Франківчанка створює унікальні картини, навіть чудотворні (фото)

 

 

Маленькій дівчинці наснився дивний сон. По безкрайому синьому морі пливуть човни, а в них – безліч красивих ікон, оздоблених бісером… Гм, що б воно могло означати? Та нехай собі. А через кілька років, коли дівчинці сповнилося дванадцять, знову побачила сон: у храмі повно люду, всі моляться, і тут вона раптом підноситься над ними усіма, прямісінько угору. Перелякане дівча благає: «Боже, поверни мене на землю». На що чує голос: «Поверну, якщо вийдеш заміж за мого сина». – «Вийду, вийду… Обіцяю…»

 

Про все це нині 53-літня жителька Івано-Франківська Любов Синюк згадає значно пізніше – на четвертому десятку життя: і про ікони, і про недотримані обіцянки, пише ГК.

 

Cьогодні її ікони прикрашають чимало українських церков, багато з яких є улюбленими місцями паломників: собор Cвятої Софії у Києві, церкву Блаженного Миколая Чарнецького у волинському місті Ковель, монастир Собору Пресвятої Богородиці в урочищі Джублик на Закарпатті. В останньому взагалі трапилися незвичайні речі. Ікона, яку виготовила Любов Синюк, заплакала – з очей Богородиці потекли краплини крові. Це сталося незадовго до початку війни на сході України. Чудотворну ікону франківчанки почали тиражувати через невеличкі образки та розповсюджувати серед прочан, які прибували до Джублика.

 

Любов Синюк створює ікони, наклеюючи бісеринки на тверду основу. Перед роботою майстриня завжди молиться і просить у Всевишнього благословення. Каже, що найбільше їй подобається відтворювати образ Ісуса Христа. Загалом, жінка вже виконала близько тридцяти ікон. Цікаво, що вона не пам’ятає, в яких саме храмах знаходяться деякі її роботи. Любов Синюк навіть ніколи не фотографує їх. «Зовсім не це для мене є головним», – пояснює жінка.

 

Найбільшу ікону, довжиною у 2 м, майстриня створювала протягом кількох місяців. Тепер робота красується у церкві Блаженного Миколая Чарнецького. Одним зі своїх найбільших проектів жінка вважає роботу над іконостасом у храмі Священномученика Йосафата у м. Володимир-Волинський. Вона виготовила аж шість великих ікон довжиною в півтора метра для першого ряду та 14 маленьких ікон для другого ряду.

 

Таке чудесне захоплення у Любові Синюк було не завжди. Свого часу жінка довгі роки мріяла про дитину. Лікарі лише розводили руками. Останню надію покладала на Господа. Пані Люба багато молилася, ходила на прощі. Одного разу, відвідуючи Почаївський монастир, у церковній крамничці вона побачила неймовірно красиву ікону, виконану бісером. І наче струмом у саме серце. Враз із далекого дитинства вигулькнув дивний сон про човни з незвичайними іконами. Тієї ж миті Любов Синюк уже знала, що творитиме такі самі ікони. За роботу взялася негайно ж.

 

Свою першу ікону – образ Почаївської Богородиці – майстриня подарувала cобору Cвятої Софії. Дорогою назад, у потязі, їй наснився сон: монах взяв жінку за руку та ласкавим голосом мовив, що вона одужає. Рівно через рік народився довгоочікуваний Самсон. «Шляхи Господні незвідані, – загадково посміхається майстриня. – Жодна молитва не промовляється намарно, просто кожен отримує за своєю вірою».

 


01.05.2016 598 0
Коментарі (0)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

785
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2330
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2038
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2056
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6233 55
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2345 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

218

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1037

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1023

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1291
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

138
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

510
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1969
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26395
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

458
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10375 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7913
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

464
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

314
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

464
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

541
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1479