Сьогодні кілька сотень працівників Укрнафти прийшли під стіни Івано-Франківської ОДА щоб просити відновити розробку Битків-Бабчинського нафтогазоконденсатного родовища та не допустити скорочення працівників НГВУ «Надвірнанафтогаз» ПАТ «Укрнафта».
Про це повідомляє кореспонднт Фіртки.
Нафтогазовидобувне управління «Надвірнанафтогаз» як структурна одиниця ПАТ «Укрнафта» здійснює видобуток сирої нафти та природного газу на території Івано-Франківської та Чернівецької областей відповідно до спеціальних дозволів на користування надрами.
Трудовий колектив підприємства складається з 1608 працівників та забезпечує експлуатацію 13 родовищ вуглеводнів.
Однак на сьогодні через неналежну діяльність органів державної влади, в тому числі Державної служби геології та надр України, яке блокує видачу спеціальних дозволів на користування надрами, НГВУ «Надвірнанафтогаз» ПАТ «Укрнафта» припинило експлуатацію двох родовищ, а саме: Лопушнянського нафтового родовища на території Вижницького району Чернівецької області та Битків-Бабчинського нафтогазоконденсатного родовища на території Надвірнянського району Івано-Франківської області.
Зазначені родовища обслуговують понад 200 працівників «Надвірнанафтогаз», які через припинення експлуатації вказаних родовищ, на даний час перебувають у відпустках, а після їх закінчення будуть працювати в режимі неповного робочого часу і в подальшому приречені на скорочення та втрату роботи.
Припинення робіт із розробки Битків-Бабчинського родовища призвело до наступних негативних наслідків:
- на 90% зменшилось надходження продукції на групові установки ГУ-270 та ГУ-256, з яких НГВУ «Надвірнанафтогаз» ПАТ «Укрнафта» транспортує газ для споживачів с-ща Битків, яке немає іншого джерела постачання газу;
- поступово зростають пластові тиски, що призводить до збільшення інтенсивної міграції вуглеводів до поверхні та викликає різке зростання рівня загазованості на території села Пасічна та с-ща Битків Надвірнянського району Івано-Франківської області.
Також через зупинку експлуатації вищеназваних родовищ обсяги видобутку вуглеводнів скоротяться, що неминуче призведе до зниження платежів до місцевих та Державного бюджетів України.