Диверсія або непрофесіоналізм. Протеже нардепа Солов'я влаштував аферу із армійськими «Дозорами»?

 

/data/blog/106152/376143fe485ca630cb27eee61c4adb02.jpg

 

Епопея з бронеавтомобілями «Дозор-Б» триває. Всупереч обіцянкам керівництва Львівського бронетанкового заводу передати першу партію з 10 машин Міноборони до кінця квітня, «Дозори» в українську армію так і не надійшли. І, як стало відомо, тепер не зрозуміло чи надійдуть взагалі і в якому статусі?



Нагадаємо, що директор Львівського бронетанкового заводу Роман Тимків на початку квітня обіцяв наступне: «ми гідно пройшли весь шлях, в рекордно короткий термін освоїли виробництво «Дозорів» і зараз останні три машини з першої партії доукомплектовуються навісними і внутрішніми комплектами ЗІП». Уже в квітні ЛБТЗ планує передати партію бронемашин українським військовим згідно із державним контрактом. Підприємство готове отримати і наступні замовлення на забезпечення потреб Збройних Сил України, - підкреслив Тимків, пише Фіртка з посиланням на autoconsulting.com.ua.

«Дозори» так і не надійшли в армію. Диверсія або непрофесіоналізм?
«Дозори» так і не надійшли в армію. Диверсія або непрофесіоналізм?


Але вже травень, а «Дозори» в армію так і не надійшли. Більше того, за інформацією AUTO-Consulting їх уже не поспішають і приймати.

 

Замовник в особі Міноборони у першій партії з 10 «Дозорів» виявив багато невідповідностей з первісною конструкторською документацією і первинним завданням.



Крім того, AUTO-Consulting вже писав про тріщини корпусу в трьох машинах, які з'явилися при малих пробігах в 100-400 км. Їх, звичайно, усунули, але у комісії тепер виникли питання про причини їхньої появи. Почали розбиратися і з'ясувалося, що при виробництві «Дозорів» використовувалася сталь не тієї марки, яка була в технічному завданні. А це означає, що заново потрібно робити розрахунки і проводити випробування по бронестійкість. І ... пішло, поїхало.

«Дозори» так і не надійшли в армію. Диверсія або непрофесіоналізм?
«Дозори» так і не надійшли в армію. Диверсія або непрофесіоналізм?


На «Дозорах» виявили не ті колісні редуктори, не ті мости, інші модифікації лебідки, рації, фільтро-вентиляційні установки. Вони не гірші, а просто - інші. Але військові таку «самодіяльність» не вітають і брати відповідальність на себе не хочуть.

 

«А хто буде відповідати, якщо в бою відмовить цей вузол? Той, хто прийняв на озброєння машину, яка не відповідає первинній робітничо-конструкторській документації?»

«Дозори» так і не надійшли в армію. Диверсія або непрофесіоналізм?
«Дозори» так і не надійшли в армію. Диверсія або непрофесіоналізм?


«Укроборонпромовці» запевняють, що і з такими змінами, «Дозори» відповідають всім тактико-технічним характеристикам, адже документація робилася в один час, а комплектацію машини робили в інший - деяких постачальників уже немає, а інші в силу відомих причин не поставляють в Україну свою продукцію. Зрозуміло, що постачальники шукали замінники і знайшли, але ... формальні відмінності, природно, є. Два відомства, за славною українською традицією, не можуть домовитися, а страждає армія, бійці і авторитет країни, як виробника озброєнь.



За більш ніж 2 роки війни «Дозор» так і не доїхав на передову. У зв'язку з цим у AUTO-Consulting є один історичний приклад. Повнопривідний армійський автомобіль часів Великої Вітчизняної війни ГАЗ-64.

 

Нагадаємо, що на момент початку війни у Червоній Армії взагалі не було легкових армійських позашляховиків. Так ось, його створили і запустили у виробництво ... за 2 місяці. Війна почалася 22 червня, а вже в серпні 1941 року на ГАЗі почалося серійне виробництво ГАЗ-64.

 

Всього за неповних 2 роки було випущено 641 автомобіль ГАЗ-64. У ході експлуатації з'ясувалося, що ГАЗ-64 потрібна інша ширина колії, щоб проходити за танковими колонами. У 1943 році йому на зміну вже прийшов модернізований варіант ГАЗ-67, який мав іншу геометрію міжколісної відстані.

«Дозори» так і не надійшли в армію. Диверсія або непрофесіоналізм?
«Дозори» так і не надійшли в армію. Диверсія або непрофесіоналізм?


Можна довго сперечатися хто ж правий в історії з «Дозором», але армія за 2 роки не отримала жодної такої машини. Хороший «Дозор» чи поганий? - Бійцям так і не відомо.

 

Як відомо, Роман Тимків є відомим забудівельником в Івано-Франківську та співласником Калуського пивзаводу. Також Тимків був помічником-консультантом на громадських засадах депутата Верховної Ради України Юрія Солов’я.

 

Народився Роман Тимків 30 сiчня 1973 року у місті Івано-Франківськ. Навчався у Івано-Франківському національному технічному університеті нафти і газу на факультеті автоматизації та електрифікації. Одружений. Виховує доньку. Є засновником і екс-директор будівельної компанії «Екстім» (1997 рік).


09.05.2016 1124 0
Коментарі (0)

30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

231
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

504
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1602
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2864
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2402
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2387

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

368

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

544

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1392

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1476
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

505
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

366
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

746
30.04.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

106
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

245
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26853
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

709
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

260
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

267
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

590
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

762
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

792