Влада Івано-Франківська уже 5 разів не присвоює адресу будинку по вулиці Мазепи, 35А, бо чекає на рішення судів. Феміда зволікає із прийняттям рішення через ту категоричну позицію, яку до останнього часу займала міська рада.
Судові процеси затягуються і вже майже 2 роки більше ста жителів багатоповерхівки опинилися поза законом. Офіційно вони безпритульні.
Ще у 2014 році міські депутати на емоціях прийняли показове рішення визнати будівництво незаконним, самочинним і подати до суду з вимогою знести 8-поверховий будинок. А тепер, щоб не впасти обличчям в бруд, юристи міськвиконкому усіляко намагаються далі гнути лінію.
На сьогодні в різних судових інстанціях знаходиться кілька справ. В першу чергу, йдеться про оскарження вже виданих дозволів на підставі яких забудовник здійснював будівництво. Також міською владою оскаржуються містобудівні умови і обмеження, які вона сама ж раніше видала. І по-третє, оскаржується декларація про початок будівельних робіт та про готовність будинку до експлуатації – власне про знесення будинку. За оцінками юристів, судові тяганини триватимуть ще близько 3 років.
Незважаючи на це протистояння, мешканці будинку на Мазепи, 35А об’єдналися в ініціативну групу і наполегливо просять міську владу присвоїти їхньому будинку поштову адресу. Вони запевняють, що міськвиконком такою безвідповідальною позицією свідомо робить їх заручниками ситуації, шантажує забудовника та просто ставить на коліна пересічних іванофранківців.
«Ми залишилися поза законом. Насправді! Ми не можемо без присвоєної адреси отримати прописку. А від цього страждають абсолютно всі мешканці нашого будинку. Ми не можемо прописати дітей, не маємо права віддати їх до садочку чи школи. Переселенці, які купили тут житло, не можуть легалізувати у Франківську. Бійці АТО не можуть оформити посвідчення учасника бойових дій і користуватися законними пільгами. Пенсіонери не можуть без адреси оформити субсидію. А, до речі, за комуналку ми всі платимо по тарифу, як юридична особа, а в кілька разів більше! Ми живимо в квартирах, але по документах ми всі бомжі», - розповідає пенсіонерка Ірина Дячук.
Люди кажуть, що адресу їхньому будинку не присвоюють без жодних юридичних обґрунтувань та підстав. І так уже 5 разів.
«Члени виконкому за наше питання просто не голосують. І таким чином питання весь час відкладається. Вони кажуть, що поки справа в суді нічого прийматися не буде. Ми надсилаємо офіційні звернення до влади з вимогою пояснити чому не приймається рішення про присвоєння адреси. А чиновники нам відписують, що це питання просто не набрало необхідної кількості голосів. І так ми вже п’ятий раз ходимо по колу», - скаржиться переселенка з Маріуполя Оксана Лисечко.
Тим не менше, жителям таки вдалося достукатися до новообраного міського голови та знайти порозуміння. Новий міський голова Руслан Марцінків на останній зустрічі з людьми вислузав проблеми та пообіцяв піти мешканцям на компроміс.
«Нам вдалося дійти порозуміння зРусланом Марцінківим. Ми довго обговорювали усі ті складнощі та неприємності, які мають усі мешканці будинку через не присвоєну адресу. Руслан Романович з розумінням поставився до нас і до проблеми, яка уже кілька років не дає нам повноцінно жити. Міський голова пообіцяв, що піде на поступки і посприяє, щоб міськвиконком таки присвоїв нам адресу», - розповідає мешканка будинку Юля Канюс.
З юридичного боку, будівельна фірма всі юридичні вимоги для присвоєння будинку адреси дотримала. Забудовник отримав усю дозвільну документація для будівництва. ДАБІ видала декларацію про готовність будинку до експлуатації. Будівельна компанія сплатила більше 700 тисяч гривень до бюджету міста у фонд соціально-економічного розвитку. Тож уже п’ятий раз фірма подавала на розгляд виконкому повний пакет документів, а члени МВК ігнорували голосування. При цьому, присвоєння адреси є технічним рішенням, яке приймається безумовно, коли подана документація, що передбачена законодавством. Але цього чомусь уже вп’яте не робиться.
Поза очі та в коментарях ЗМІ члени виконкому аргументують це тим, що справа по забудові знаходиться у судах. Але хоча б одного кінцевого рішення суду прийдеться чекати що дуже довго, а загалом розпочато 5 судових процесів по Мазепи, 35А. Тому мешканці будинку не здаються і просять міську владу дати можливість їм нарешті жити по-людськи.
«Ми не розуміємо, навіщо нас донедавна влада тримала в заручниках і так знущалася. Яка різниця, зносити будинок з адресою чи без неї? А якщо чекати кінцевого рішення судів, то ми будемо так бомбувати ще кілька років. Чесно, навіть ворогу не побажаю бути на моєму місці. Єдине, що просимо – дати нам нормального жити хоча б доки не закінчуться суди. А там рішення суду поставить останню крапку. Але хоча б весь цей час ми будемо повноцінними мешканцями Івано-Франківська. Сподіваюся, що міський голова Руслан Марцінків дотримає свого слова, яке нам дав. Ні на кого більше надію не маю», - ділиться Світлана Сагній, жителька будинку на Мазепи, 35А.
Максим Круть
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Івано-Франківська міська рада відмовляється виконувати рішення судів
Іванофранківці через петицію вимагають від влади присвоїти поштовий адрес Мазепи 35а
Боротьба із забудовниками по-«свободівськи»: подвійні стандарти та адміністративний тероризм