Влада Литовченко: Яремчанщина для мене — це унікальний край

 

 

5 травня у селі Татарів відбудеться  фольклорно-етнографічний фестиваль "Юріївська ватра".

 

Як каже сільський голова Татарова Олег Дзем’юк, фестиваль "Юріївська ватра" проведуть вперше, і скоріше за все він стане традиційним. На фестиваль запросили українську художницю Ірину Третьяк, громадську діячку, голову Міжнародного фонду культурного співробітництва Владу Литовченко, а також переможця шоу “Україна має талант” Петра Сказківа та гурт “Петрос”.

 

Журналіст “Галицького кореспондента” поспілкувався з почесною гостею свята Владою Литовченко.

 

Пані Владо, з якими намірами цього року відвідаєте Яремчанщину?

 

— Яремчанщина для мене — це унікальний край. І взагалі, Західну Україну я відкрила для себе саме з відвідування Яремче. Можу навіть назвати ім’я людини, за допомогою якої це трапилося. Іван Олексійович Гаврон, президент і засновник фестивалю Winter Romantik Fest, взяв на себе велику відповідальність — з відтворення та відродження українських традицій. Зокрема, святкування Різдва Христового. Він завжди люб’язно запрошує не тільки українських зірок, а й туристів із усіх областей України для того, щоб познайомити їх з обрядами та традиціями, характерними для для цього святого дня. Головне, що окрім відпочинку в готелі, є можливість долучитися до найцікавіших туристичних місць країни, яких в Івано-Франківській області велика кількість. Саме тому я дуже люблю Яремче і всім раджу бувати в цих місцях у різні пори року. Можу сказати, що ці місця зимою та літом чудові по-різному. Звісно, всі люблять потрапляти у справжню зимову казку, але у соковитій зелені, у річці Прут з її переходами у водоспади — є своя неймовірна краса та магія. Ще завдяки порадам Івана Олексійовича я відвідала Манявський скит, стежки Довбуша та скуштувала справжні гуцульські страви у ресторані “Гуцульщина”. І взагалі багато їздила по Івано-Франківщині — для мене це майже рідний край, в якому хочеться відкривати все нові й нові місця.

 

Вже найближчим часом у вас буде змога побачити весняну Яремчанщину. 

— Так, я запрошена у якості почесного гостя на регіональний фольклорно-етнографічний фестиваль “Юріївська ватра в Татарові”. Планую не просто відвідати захід, а й звичайно популяризувати етнографічні традиції цього регіону. Дуже хочу поспілкуватися з тутешніми людьми та ще раз донести в своїх блогах та статтях інформацію про красу цього мальовничого краю.

 

Відомо, що ви часто навідуєтеся на Буковель. З ким з відомих людей Прикарпаття підтримуєте зв’язок?

— От ні, що стосується Буковелю, то не дуже багато разів, всього двічі. Вперше — коли дивилася на гірськолижний курорт і не можу сказати, що все сподобалось на 100 відсотків. Дуже красиві гори, добра інфраструктура, але велике скупчення людей, є недоробки в облаштуванні лижного сервісу. Але я рада, що мала змогу поїхати, подивитися, отримати своє враження від цього легендарного містечка. Крім того, маю позитивний відгук про літній Буковель.

Минулого року генеральний директор “Артек-Буковель” Юрій Табачок запросив мене провести лекції “Кодекс юної леді” для дівчаток, які відпочивали у таборі. У мене було дві лекції в день і ще я мала змогу долучитися до веселого життя молоді, побувала на території справжнього товариства та пригод. Юрій Табачок і директор програм Едем Харлаєв провели екскурсію та показали три табори — Озерний, Гірський та Лісний.

Дитячий табір “Артек-Буковель” — це тисячі щасливих дітей. За два літа 2014 і 2015 років у таборі відпочило близько 7000 діток з усіх областей України та багатьох країн: Білорусі, Великобританії, Німеччини, Канади, Молдови, Нідерландів, Словенії, США, Чехії та ін. Мабуть, словами й неможливо передати ту чудову атмосферу, яка вирує у таборі під час відпочинку, адже відомо, що діти знаходять друзів із усіх куточків світу. І це, звісно, має свої переваги.


30.04.2016 837 0
Коментарі (0)

26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

637
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

1856 6
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

1117 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

541
24.02.2024
Вікторія Матіїв

Спроби створити музей у Долині виникали ще у 60-х роках. Проте тільки 23 грудня 1997 року Долинська районна рада прийняла остаточне рішення щодо нього. Журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою закладу Ксенею Циганюк. 

6892 61
01.02.2024
Вікторія Косович

Івано-Франківськ є градом безлічі упереджень і масок: для перших — фортеця, заснована поляками, для других — відголос австрійського «золотого віку» з його залізницями, для третіх — серце гуцульської культури, плач трембіт.  

11365 6

Піст – невід’ємна частина християнського  життя, встановлена Богом.

321

Друзі путіна зустрілись у резиденції рудого Донні у Флориді, де обговорили план путіна по капітуляції України, і після цієї поїздки Орбан розкрив – як за 24 год Трамп планує припинити війну.

1056

Чим ближче до виборів в США, тим більше трампісти вдаються до маніпуляцій у своїй пропаганді. У контексті України вони, переставивши все з ніг на голову, намагаються переконувати, ніби це демократи, а не республіканці, заблокували допомогу Україні.

1100

Кожен із нас не раз потрапляв у ситуацію, коли ми замислювались давати, чи ні милостиню людині, яка звертається про допомогу біля церкви, на вулиці чи в інших громадських місцях.  

1096
24.03.2024

Нутриціологиня пояснила, чому не можна забороняти собі фастфуд та солодощі. А також порадила, як їх вписати у свій раціон.

266
18.03.2024

Сьогодні, 18 березня 2024 року, в УГКЦ в Україні розпочинається період Великого посту. Пригадуємо канони партикулярного права УГКЦ, в яких ідеться про те, коли і як треба постити.  

1068
12.03.2024

Популярний дієтолог Майкл Мослі назвав п'ять груп продуктів, які варто включити до свого раціону для схуднення.

835
26.03.2024

Йдеться про зміни в молитвах «Вірую» («Символ віри»), «Царю Небесний» та митаревій молитві.

729
25.03.2024

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

649
21.03.2024

Релігійна громада отримала всі дозвільні документи та незабаром розпочне будівництво поруч з Садовим товариством та міським озером.

2937
15.03.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

4424
25.03.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

18427
26.03.2024

У Верховній Раді зареєстрували проєкт закону про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо встановлення відповідальності за привласнення державних функцій.   

296
22.03.2024

На початку лютого 2024 року замість Валерія Залужного Збройні сили України очолив Олександр Сирський, який до цього командував Сухопутними військами.  

341
17.03.2024

Продовжує зменшуватися кількість тих, хто вважає, що держава виконує свої зобов'язання перед ветеранами російсько-української війни.  

651
12.03.2024

Президент Володимир Зеленський 7 березня погодив кандидатуру ексголовнокомандувача Збройних Сил Валерія Залужного на посаду посла України у Великій Британії.   

756