Приречені бути безпритульними: Мешканці будинку на Мазепи, 35А просять право на життя

 

/data/blog/105336/e9655465dc4a7c4277aa7eeedceaddec.jpg

 

Влада Івано-Франківська уже 5 разів не присвоює адресу будинку по вулиці Мазепи, 35А, бо чекає на рішення судів. Феміда зволікає із прийняттям рішення через ту категоричну позицію, яку до останнього часу займала міська рада.

 

Судові процеси затягуються і вже майже 2 роки більше ста жителів багатоповерхівки опинилися поза законом. Офіційно вони безпритульні.

 

Ще у 2014 році міські депутати на емоціях прийняли показове рішення визнати будівництво незаконним, самочинним і подати до суду з вимогою знести 8-поверховий будинок. А тепер, щоб не впасти обличчям в бруд, юристи міськвиконкому усіляко намагаються далі гнути лінію.

 

На сьогодні в різних судових інстанціях знаходиться кілька справ. В першу чергу, йдеться про оскарження вже виданих дозволів на підставі яких забудовник здійснював будівництво. Також міською владою оскаржуються містобудівні умови і обмеження, які вона сама ж раніше видала. І по-третє, оскаржується декларація про початок будівельних робіт та про готовність будинку до експлуатації – власне про знесення будинку. За оцінками юристів, судові тяганини триватимуть ще близько 3 років.

 

Незважаючи на це протистояння, мешканці будинку на Мазепи, 35А об’єдналися в ініціативну групу і наполегливо просять міську владу присвоїти їхньому будинку поштову адресу. Вони запевняють, що міськвиконком такою безвідповідальною позицією свідомо робить їх заручниками ситуації, шантажує забудовника та просто ставить на коліна пересічних іванофранківців.

 

«Ми залишилися поза законом. Насправді! Ми не можемо без присвоєної адреси отримати прописку. А від цього страждають абсолютно всі мешканці нашого будинку. Ми не можемо прописати дітей, не маємо права віддати їх до садочку чи школи. Переселенці, які купили тут житло, не можуть легалізувати у Франківську. Бійці АТО не можуть оформити посвідчення учасника бойових дій і користуватися законними пільгами. Пенсіонери не можуть без адреси оформити субсидію. А, до речі, за комуналку ми всі платимо по тарифу, як юридична особа, а в кілька разів більше! Ми живимо в квартирах, але по документах ми всі бомжі», - розповідає пенсіонерка Ірина Дячук.

 

Люди кажуть, що адресу їхньому будинку не присвоюють без жодних юридичних обґрунтувань та підстав. І так уже 5 разів.

 

«Члени виконкому за наше питання просто не голосують. І таким чином питання весь час відкладається. Вони кажуть, що поки справа в суді нічого прийматися не буде. Ми надсилаємо офіційні звернення до влади з вимогою пояснити чому не приймається рішення про присвоєння адреси. А чиновники нам відписують, що це питання просто не набрало необхідної кількості голосів. І так ми вже п’ятий раз ходимо по колу», - скаржиться переселенка з Маріуполя Оксана Лисечко.

 

Тим не менше, жителям таки вдалося достукатися до новообраного міського голови та знайти порозуміння. Новий міський голова Руслан Марцінків на останній зустрічі з людьми вислузав проблеми та пообіцяв піти мешканцям на компроміс.

 

«Нам вдалося дійти порозуміння зРусланом Марцінківим. Ми довго обговорювали усі ті складнощі та неприємності, які мають усі мешканці будинку через не присвоєну адресу. Руслан Романович з розумінням поставився до нас і до проблеми, яка уже кілька років не дає нам повноцінно жити. Міський голова пообіцяв, що піде на поступки і посприяє, щоб міськвиконком таки присвоїв нам адресу», - розповідає мешканка будинку Юля Канюс.

 

З юридичного боку, будівельна фірма всі юридичні вимоги для присвоєння будинку адреси дотримала. Забудовник отримав усю дозвільну документація для будівництва. ДАБІ видала декларацію про готовність будинку до експлуатації. Будівельна компанія сплатила більше 700 тисяч гривень до бюджету міста у фонд соціально-економічного розвитку. Тож уже п’ятий раз фірма подавала на розгляд виконкому повний пакет документів, а члени МВК ігнорували голосування. При цьому, присвоєння адреси є технічним рішенням, яке приймається безумовно, коли подана документація, що передбачена законодавством. Але цього чомусь уже вп’яте не робиться.

 

Поза очі та в коментарях ЗМІ члени виконкому аргументують це тим, що справа по забудові знаходиться у судах. Але хоча б одного кінцевого рішення суду прийдеться чекати що дуже довго, а загалом розпочато 5 судових процесів по Мазепи, 35А. Тому мешканці будинку не здаються і просять міську владу дати можливість їм нарешті жити по-людськи.

 

«Ми не розуміємо, навіщо нас донедавна влада тримала в заручниках і так знущалася. Яка різниця, зносити будинок з адресою чи без неї? А якщо чекати кінцевого рішення судів, то ми будемо так бомбувати ще кілька років. Чесно, навіть ворогу не побажаю бути на моєму місці. Єдине, що просимо – дати нам нормального жити хоча б доки не закінчуться суди. А там рішення суду поставить останню крапку. Але хоча б весь цей час ми будемо повноцінними мешканцями Івано-Франківська. Сподіваюся, що міський голова Руслан Марцінків дотримає свого слова, яке нам дав. Ні на кого більше надію не маю», - ділиться Світлана Сагній, жителька будинку на Мазепи, 35А.

 

Максим Круть

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Жителька будинку на Мазепи 35а, переселенка Оксана Лисечко: Нас вразила жорстокість іванофранківців, але будемо йти до кінця

Івано-Франківська міська рада відмовляється виконувати рішення судів

Іванофранківці через петицію вимагають від влади присвоїти поштовий адрес Мазепи 35а

Боротьба із забудовниками по-«свободівськи»: подвійні стандарти та адміністративний тероризм


27.04.2016 Максим Круть 1314 5
Коментарі (5)

Василь Пролорензо 2016.04.27, 15:37
Ви знаєте,мені все цікавіше і цікавіше слідкувати за перипетіями цього будинку. Хто як думає,що буде далі?
Василь Пролорензо 2016.04.27, 15:42
Ви знаєте,мені все цікавіше і цікавіше слідкувати за перипетіями цього будинку. Хто як думає,що буде далі?
Анастасія Корлиб 2016.04.27, 15:51
Буде все розвиватись в типовому жанрі міської влади: будуть тягнути до кінця це переоивання з пустого в порожнє, людям урветься терпець, і тільки тоді ми побачим хоча б якісь дії! Будем чесними, міській владі глубоко плювати, всі діють тільки щоб набити собі кишені!
Іван Бойчук 2016.04.27, 15:52
я думаю,далі буде все те саме раз за разом,ще кілька місяців.а далі будівлю зносити не будуть,як писав Прут.її реприватизуює міська влада і перепродасть заново.
Максим Гирич 2016.04.27, 16:32
Погоджуюсь з Іваном, таке продовження дійсно можливе... Я гадаю, що міська влада під кінець баталій приватизує будинок, будівельну компанію залишить з пустими руками, а всім іншим буде говорити: " ми за містян, ми вирішуємо пробоеми якісно..." і тому подібне. Залишилось вияснити - за яких саме вони містян?
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

628
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

1814 6
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

1109 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

533
24.02.2024
Вікторія Матіїв

Спроби створити музей у Долині виникали ще у 60-х роках. Проте тільки 23 грудня 1997 року Долинська районна рада прийняла остаточне рішення щодо нього. Журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою закладу Ксенею Циганюк. 

6883 61
01.02.2024
Вікторія Косович

Івано-Франківськ є градом безлічі упереджень і масок: для перших — фортеця, заснована поляками, для других — відголос австрійського «золотого віку» з його залізницями, для третіх — серце гуцульської культури, плач трембіт.  

11354 6

Піст – невід’ємна частина християнського  життя, встановлена Богом.

313

Друзі путіна зустрілись у резиденції рудого Донні у Флориді, де обговорили план путіна по капітуляції України, і після цієї поїздки Орбан розкрив – як за 24 год Трамп планує припинити війну.

1049

Чим ближче до виборів в США, тим більше трампісти вдаються до маніпуляцій у своїй пропаганді. У контексті України вони, переставивши все з ніг на голову, намагаються переконувати, ніби це демократи, а не республіканці, заблокували допомогу Україні.

1095

Кожен із нас не раз потрапляв у ситуацію, коли ми замислювались давати, чи ні милостиню людині, яка звертається про допомогу біля церкви, на вулиці чи в інших громадських місцях.  

1090
24.03.2024

Нутриціологиня пояснила, чому не можна забороняти собі фастфуд та солодощі. А також порадила, як їх вписати у свій раціон.

258
18.03.2024

Сьогодні, 18 березня 2024 року, в УГКЦ в Україні розпочинається період Великого посту. Пригадуємо канони партикулярного права УГКЦ, в яких ідеться про те, коли і як треба постити.  

1063
12.03.2024

Популярний дієтолог Майкл Мослі назвав п'ять груп продуктів, які варто включити до свого раціону для схуднення.

828
26.03.2024

Йдеться про зміни в молитвах «Вірую» («Символ віри»), «Царю Небесний» та митаревій молитві.

720
25.03.2024

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

649
21.03.2024

Релігійна громада отримала всі дозвільні документи та незабаром розпочне будівництво поруч з Садовим товариством та міським озером.

2923
15.03.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

4419
25.03.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

18420
26.03.2024

У Верховній Раді зареєстрували проєкт закону про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо встановлення відповідальності за привласнення державних функцій.   

291
22.03.2024

На початку лютого 2024 року замість Валерія Залужного Збройні сили України очолив Олександр Сирський, який до цього командував Сухопутними військами.  

336
17.03.2024

Продовжує зменшуватися кількість тих, хто вважає, що держава виконує свої зобов'язання перед ветеранами російсько-української війни.  

646
12.03.2024

Президент Володимир Зеленський 7 березня погодив кандидатуру ексголовнокомандувача Збройних Сил Валерія Залужного на посаду посла України у Великій Британії.   

748