Косівська громада другу годину чекає міністра екології Остапа Семарака, поки той оглядає ліси (фото+відео, оновлено)

 

 

У Косові ажіотаж. З робочим візитом у цьому регіоні сьогодні перебуває міністр екології Остап Семарак. Однак, до громади він наразі не спішить, бо спочатку хоче оглянути ліси.

 

Про це у соцмережі Facebook пише Таня Дорошенко, за словами якої, громада уже другу годину чекає уповноваженого гостя під приміщення РДА, інформує Фіртка з посиланням на ”Вікна”.

 

”Активісти налаштовані рішуче, кажуть не відпустять міністра, допоки він не вислухає думку громади”, — йдеться у дописі. Як відомо, уже тривалий час громада Косівщини бореться з керівництвом НП “Гуцульщина” через масову вирубку та знищення лісів, що може призвести до екологічної катастрофи.

 

Як повідомляли ”Вікна”, сьогодні, 4 травня Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак прибув із робочим візитом до Івано-Франківської області.

 

Він ознайомиться із станом природних екосистем національного природного парку “Гуцульщина” (м. Косів) та огляне проблемні території ДП “Кутського лісового господарства”.

 

Як повідомляє Курс, косівчани зібралися біля будівлі Косівської РДА, вимагаючи зустрічі з міністром. Однак Остап Семерак до громади не вийшов. Відтак люди заблокували дороги на виїзді з Косова у напрямку до НПП "Гуцульщина". 

 

Пікетувальники вимагають розслідувати факти масштабних незаконних вирубок на території Національного природного парку, покарати винних та відсторонити від керівництва парком його багаторічного директора Василя Пророчука.

 

Поспілкуватися з міністром представникам громади вдалося аж у селі Химчин. Як з'ясувалося, Остапа Семерака в його робочій поїздці супроводжують нардепи від "Народного фронту" Анатолій Дирів, Володимир Шкварилюк та Микола Княжицький. Міністр запевнив, що не проти розмови з громадою: його просто навіть не повідомили про таку потребу. Опісля всіх запланованих графіком подій Остап Семерак вислухає вимоги косівчан в РДА.

 

 

 

 

 

Наразі депутати обласної ради Олег Атаманюк, сільський голова Пістині Тарас Бейсюк, депутати Косівської райради та активісти показують міністру місця найбільш масштабних незаконних вирубок лісу на території НПП "Гуцульщина".

 

Як повідомляв КУРС, у березні громадськість Косівщини протестувала проти наміру Мінекології без конкурсу перепризначити на посаду директора НПП "Гуцульщина" Василя Пророчука, якого активісти звинувачують у корупції, масових незаконних вирубках лісу та організації "сімейного підряду" в національному парку. Представники громади пікетували Мінприроди й домоглися рішення про оголошення відкритого конкурсу. Громадські активісти, депутати обласної ради, громада Косівщини вимагали у влади й правоохоронців ретельного розслідування діяльності Пророчука на посаді, передовсім незаконних рубок на території парку. Нагадаємо, навіть в останні дні перебування на посаді Пророчук відзначився незаконною вирубкою понад сотні кубометрів деревини, що активісти зафіксували на фото і відео. Крім того, працівники НПП "Гуцульщина" погрожували розправою активістам та журналістам, які знімали відеосюжет про порушення в парку.


04.05.2016 1009 0
Коментарі (0)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1368
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2645
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2176
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2248
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6771 60
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2528 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

415

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1237

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1350

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1497
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

365
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

228
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

639
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

127
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26596
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

606
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10531 1
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

134
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

157
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

467
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

619
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

683