Приречені бути безпритульними: Мешканці будинку на Мазепи, 35А просять право на життя

 

/data/blog/105336/e9655465dc4a7c4277aa7eeedceaddec.jpg

 

Влада Івано-Франківська уже 5 разів не присвоює адресу будинку по вулиці Мазепи, 35А, бо чекає на рішення судів. Феміда зволікає із прийняттям рішення через ту категоричну позицію, яку до останнього часу займала міська рада.

 

Судові процеси затягуються і вже майже 2 роки більше ста жителів багатоповерхівки опинилися поза законом. Офіційно вони безпритульні.

 

Ще у 2014 році міські депутати на емоціях прийняли показове рішення визнати будівництво незаконним, самочинним і подати до суду з вимогою знести 8-поверховий будинок. А тепер, щоб не впасти обличчям в бруд, юристи міськвиконкому усіляко намагаються далі гнути лінію.

 

На сьогодні в різних судових інстанціях знаходиться кілька справ. В першу чергу, йдеться про оскарження вже виданих дозволів на підставі яких забудовник здійснював будівництво. Також міською владою оскаржуються містобудівні умови і обмеження, які вона сама ж раніше видала. І по-третє, оскаржується декларація про початок будівельних робіт та про готовність будинку до експлуатації – власне про знесення будинку. За оцінками юристів, судові тяганини триватимуть ще близько 3 років.

 

Незважаючи на це протистояння, мешканці будинку на Мазепи, 35А об’єдналися в ініціативну групу і наполегливо просять міську владу присвоїти їхньому будинку поштову адресу. Вони запевняють, що міськвиконком такою безвідповідальною позицією свідомо робить їх заручниками ситуації, шантажує забудовника та просто ставить на коліна пересічних іванофранківців.

 

«Ми залишилися поза законом. Насправді! Ми не можемо без присвоєної адреси отримати прописку. А від цього страждають абсолютно всі мешканці нашого будинку. Ми не можемо прописати дітей, не маємо права віддати їх до садочку чи школи. Переселенці, які купили тут житло, не можуть легалізувати у Франківську. Бійці АТО не можуть оформити посвідчення учасника бойових дій і користуватися законними пільгами. Пенсіонери не можуть без адреси оформити субсидію. А, до речі, за комуналку ми всі платимо по тарифу, як юридична особа, а в кілька разів більше! Ми живимо в квартирах, але по документах ми всі бомжі», - розповідає пенсіонерка Ірина Дячук.

 

Люди кажуть, що адресу їхньому будинку не присвоюють без жодних юридичних обґрунтувань та підстав. І так уже 5 разів.

 

«Члени виконкому за наше питання просто не голосують. І таким чином питання весь час відкладається. Вони кажуть, що поки справа в суді нічого прийматися не буде. Ми надсилаємо офіційні звернення до влади з вимогою пояснити чому не приймається рішення про присвоєння адреси. А чиновники нам відписують, що це питання просто не набрало необхідної кількості голосів. І так ми вже п’ятий раз ходимо по колу», - скаржиться переселенка з Маріуполя Оксана Лисечко.

 

Тим не менше, жителям таки вдалося достукатися до новообраного міського голови та знайти порозуміння. Новий міський голова Руслан Марцінків на останній зустрічі з людьми вислузав проблеми та пообіцяв піти мешканцям на компроміс.

 

«Нам вдалося дійти порозуміння зРусланом Марцінківим. Ми довго обговорювали усі ті складнощі та неприємності, які мають усі мешканці будинку через не присвоєну адресу. Руслан Романович з розумінням поставився до нас і до проблеми, яка уже кілька років не дає нам повноцінно жити. Міський голова пообіцяв, що піде на поступки і посприяє, щоб міськвиконком таки присвоїв нам адресу», - розповідає мешканка будинку Юля Канюс.

 

З юридичного боку, будівельна фірма всі юридичні вимоги для присвоєння будинку адреси дотримала. Забудовник отримав усю дозвільну документація для будівництва. ДАБІ видала декларацію про готовність будинку до експлуатації. Будівельна компанія сплатила більше 700 тисяч гривень до бюджету міста у фонд соціально-економічного розвитку. Тож уже п’ятий раз фірма подавала на розгляд виконкому повний пакет документів, а члени МВК ігнорували голосування. При цьому, присвоєння адреси є технічним рішенням, яке приймається безумовно, коли подана документація, що передбачена законодавством. Але цього чомусь уже вп’яте не робиться.

 

Поза очі та в коментарях ЗМІ члени виконкому аргументують це тим, що справа по забудові знаходиться у судах. Але хоча б одного кінцевого рішення суду прийдеться чекати що дуже довго, а загалом розпочато 5 судових процесів по Мазепи, 35А. Тому мешканці будинку не здаються і просять міську владу дати можливість їм нарешті жити по-людськи.

 

«Ми не розуміємо, навіщо нас донедавна влада тримала в заручниках і так знущалася. Яка різниця, зносити будинок з адресою чи без неї? А якщо чекати кінцевого рішення судів, то ми будемо так бомбувати ще кілька років. Чесно, навіть ворогу не побажаю бути на моєму місці. Єдине, що просимо – дати нам нормального жити хоча б доки не закінчуться суди. А там рішення суду поставить останню крапку. Але хоча б весь цей час ми будемо повноцінними мешканцями Івано-Франківська. Сподіваюся, що міський голова Руслан Марцінків дотримає свого слова, яке нам дав. Ні на кого більше надію не маю», - ділиться Світлана Сагній, жителька будинку на Мазепи, 35А.

 

Максим Круть

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Жителька будинку на Мазепи 35а, переселенка Оксана Лисечко: Нас вразила жорстокість іванофранківців, але будемо йти до кінця

Івано-Франківська міська рада відмовляється виконувати рішення судів

Іванофранківці через петицію вимагають від влади присвоїти поштовий адрес Мазепи 35а

Боротьба із забудовниками по-«свободівськи»: подвійні стандарти та адміністративний тероризм


27.04.2016 Максим Круть 1457 5
Коментарі (5)

Василь Пролорензо 2016.04.27, 15:37
Ви знаєте,мені все цікавіше і цікавіше слідкувати за перипетіями цього будинку. Хто як думає,що буде далі?
Василь Пролорензо 2016.04.27, 15:42
Ви знаєте,мені все цікавіше і цікавіше слідкувати за перипетіями цього будинку. Хто як думає,що буде далі?
Анастасія Корлиб 2016.04.27, 15:51
Буде все розвиватись в типовому жанрі міської влади: будуть тягнути до кінця це переоивання з пустого в порожнє, людям урветься терпець, і тільки тоді ми побачим хоча б якісь дії! Будем чесними, міській владі глубоко плювати, всі діють тільки щоб набити собі кишені!
Іван Бойчук 2016.04.27, 15:52
я думаю,далі буде все те саме раз за разом,ще кілька місяців.а далі будівлю зносити не будуть,як писав Прут.її реприватизуює міська влада і перепродасть заново.
Максим Гирич 2016.04.27, 16:32
Погоджуюсь з Іваном, таке продовження дійсно можливе... Я гадаю, що міська влада під кінець баталій приватизує будинок, будівельну компанію залишить з пустими руками, а всім іншим буде говорити: " ми за містян, ми вирішуємо пробоеми якісно..." і тому подібне. Залишилось вияснити - за яких саме вони містян?
20.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

330
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2234
28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

1657
19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

1938
11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

5553 16
07.10.2024
Тетяна Сорока

Про те, як змінилося життя після повномасштабного нападу окупантів у 2022 році, мету встановлення світового рекорду та ставлення до сучасних методів мобілізації, ветеран Степан Савчук поділився з журналісткою Фіртки.

4076

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1055

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1063

Російські історики вважають Одесу російським містом, оскільки, за їх твердженням, місто було засноване російською імператрицею Єкатєріною II.  Їм і в голову не приходить той факт, що заснування міста, і зміна його назви – це різні речі.

1583

Дискурс Гіпермодерну спирається на уподобання та смаки багатомільйонних «мережевих» мас, а не на естетичні ігри еліт, як дідусь-Постмодерн. Відповідно, культурні, мистецькі, політичні, тусовкові та комунікаційні практики Гіпермодерну більш «плебейські» та більш розраховані на швидку емоційну реакцію.

1064
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

812
11.11.2024

Поточний рік був кращим для аграрної сфери на Івано-Франківщині, ніж попередні. У порівнянні з 2023 роком (129,6 гектара) — цьогоріч посівні площі збільшили на 45 відсотків.  

681
06.11.2024

Зовсім скоро настане зима, а це значить, що зараз потрібно максимально запастися вітамінами та мікроелементами.  

14486
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10336
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

5998
12.11.2024

"Ми спільнота. Все, що у нас є — це спільне, — ділиться монахиня.

554
09.11.2024

Дев'ятого листопада свій 65-літній ювілей відзначає Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин.  

5274 8
18.11.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

28394 1
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

438
17.11.2024

Президент США Джо Байден дозволив Україні завдавати ударів по Росії ракетами великої дальності ATACMS.  

560
15.11.2024

На противагу, 35% мешканців західних областей підтримують проведення виборів президента України під час війни.  

395
11.11.2024

Президент США Джо Байден переконуватиме новообраного президента Дональда Трампа продовжити підтримку України, і закличе Конгрес США фінансувати допомогу Україні і після завершення його президентства.  

586