблокували допомогу Україні.

1092

Кожен із нас не раз потрапляв у ситуацію, коли ми замислювались давати, чи ні милостиню людині, яка звертається про допомогу біля церкви, на вулиці чи в інших громадських місцях.  

1084
24.03.2024

Нутриціологиня пояснила, чому не можна забороняти собі фастфуд та солодощі. А також порадила, як їх вписати у свій раціон.

252
18.03.2024

Сьогодні, 18 березня 2024 року, в УГКЦ в Україні розпочинається період Великого посту. Пригадуємо канони партикулярного права УГКЦ, в яких ідеться про те, коли і як треба постити.  

1057
12.03.2024

Популярний дієтолог Майкл Мослі назвав п'ять груп продуктів, які варто включити до свого раціону для схуднення.

824
26.03.2024

Йдеться про зміни в молитвах «Вірую» («Символ віри»), «Царю Небесний» та митаревій молитві.

704
25.03.2024

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

646
21.03.2024

Релігійна громада отримала всі дозвільні документи та незабаром розпочне будівництво поруч з Садовим товариством та міським озером.

2920
15.03.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

4417
25.03.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

18415
26.03.2024

У Верховній Раді зареєстрували проєкт закону про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо встановлення відповідальності за привласнення державних функцій.   

281
22.03.2024

На початку лютого 2024 року замість Валерія Залужного Збройні сили України очолив Олександр Сирський, який до цього командував Сухопутними військами.  

331
17.03.2024

Продовжує зменшуватися кількість тих, хто вважає, що держава виконує свої зобов'язання перед ветеранами російсько-української війни.  

641
12.03.2024

Президент Володимир Зеленський 7 березня погодив кандидатуру ексголовнокомандувача Збройних Сил Валерія Залужного на посаду посла України у Великій Британії.   

743