Будівництво біля міського озера: який сквер пропонує забудовник (фото+відео)

 

/data/blog/104950/e040fd1612bc11755cf155872fbcb689.jpg

 

В Івано-Франківську, а вірніше у тематичних групах соцмережі Facebook, з новою силою вибухнула тема будівельних робіт поблизу озера, зі сторони вулиці вулиці Ленкавського.

 

Тут вже зведена “коробка” одного будинку, ще під дві секції залитий бетон. Ділянку площею у 1,8 гектара, орендаря Ріафата Гасимова кілька років тому взялася освоювати фірма “ВАМБУД”. Хоча на цей момент забудовник обгородив парканом значно меншу територію. Нині ж, після тиску активістів, фірма готова віддати місту приблизно 1/3 ділянки під сквер, який за свої ж кошти “ВАМБУД” обіцяє облагородити, пише Фіртка з посиланням на Галку.

 

Дане питання, про розподіл цілісної ділянки в 1,8 га, і мають винести на розгляд найближчого засідання міської ради.

 

Нова ініціатива не сподобалася окремим громадським активістам, через тиск яких “ВАМБУД” ще в минулому році відмовився освоювати інші 4 гектари землі біля озера, в районі 23 школи-ліцею. Представники цієї групи нині стверджують, що “ВАМБУД” не має права на освоєння цієї ділянки. Вони написали звернення до депутатів міської ради та міського голови, а для підтримки ініціативи створили сторінку в мережі Фейсбук, де й розмістили звернення.

 

“Галка” вирішила поцікавитися у компетентних і причетних до питання осіб, аби роз’яснили суть рішення, яке пропонують депутатам.

 

“Питання, яке виноситься не сесію, абсолютно не стосується забудови чи дозволів. Наше підприємство має свідоцтво на об’єкт незавершеного будівництва. З цим документом власник має право на оренду ділянки, під цією нерухомістю. Але на сесії буде розглядатися інше питання. Ділянку в 1,8 гектара, якою ми раніше користувалися, ми хочемо і готові розділити на дві частини. Там, де вже є споруда, залишити за “ВАМБУДом”, а іншу частину, в повному обсязі відвести і передати громаді міста, затвердити її під сквер. Тобто ділянку з одним кадастровим номером просимо розділити на дві частини”, – пояснив директор “ВАМБУДУ” Микола Ковальчук.

 

Також Ковальчук прокоментував розголос навколо ділянки.

 

На мою думку, це маніпуляції. Кажуть про незаконну забудову. Але це питання, проект рішення на сесію повністю відповідає чинному закону. Там немає жодної букви чи коми, яка незаконна. Зараз кажуть “не дамо забудувати” тощо. Ми навпаки, зменшуємо ділянку “ВАМБУДу” і віддаємо її під сквер для громади. Дехто, гарячі голови, використовують це питання у своїх цілях, або не дуже розуміються у суті цього сесійного питання”, – пояснив Ковальчук.

 

/data/blog/104950/a74016c6d1672a13a219bb78b767f1a3.jpg

 

Це підтвердив керівник управління земельних відносин міської ради Кирило Обладан.

 

В даний момент не приймається жодне рішення про передачу комусь цієї ділянки, продовження будівництва і тому подібне. Йде мова про поділ ділянки…Ця процедура повинна пройти, щоб ця ділянка в кадастрі, яка була однією суцільною, стала кількома з відповідними кадастровими номерами. Тобто зараз мова йде про технічну частину – дозвіл на  складання документації по поділу”, – говорить Обладан.

 

Своє бачення ситуації навів голова земельної комісії міської ради, депутат Володимир Яблонь.

 

Він наголосив, що обранці на сесії, а перед цим на профільній комісії, розглянуть питання про розподіл ділянки, якою раніше користувалася фірма “ВАМБУД”, на дві. Одну з них хочуть відвести під сквер.

 

Зараз мова йде про розділення ділянки площею у 1,8 гектара на дві частини. Ніякі дозволи на будівництво будинків чи щось таке не надаються, ніякої політики там немає. Як комісія прийме – побачимо у понеділок. Для мене тут політики немає, це вже підтримав міський виконавчий комітет. Шкода, що у нас будь-яке цікаве питання, суперечливе, зразу обростає політикою”, – прокоментував Яблонь.

 

Тож у профільних управлінців мерії та ради зауважень до самого проекту по даній ділянці немає. Кажуть – тепер лише думка депутатів вирішить долю будівельного проекту і скверу.

 

Щодо скверу, то “ВАМБУД” вже показав, яким він може бути у відео та фото презентації. Масштабний і сучасний проект оцінювати читачам.

 

 

До слова, місцевий новинний ресурс “Курс” запустив інтернет-опитування думки громади щодо майбутнього конфліктної ділянки.

 

З величезним відривом (понад 80%), лідирує пропозиція “Нехай завершує розпочаті будови, але не більше, а взамін за власний кошт облаштує сквер”.

 

Відтак виглядає, що ситуація навколо забудови біля озера в очах громади не є такою однозначною, як здається на перший погляд.


22.04.2016 1230 2
Коментарі (2)

Dr. Ravyk 2016.04.22, 19:13
То ви вважаєте що тим цифрам можна вірити і 80 (буцімто)% є справді проголосовано?? Не смішіть людей будь-ласка! Це лицеміство вищого гатунку: перше незаконно впертися в землі парково-відпочинкової зони, понищити зелені насадження, знищити озерце, під виглядом спортивного комплексу вліпити туди цілий комплекс багатоповерхівок, потім ще і нахабно нібито віддавати яуийсь кусок земельки під скверик!... Судити треба тих посадовців що це допустили з конфіскацією майна за нанесення шкоди місту в особливо великих розмірах.
Славко Задунайский 2016.04.23, 07:37
Підтримую попереднього дописувача.Ці заяви Вамбуду суцільне лицемірство та брехня.Так званий головний еколог ОДА Гасимов знищив озерце та вбив там видр,які там жили,загарбав величезну площу в рекреаційній зоні озера,залишив мешканців міста без дерев,які там росли та оздоровлювали повітря,перетворив площу біля забудови на купи будівельного сміття,ті гори сміття ростуть з кожним днем,а вони ще про якийсь сквер ведуть мову.Тас буде такий самий сквер,як мали бути нібито приміщення для спортсменів,а насправді виросла неоковирна багатоповерхівка. Насправді в тій зоні потрібно заснувати,як це пропонувала громада, парк імені Героїв АТО,поряд вулиця Гурика,цей парк органічно вписався б майбутній комплекс присвячений Героям.
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

851
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

661
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1768
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

3091
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2487
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2470

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

122

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

658

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

629

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1497
01.05.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

251
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

596
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

458
30.04.2024

Великий або Страсний четвер — це день, коли Христос понад 2000 років тому на Тайній Вечері з апостолами, своїми священниками, установив Таїнство Святого Причастя, відслуживши першу Божественну Літургію.  

250
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

325
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26961
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

781
02.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

19617
30.04.2024

Івано-Франківська міська рада прийняла звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, комітету Верховної Ради України з питань бюджету, щодо спрямування видатків державного бюджету з фінансування політичних партій на ЗСУ.  

351
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

346
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

669
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

1150 1