Команда ГО"Фонд руху Михайлівського", була заснована на майдані у Києві, її представник, двічі поранений майданівець Ігор Чернецький розповів про волонтерську діяльність та створення двох центрів на Прикарпатті.
Ідея створення реабілтаційного центру виникла ще з Майдану, а гостріше постала відколи почалася війна, передає кореспондент Фіртки.
"Я розумів,що хлопці повернуться звідти і в мене постало питання що далі?",- зауважив Чернецький.
Волонтери, почали шукати в Києві місця, де було б можна розмістити центр.
" У нас були варіанти, закинуті табори їх в Київській області понад 15, але власники загнули дуже великі суми для оренди таких місць. Тож ми шукали далі, і за тиждень на Прикарпатті нам запропонували 4 місця для створення реабілітаційного центру",- розповів Ігор Чернецький.
За словами майданівця, перший комплекс був саме у Клубівцях поруч резиденції священика біля церкви Покрови божої матері.
"Я зрозумів що на Прикарпатті є та атмосфера , яка потрібна для бійців. Коли я побачив будинок 1936 року нам стало трохи страшнувато бо там раніше була амбулаторія, але вона довго не працювала і стан будівлі був жахливий. За місяць всі завершені внутрішні роботи ми готові на п'ятницю суботу прийняти перших хлопців. На сьогодні центр вміщує 10 осіб. Втім планується що будуть добудованні приміщення для ванни та туалету та ще один житловмй комплекс, щоб можна було приймати до 24 бійців - це 3 групи по 8 осіб",- розповів майданівець.
За словами Чернецькогоце буде фізична, психологічна та творча реабілітація. Перший заїзд складатиметься саме з хлопців які можуть фізично працювати, щоб допомогти все облаштувати: "фізична праця найкращий спосіб викинути дурниці з голови".
Щодо реабілітаційного центру у Грабівцях. То волонтерам запропонували 2 будинку літнього типу, кухня та їдальня. Цікаво що в 40х роках у цих будівлях розміщувався курінь Різуна. І влітку вже зможуть робити заїзди.
Крім того, Ігор Чернецький зазначив, що те, що робить держава для реабілітації військових - маразм. "Якщо б нам дали ті 52 млн які освоїли невідомо коли, ми б у кожному айоні Прикарпаття побудували один-два центри реаблітаційні і при цьому б відзвітуваличь за кожну гривню."
Кошти для створення реабілітаційного центру беруть з кишені. Крім того, допомагають діаспори США, Австралії, Чехії та кошти допомога держави за поранення на майдані.