Рубрику підтримує Калинова слобода

Історія села Раковець

 

http://i1.wp.com/5s.lviv.ua/content/uploads/2016/05/83584997.jpg?resize=1024%2C768

 

Село Раковець Городенківського району Івано-Франківської області розташоване в мальовничій місцевості на правому березі річки Дністер. Найдавніші часи проживання людини на території села сягають середньовічного палеоліту, коли основним заняттям було полювання, землеробство, рибальство.

 

Свідченням цього є те, що жителі села часто знаходять на березі Дністра камяні рубила, скрибачки, проколки, гарпуни із кременю та кісток тварин.

 

Перша письмова згадка відноситься до 1450 року, але село засноване набагато пізніше. І сама назва села походить від того, що в річці Дністер, його притоках та ставках, було багато раків, яких виловлювали і використовували для харчування.

 

Але інша легенда про назву села в  якій розповідається про те, що село заснував поляк Юрій Ракоцій, який деякий час проживав у селі. На сьогоднішній день окрасою та історичною пам’яткою  села є Раковецький замок. Руїни замку містяться на південній околиці села. Звідси відкривається велична панорама річки, що широкою підковою охоплює село з околицями.

 

У роки Першої світової війни Городенківщина стала ареною боїв. Особливо вона потерпала під час Галицької битви, що відбувалася 18.08 — 21.09.1914 р. між російськими та австро-угорськими військами.

 

У Городенківському районі діяла підпільна антифашистська група, проте її членів було викрито і розстріляно.

 

У серпні 1943 року через район проходили вцілілі загони розбитого з’єднання С. Ковпака, вони рухались у напрямку с. Серафинці, щоб там перейти через Дністер, селяни, як і жителі сусідніх сіл всіляко допомагали партизанам-ковпаківцями.

 

 

Пам’ятки

Замок (1660 р.)

Замок у селі Раковець розташований на природній скельній терасі, що стрімко обривається до правого берега річки Дністер на південній околиці села. Будівництво замку розпочалося в 40 роках XVII століття, було завершене в 1660 році. Замок, розміром 60 на 40 метрів, мав три оборонні вежі та житлові приміщення в західній частині.

--.---

 

Церква Святого Димитрія Великомученика (1858 р.)

У селі, в мальовничій долині неподалік річки Дністер, стоїть мурована церква Святого Дмитрія Великомученика. Споруджена в 1858 році. Біля головного входу на подвір’я храму височить дзвіниця на три яруси.

 

Каплиця-костел (1835 р.)

На старому цвинтарі в центрі села стоїть каплиця-костел. Споруджена в 1835 році. Над входом у каплицю збереглася плита з надписом: «Текля зі Скарбків Боровських Дверніцька присвячує той пам’ятник для чоловіка Міхала Дверніцького і брата його Механдра Дверніцького дня 29 місяця листопада 1835 року». (Tekla ż Skarbków Borowskich Dwernicka poswięca te Pamiątkę dla Męza Michała Dwernickiego i brata Jego Mexandra Dwernickiego gnia 29 Miesćąca Listopada 1835 Roku.).

 

Відомі люди

Народився Остап Левицький — український педагог, письменник, перекладач, громадсько-культурний діяч (літературний псевдонім — Остап Ковбасюк).

Парохом села був отець Евстахій Шухевич — батько Осипа Шухевича, дід Володимира Шухевича, прапрадід головнокомандувача УПА Романа Шухевича.

 

Цікаві факти

На околицях Раківця виявлено 2 пізньопалеолітичні стоянки, знайдено золоті монети Олександра Македонського та поселення давньоруських часів.

У селі знімали перший західноукраїнський повнометражний фільм — До добра і краси.

 

5s.lviv.ua


Кількість переглядів - 2808
11.05.2016 11:42
Система Orphus

Поділитись новиною:

Коментарі (0)

Додати коментар

Щоб залишити коментар вам необхідно авторизуватися через:

Інші статті

Мій путівник. Коломийщина - музеї національної культури та гумору (відео)
Садиба Реїв (ФОТО)
Природний заповідник "Ґорґани"
Сокільська скеля (фото)
Місто у затінку храму
Чернелиця. Домініканський костел 1661 року (фото)
Туристи можуть скупатися у карпатських водоспадах за селищем, яке колись спалив Олекса Довбуш (фото)
Полонинне господарство (фото)
Село Приозерне із вражаючим палацом-красенем
На Прикарпатті занепадає неймовірний Пнівський замок
Як виглядає останнє село "з цивілізацією" у Карпатах (фото)
Таємниці «Чорного Ділка»: Урочище під Ясною Горою в Гошеві
Галич: що приховують колись великі столиці
Вулкан, який вивергає зі своїх кратерів гази, нафту та мінеральну воду
Маршрут на гору Кострич
Черемош – річка, яка поєднала вірування гуцулів та захоплення екстрималів (відео)
Пробій - найбільший каскадний водоспад українських Карпат (відео)
Костел якого вже немає. Яремче (фото)
Палац графів Реїв
Гуцульський Стоунхендж
Статті
Останнє в блогах
Всі блоги
Цікаво