Неугодна системі чи нетактовність? За що звільнили Ольгу Галабалу з посади заступника голови облради

 

 

31 березня, в Івано-Франківську обласні на другому пленарному засіданні депутати продовжили роботу четвертої сесії облради.

 

Розпочали засідання із хвилини мовчання за загиблим на фронті воїном Петром Ковалишиним, а після цього голова Івано-Франківської обласної ради  Олександр Сич звернувся до депутатів з проханням передплатити дитячий журнал "Дзвіночок" для дитсадків та початкових шкіл у їхньому окрузі.

 

У звичному режимі голова облради разом із депутатами обговорювали формували порядок денний перед тим як заслухати звіт головного прокурора області. Так, Ольга Галабала запропонувала внести ряд питань про користування надрами на Прикарпатті.

 

Голова облради Сич обурився, що відповідні проекти рішень надійшли до нього лише вчора по обіді.  Тож зауважив, що  депутати не мали належного часу на їх вивчення, але прикарпатські обранці все ж проголосували за внесення проектів до  порядку денного.

 

«Це незрозумілий для мене і непрофесійний підхід», - резюмував голова обласної ради.

 

А далі Сич зачитав заяву під якою підписалися 32 депутати обласної ради. Зокрема депутати від «БПП» та «Самопомочі» просять звільнити  Ольгу Галабалу з посади заступника голови обласної ради.

 

Без обговорень питання автоматично внесли  до порядку денного, як наголосив головний «свободівець» області «32 підписи забезпечують більше ніж третину голосів депутатів».

 

Заслухавши звіт обласного прокурора області від його заступника Володимира Торованина, депутати обласної ради повернулись до питання про звільнення Ольги Галабали з посади заступника голови обласної ради.

 

Однопартійка Галабали, Ольга Федишин зауважила, що депутати не голосували за таку пропозицію, мовляв 32 підписи у звернені не варто брати до уваги, але депутати перейшли до поіменного голосування. Як результат «за» розгляд  питання про звільнення Галабали проголосувало 43 депутати, "утримались" - 22, "проти" - 8.  

 

А Олександр Сич попросив депутатів підготуватись до таємного голосування та оголосив перерву на годину. Так, поки ще заступник голови облради Ольга Галабала відзначила, що не тримається за посаду та наголосила у разі рішення депутатів про її зняття партія працюватиме в опозиції.

 

«Ця дискусія назріла, ми бачили це на сесіях та у заявах депутатів. Тому давайте поставимо крапки над "і" та визначимось, як ми будемо працювати. Щоб у нас не було внутрішнього конфлікту. Зараз питання не в тому, залишуся я на посаді чи ні, питання у тому, залишились у нас спільні цінності чи не залишились. Незалежно від результатів голосування, дякую за співпрацю, що була".

 

Під час перерви на офіційній сторінці «ВОЛЯ Прикарпаття», заявили, що голова Івано-Франківської облради Олександр Сич усупереч регламенту протягнув питання щодо розгляду заяви про дострокове припинення повноважень заступника голови облради Ольги Галабали.

 

Кажуть, Регламент облради не передбачає автоматичного включення питань в порядок денний, а будь-яке питання має бути обов’язково проголосоване 1/3 депутатського корпусу. Окрім того, Сич ініціював питання про перенесення розгляду цього питання ще до перерви, хоча воно мало бути серед останніх у порядку денному.

 

Після перерви у залі зареєструвалися 73 депутати, які одразу перейшли до таємного голосування за звільнення Ольги Галабали з посади заступника голови обласної ради. Депутати голосували пофракційно, кожен голосував таємно у спеціальній кабінці, яку встановили за час перерви та кидає в урну свій бюлетень.  

 

Так, "за" відставку Ольги Галабали з посади заступника голови обласної ради проголосували 52 депутати з 73 присутніх на сесії, проти – 7, утримались – 13, один бюлетень визнали недійсним.  Проти голосували депутати від Волі, утрималися обранці від "Батьківщини". Предаставники БПП "Солідарність", "Свобода" і "Самопоміч" проголосували "за".

 

До слова, після звільнення Галабали із посади і її заяви, що Воля переходить в опозицію всі депутати фракції «ВОЛЯ» в обласній раді покинули сесійну залу.

  

Нагадаємо, конфлікт між деякими депутатами та заступником голови облради, скандальною очільницею фракції “ВОЛЯ" Ольгою Галабалою спалахнув після заяв заступниці про безвідповідальність та корупцію в обласній владі, що на Прикарпатті досі діє корумпована система часів Януковича.

 

«На жаль за три місяці роботи в обласній раді система настільки опирається, що у нас не змінилось після Революції Гідності абсолютно нічого. Де наші відкриті кадрові конкурси, яких чекають люди? Де наша боротьба з олігархами, які мають чимало власності в Івано-Франківській області? Де наш прозорий розподіл коштів? Наша область одна з двох, яка саботує впровадження системи Prozorro. Для чого нас обирали люди?», - сказала у одному із публічних виступів Ольга Галабала.

 

Крім того, вже тепер екс-заступниця посварилася колишнім головою облради, а тепер керівником виконавчого апарату Василем Скрипничуком.

 

У січні він вже добивався, щоб депутати висловили їй недовіру та просив звільнити її з посади. Запит Скрипничука навіть розглянули  комісії з питань депутатської діяльності, етики та регламенту.  

 

Він зауважив,  що Галабала ще у грудні минулого року безпідставно публічно звинуватила депутатів в корупції.

 

Як зазначив у коментарі Фіртці, прикарпатський аналітик та громадський діяч Ігор Ткач, з посади заступника Галабалу "з’їли" не через необережні висловлювання, чи некоректність,  а через те, що «нема командної гри».

 

«Там питання екологічних грошей та інших тем на яких сидять багато, хто із депутатів. Це звільнення абсолютно надумане. Ольгу Галабалу звільнили, адже нема "командної гри", тобто спільного дерибану. Хоча справжні мотиви Галабали в тій боротьбі ще треба встановити, але те, що їй зараз не по дорозі із рештою облради – факт», - прокоментував Ткач.

 

Сама ж Ольга Галабала після звільнення написала пост у Фейсбуці.

 

«116 днів в "старій системі". Сьогодні за ініціативою депутатів  від  БПП "Солідарність",  яку підтримали 52 депутати, мене зняли з посади заступника голови Івано-Франківської облради. Зняли за те, що я звинувачувала в корупції,  яка є в області. Схоже, контрреволюція наступає дуже швидко. Крім ВРУ, прокуратури почали зачищати і регіони від "неугодних реформаторів". P.S. Рада, що залишаю в облраді перший небюрократичний кабінет державного службовця», - написала Ольга Галабала.

 

А на офіційній сторінці ВОЛЯ Прикарпаття, Галабала своє звільнення прокоментувала наступним чином: «Щодо пропозиції фракції «Солідарність», яка є ініціатором рішення про те, щоб достроково припинити мої повноваження, то ви знаєте, що обласна рада здійснює функцію контролю над обласною державною адміністрацією, і в силу своєї посади я маю доступ до усієї інформації: і фінансової, документів, бухгалтерських звітів, обласної державної адміністрації і в тому числі. Думаю, дуже добре відомо, що ми готуємо усю цю інформацію для подачі в Національне антикорупційне бюро з відповідними проханнями та висновками. І єдиний спосіб зупинити доступ до цієї інформації – це очевидно припинити мої повноваження як заступника, адже я до цієї всієї інформації маю доступ. Це є моя персональна оцінка та висновки про причину мого усунення»,  - підкреслила Галабала.

 

А от представник руху «Чесно» в Івано-Франківську Віталій Світлик говорить, що взагалі не розуміє, як до більшості, яка сформувалася після виборів потрапила ВОЛЯ.

 

« З самого початку після виборів ми побачили, що більшість в обласній раді може складатися із трьох партій БПП «Солідарність» -  23 мандати, ВО «Батьківщина»  - 18 мандатів  та ВО «Свобода» 16. Цих партії вистачило для того, щоб мати більшість в 57 мандатів, адже загалом облрада має 84 депутати. Яким чином ВОЛЯ попала в цю більшість і якою була розмінною монета, що  Ольга Галабала стала заступником, адже ВОЛЯ одна з найменших фракцій в облраді, це питання, які  там були торги. Але зараз ми бачимо, що Галабалу дійсно «з’їли», оскільки більшість  в обласній раді зрозуміла, що їм не потрібна ця фракція і посада для того, щоб приймати рішення. Тим більше, коли Ольга Галабала, будучи в коаліції дозволяла собі гостро висловлюватись в бік партій. Думаю, це все спеціально зроблено "Свободою", адже було кілька висловлювань саме в їх сторону. До кінця не можу розібратися у поділі тих посад, але думаю, що  ВОЛЯ туди попала для того, щоб не дуже критикували владу, але оскільки вони при владі її таки критикували – «свободівці» вирішили її позбутися», - розмірковує громадський діяч.

 

Також додамо, нещодавно у своєму кабінеті в облраді Ольга Галабала зробила "креативний" ремонт.

 

"P.S. Рада, що залишаю в облраді перший небюрократичний кабінет державного службовця", - написала Галабала у Фейсбуці та залишила світлину:

 

 

Як стало відомо Фіртці, на крісло заступника голови облради претендують депутат від БПП «Солідарність» Михайло Ернестюк,  голова фракції “Самопоміч” Тарас Виноградник.

 

Олександра Бакун


Коментарі (0)

02.12.2024
Тетяна Сорока

Про атмосферу у Верховній Раді, творення законів, що змінюють правила гри для бізнесу, для розвитку локальних ініціатив, про майбутні вибори та терміни служби у війську, народний депутат розповів журналістці Фіртки.  

200
29.11.2024
Олег Головенський

Під час своєї передвиборчої компанії Дональд Трамп запевнив, що якщо він виграє вибори, то за його президентства впровадження CBDC в США буде заблоковане. Що таке ці CBDC? Це — Central Bank Digital Currency (цифрові валюти центральних банків).

661
27.11.2024
Микола Сторожовий

В Івано-Франківську з кінця жовтня 2024 року офіційно розпочали роботу мовні волонтери-інспектори, діяльність яких спрямована на контроль за дотриманням мовного законодавства та популяризацію української мови. Фіртка поцікавилася, з якими порушеннями найчастіше стикаються мовні волонтери?

1183
26.11.2024
Тетяна Сорока

Про ПТСР, його наслідки та лікування журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Івано-Франківського національного медичного університету, доктор медичних наук Михайло Пустовойт.

2514
22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

1365
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

2014 9

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

698

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

759

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1662

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1647
28.11.2024

Багато хто, бажаючи схуднути чи поліпшити здоров'я, звертається до модних дієт. Але правда в тому, що більшість дієт не дають тривалого результату і навіть можуть нашкодити організму.  

348
25.11.2024

Радісна новина для всіх поціновувачів азіатської кухні! Roll Club – відома мережа ресторанів суші з багаторічним досвідом роботи в Україні – тепер і в Івано-Франківську!

459
20.11.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

18367
30.11.2024

Захист Батьківщини випливає із четвертої Божої Заповіді, яка трактується: "Шануй батька і матір". А Батьківщина — це наша друга матір, тому добрі діти, звичайно, свою маму захищатимуть.  

7484
25.11.2024

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

3659
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

1046
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10781
26.11.2024

Оцінюватимуть фіналістів члени міжнародного журі з п'яти європейських країн.

297
29.11.2024

Цей закон набуде чинності з 1 грудня.

293
28.11.2024

2024 рік — це рік, коли у громад забрали військовий податок на доходи, військове ПДФО.

487
24.11.2024

Керівництво Франції вважає, що українське військо може завдавати ударів французькими ракетами великої дальності лише в цілях самооборони. Наразі невідомо, чи зброю французького виробництва вже використовували для атак.  

451
23.11.2024

Водночас 33% респондентів із заходу однозначно не підтримують проведення місцевих виборів під час війни, а 16% — скоріше не підтримують.  

686