Іванофранківців запрошують відвідати науковий пікнік

 

 

7 травня 2016 року, у рамках святкування Дня міста в Івано-Франківську та з метою популяризації науки, вперше відбудеться «Науковий пікнік в Івано-Франківську».

 

Цікаві демонстраційно-наукові експерименти покажуть науковці, аспіранти та студенти Державного вищого навчального закладу "Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника». 

 

Наукові пікніки – це демонстраційні інтерактивні експерименти для всіх бажаючих долучитися до таємниць науки. При цьому науково-просвітницька робота поєднується із грою та навчанням. Наукові пікніки регулярно проводяться у Європейських містах з метою популяризації наукових знань та залучення молоді до творчої наукової роботи, пише Фіртка із посиланням на прес-службу МВК. 

 

До участі у пікніку будуть залучені науковці, аспіранти та студенти фізики, хіміки, біологи, біохіміки та математики.

 

Зокрема, особливістю цього заходу буде те, що, окрім фахівців природничих спеціальностей, звичних для наукових пікніків, свої майстер-класи продемонструють митці та журналісти.

 

Відвідувачі святкового дійства зможуть не лише побачити ефектні демонстрації, але й самі взяти участь у їх створенні, пройти навчання по професійній  фото- та відео-майстерності, самостійно виготовити різьблені речі і фотоелементи із підручних матеріалів.

 

А активні мешканці зможуть висловити своє бачення розвитку рідного міста в інтерв’ю молодим журналістам Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника. Сформований таким чином відеоматеріал стане не лише доступним громадськості, але й буде врахований міською владою для розвитку міста щасливих та успішних людей.

 

 До уваги гостей Свята будуть представлені:

 

– Досліди з фізики та інформаційних технологій: виготовлення своїми руками сонячних генераторів, перетворення тепла в електрику (для зарядки мобільних), робото-технічні моделі, та ін.

 

– Досліди з хімії: серія дослідів з хімічними реактивами; визначення якості навколишнього повітря (з можливістю визначення якості відпрацьованих газів автомобілів поблизу); імітації вогню, порізів, тощо.

 

– Досліди з біології: експерименти на екологічну тематику (вплив вуглекислого газу на навколишню температуру, дихання дріжджів, дихання людини і вуглекислий газ) та ін.

 

– Біохімія і здоровя: можливість побачити свою ДНК, як функціонує клітина, старих, хворих на ожиріння і хворобу Паркінсона плодових мушок, трансгенні лабораторні організми.

 

– Цікава журналістика: фотомайстерність (майстер-клас), відеозапис та анкетування, лист для прикарпатських журналістів, «відкритий мікрофон» для міста.

 

– Майстер-клас: мистецтво, різьба по дереву.

 

– Інноваційні розробки студентів університету.

Активних учасників експериментів, а особливо, дітей, чекають цікаві подарунки.


09.04.2016 598 0
Коментарі (0)

22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

343
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2931
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21084
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1986
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1355 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2368

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

714

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2145

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

828

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1414
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

147
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

469
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

1003
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

149
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

769
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

743
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

684
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8217
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

851 2
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

881
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2176 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

825