Прикарпатські правоохоронці звертаються із застереженням, як не потрапити у тенета пройдисвітів і не стати жертвою телефонних шахраїв.
Аферисти телефонують абоненту під виглядом працівників поліції і кажуть, що його близька людина скоїла злочин і потрапила до поліції та аби залагодити справу вимагають гроші. Буває навіть так, що зловмисники прикидаються працівниками банку і повідомляють про ті чи інші проблеми з нарахуванням коштів та просять сказати конфіденційну інформацію, інформує Фіртка з посиланням на СК ГУНП.
Так днями у Івано-Франківську трапився випадок, коли невідома особа зателефонувала 25-річному місцевому мешканцю та представилась працівником одного із банків, а відтак шляхом обману незаконно заволоділа його коштами в сумі близько семи тисяч гривень.
Нікому і за жодних обставин не надавайте особистої інформації, особливо у телефонному режимі. Пам'ятайте, що зловмисник може назватися співробітником служби безпеки банку та просить подиктувати пін-код, або навіть представляється працівником поліції.
Одразу ж з’ясуйте, де знаходиться близька людина, за порятунок якої у вас просять винагороду. Паралельно телефонуйте за номером «102», або прийдіть у відділок поліції й поцікавтесь, чи затримували людину, про яку йдеться. Усі затримання фіксуються і вам негайно дадуть відповідь.
Щоб не стати жертвою таких шахраїв, треба слідувати наступним правилам:
Якщо ви або ваші знайомі все ж потрапили у ситуацію, коли незнайомі люди, представляючись поліцейськими, вимагають у вас гроші за вирішення яких-небудь питань, негайно дзвоніть у поліцію. Цим убезпечите себе від шахраїв, або, якщо «вимагач» дійсно є працівником поліції, то допоможете очистити наші лави від випадкових людей.