За ніч у Франківську на трьох вулицях з'явилась пластикова розмітка (фото)

 

У ніч з суботи на неділю було нанесено нову пластикову розмітку практично на всіх пішохідних переходах по вулицях Василіянок, Гаркуші та Лепкого.

 

Про це у спільноті "Комуналка ІФ" у соцмережі повідомив спеціаліст департаменту житлової, комунальної політики та благоустрою виконавчого комітету Івано-Франківської міськради Мирослав Федорків, який описав технологію нанесення та додав фотографії процесу.

 

"Перш за все потрібно сказати, що на відміну від Галицької і Незалежності, вищезгадані вулиці не є чотирисмуговими, тому перекривати їх, навіть частково, в світлу пору доби не можна. Тим паче, що ними їздять тролейбуси в обох напрямках, а це прив’язка до ліній, з усіма наслідками. Отже, було прийняте рішення “заливати” цей напрямок вночі", - пише Мирослав Федорків.

 

Для тих, хто ще не знає, скажемо, що пластикова розмітка цього року наноситься виключно на регульовані та нерегульовані переходи та СТОП-лінії перед світлофорами. Таким чином найвищий пріоритет надається безпеці пішоходів. Уся інша розмітка трохи згодом буде нанесена фарбою. Ну і, звісно ж, мова йде в першу чергу про вулиці, на яких було відновлено дорожнє покриття, і котрі не повинні підлягати ремонту найближчих три роки. Саме такий термін служби розмітки гарантує підрядник.

 

Для початку, на прикладі одного переходу, подивимось що ми мали, і що отримали:

Перехід на перехресті Лепкого й Гаркуші.

Загалом же, ось так тепер виглядають усі зебри:

А так - регульовані переходм зі СТОП-лініями:

Перехрестя Василіянок - Грушевського - Гаркуші - Грюнвальдської

А тепер давайте подивимося на сам процес.

Спочатку ділянку розмічають та обклеюють малярським скотчем для того, щоб краї розмітки були максимально рівними, а рідкий пластик не розтікався за визначені межі, як це могло б бути у випадку з дерев’яним або металевим трафаретом.

Потім уся площа ретельно очищується від сміття, бруду та пилу.

Після того поверхня асфальту підігрівається.

"Все по-дорослому. Після газової горілки ще раз проводиться контрольна очистка", - пише Мирослав Федорків.

"І тільки після цього на сцені з’являється ось така німецька шайтан-машинка, в яку уже засипали світловідбиваючі кульки. (До речі, ця кравчучка коштує 12 тис. євро)", - уточнює автор допису.

Майстри дуже оперативно доливають у відро з рідким пластиком каталізатор і розмішують суміш...

... після чого починають безпосередньо процес нанесення розмітки.

"Треба сказати, що сам процес нанесення розмітки займає 10-15% часу. Решта часу іде на підготовку, розмітку ліній та очікування висихання.Як видно на фото, після одного проходу фарба лягає не досить щільно, тому майстри проходяться по одній і тій же лінії двічі, а інколи і три рази", - уточнює Федорків.

Якщо подивитися спереду, то це виглядає таким чином: суміш ллється на рельєфний валик, який розбризкує її, утворюючи агломератну поверхню.

Врешті отримуємо таку картину:

Після зняття скотчу і захисної плівки готовий перехід має такий вигляд:
(дрібні цятки між смугами - це не розпилені краплі, а розкидані світловідбиваючі кульки, які розлетяться в сторони після проїзду кількох перших машин)

На світанку роботи були завершені, пластик встиг полімеризуватися до проїзду перших тролейбусів.

І усе це роблять хлопці з Рівненщини: дві бригади по троє чоловік у кожній.

"Наступної ночі вони планують завершити свою частину робіт, нанісши кілька останніх переходів по вул. Галицькій ( в районі Радіозаводу). А вже наступного тижня до роботи на інших вулицях міста повинні приступити ще дві компанії з нанесення розмітки холодним пластиком. Тому слідкуйте за новинами", - написав Мирослав Федорків.


03.04.2016 493 1
Коментарі (1)

Nikita Koeka 2016.04.03, 22:13
підтримую Захара. треба слідкувати куди пси ходять, де сруть і що їдять при цьому.
13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

348
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

13905 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1593
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

880
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6164
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1732

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

648

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1475

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1284

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1174
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

529
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

668
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1587
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

610
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

895
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5932
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13704
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

263
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

560
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

493
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

803 2