Будівництво біля міського озера: який сквер пропонує забудовник (фото+відео)

 

/data/blog/104950/e040fd1612bc11755cf155872fbcb689.jpg

 

В Івано-Франківську, а вірніше у тематичних групах соцмережі Facebook, з новою силою вибухнула тема будівельних робіт поблизу озера, зі сторони вулиці вулиці Ленкавського.

 

Тут вже зведена “коробка” одного будинку, ще під дві секції залитий бетон. Ділянку площею у 1,8 гектара, орендаря Ріафата Гасимова кілька років тому взялася освоювати фірма “ВАМБУД”. Хоча на цей момент забудовник обгородив парканом значно меншу територію. Нині ж, після тиску активістів, фірма готова віддати місту приблизно 1/3 ділянки під сквер, який за свої ж кошти “ВАМБУД” обіцяє облагородити, пише Фіртка з посиланням на Галку.

 

Дане питання, про розподіл цілісної ділянки в 1,8 га, і мають винести на розгляд найближчого засідання міської ради.

 

Нова ініціатива не сподобалася окремим громадським активістам, через тиск яких “ВАМБУД” ще в минулому році відмовився освоювати інші 4 гектари землі біля озера, в районі 23 школи-ліцею. Представники цієї групи нині стверджують, що “ВАМБУД” не має права на освоєння цієї ділянки. Вони написали звернення до депутатів міської ради та міського голови, а для підтримки ініціативи створили сторінку в мережі Фейсбук, де й розмістили звернення.

 

“Галка” вирішила поцікавитися у компетентних і причетних до питання осіб, аби роз’яснили суть рішення, яке пропонують депутатам.

 

“Питання, яке виноситься не сесію, абсолютно не стосується забудови чи дозволів. Наше підприємство має свідоцтво на об’єкт незавершеного будівництва. З цим документом власник має право на оренду ділянки, під цією нерухомістю. Але на сесії буде розглядатися інше питання. Ділянку в 1,8 гектара, якою ми раніше користувалися, ми хочемо і готові розділити на дві частини. Там, де вже є споруда, залишити за “ВАМБУДом”, а іншу частину, в повному обсязі відвести і передати громаді міста, затвердити її під сквер. Тобто ділянку з одним кадастровим номером просимо розділити на дві частини”, – пояснив директор “ВАМБУДУ” Микола Ковальчук.

 

Також Ковальчук прокоментував розголос навколо ділянки.

 

На мою думку, це маніпуляції. Кажуть про незаконну забудову. Але це питання, проект рішення на сесію повністю відповідає чинному закону. Там немає жодної букви чи коми, яка незаконна. Зараз кажуть “не дамо забудувати” тощо. Ми навпаки, зменшуємо ділянку “ВАМБУДу” і віддаємо її під сквер для громади. Дехто, гарячі голови, використовують це питання у своїх цілях, або не дуже розуміються у суті цього сесійного питання”, – пояснив Ковальчук.

 

/data/blog/104950/a74016c6d1672a13a219bb78b767f1a3.jpg

 

Це підтвердив керівник управління земельних відносин міської ради Кирило Обладан.

 

В даний момент не приймається жодне рішення про передачу комусь цієї ділянки, продовження будівництва і тому подібне. Йде мова про поділ ділянки…Ця процедура повинна пройти, щоб ця ділянка в кадастрі, яка була однією суцільною, стала кількома з відповідними кадастровими номерами. Тобто зараз мова йде про технічну частину – дозвіл на  складання документації по поділу”, – говорить Обладан.

 

Своє бачення ситуації навів голова земельної комісії міської ради, депутат Володимир Яблонь.

 

Він наголосив, що обранці на сесії, а перед цим на профільній комісії, розглянуть питання про розподіл ділянки, якою раніше користувалася фірма “ВАМБУД”, на дві. Одну з них хочуть відвести під сквер.

 

Зараз мова йде про розділення ділянки площею у 1,8 гектара на дві частини. Ніякі дозволи на будівництво будинків чи щось таке не надаються, ніякої політики там немає. Як комісія прийме – побачимо у понеділок. Для мене тут політики немає, це вже підтримав міський виконавчий комітет. Шкода, що у нас будь-яке цікаве питання, суперечливе, зразу обростає політикою”, – прокоментував Яблонь.

 

Тож у профільних управлінців мерії та ради зауважень до самого проекту по даній ділянці немає. Кажуть – тепер лише думка депутатів вирішить долю будівельного проекту і скверу.

 

Щодо скверу, то “ВАМБУД” вже показав, яким він може бути у відео та фото презентації. Масштабний і сучасний проект оцінювати читачам.

 

 

До слова, місцевий новинний ресурс “Курс” запустив інтернет-опитування думки громади щодо майбутнього конфліктної ділянки.

 

З величезним відривом (понад 80%), лідирує пропозиція “Нехай завершує розпочаті будови, але не більше, а взамін за власний кошт облаштує сквер”.

 

Відтак виглядає, що ситуація навколо забудови біля озера в очах громади не є такою однозначною, як здається на перший погляд.


22.04.2016 1297 2
Коментарі (2)

Dr. Ravyk 2016.04.22, 19:13
То ви вважаєте що тим цифрам можна вірити і 80 (буцімто)% є справді проголосовано?? Не смішіть людей будь-ласка! Це лицеміство вищого гатунку: перше незаконно впертися в землі парково-відпочинкової зони, понищити зелені насадження, знищити озерце, під виглядом спортивного комплексу вліпити туди цілий комплекс багатоповерхівок, потім ще і нахабно нібито віддавати яуийсь кусок земельки під скверик!... Судити треба тих посадовців що це допустили з конфіскацією майна за нанесення шкоди місту в особливо великих розмірах.
Славко Задунайский 2016.04.23, 07:37
Підтримую попереднього дописувача.Ці заяви Вамбуду суцільне лицемірство та брехня.Так званий головний еколог ОДА Гасимов знищив озерце та вбив там видр,які там жили,загарбав величезну площу в рекреаційній зоні озера,залишив мешканців міста без дерев,які там росли та оздоровлювали повітря,перетворив площу біля забудови на купи будівельного сміття,ті гори сміття ростуть з кожним днем,а вони ще про якийсь сквер ведуть мову.Тас буде такий самий сквер,як мали бути нібито приміщення для спортсменів,а насправді виросла неоковирна багатоповерхівка. Насправді в тій зоні потрібно заснувати,як це пропонувала громада, парк імені Героїв АТО,поряд вулиця Гурика,цей парк органічно вписався б майбутній комплекс присвячений Героям.
02.12.2024
Тетяна Сорока

Про атмосферу у Верховній Раді, творення законів, що змінюють правила гри для бізнесу, для розвитку локальних ініціатив, про майбутні вибори та терміни служби у війську, народний депутат розповів журналістці Фіртки.  

423
29.11.2024
Олег Головенський

Під час своєї передвиборчої компанії Дональд Трамп запевнив, що якщо він виграє вибори, то за його президентства впровадження CBDC в США буде заблоковане. Що таке ці CBDC? Це — Central Bank Digital Currency (цифрові валюти центральних банків).

679
27.11.2024
Микола Сторожовий

В Івано-Франківську з кінця жовтня 2024 року офіційно розпочали роботу мовні волонтери-інспектори, діяльність яких спрямована на контроль за дотриманням мовного законодавства та популяризацію української мови. Фіртка поцікавилася, з якими порушеннями найчастіше стикаються мовні волонтери?

1195
26.11.2024
Тетяна Сорока

Про ПТСР, його наслідки та лікування журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Івано-Франківського національного медичного університету, доктор медичних наук Михайло Пустовойт.

2530
22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

1377
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

2038 9

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

707

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

767

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1669

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1657
28.11.2024

Багато хто, бажаючи схуднути чи поліпшити здоров'я, звертається до модних дієт. Але правда в тому, що більшість дієт не дають тривалого результату і навіть можуть нашкодити організму.  

361
25.11.2024

Радісна новина для всіх поціновувачів азіатської кухні! Roll Club – відома мережа ресторанів суші з багаторічним досвідом роботи в Україні – тепер і в Івано-Франківську!

467
20.11.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

18374
30.11.2024

Захист Батьківщини випливає із четвертої Божої Заповіді, яка трактується: "Шануй батька і матір". А Батьківщина — це наша друга матір, тому добрі діти, звичайно, свою маму захищатимуть.  

7492
25.11.2024

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

3667
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

1057
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10787
26.11.2024

Оцінюватимуть фіналістів члени міжнародного журі з п'яти європейських країн.

304
29.11.2024

Цей закон набуде чинності з 1 грудня.

301
28.11.2024

2024 рік — це рік, коли у громад забрали військовий податок на доходи, військове ПДФО.

496
24.11.2024

Керівництво Франції вважає, що українське військо може завдавати ударів французькими ракетами великої дальності лише в цілях самооборони. Наразі невідомо, чи зброю французького виробництва вже використовували для атак.  

457
23.11.2024

Водночас 33% респондентів із заходу однозначно не підтримують проведення місцевих виборів під час війни, а 16% — скоріше не підтримують.  

693