В Івано-Франківській області затверджено спеціальну регіональну програму збереження пам’яток історії, архітектури і культури

 

На Прикарпатті під охороною держави перебуває майже півтори тисячі пам’яток містобудування та архітектури, з них 133 – національного, решта – місцевого значення, інформує обласне радіо

 

Це пам’ятки дерев’яної і мурованої сакральної архітектури, житлового і громадського будівництва, які зосереджені в основному в історичних містах. Обласна влада хоче паспортизувати 500 таких пам’яток до 2016 року з метою удосконалити ведення їх обліку та забезпечення державної реєстрації. На думку чиновників, це дасть більше даних про об’єкти.

 

Нинішні паспорти пам’яток введені ще у 1972 році і мають ряд недоліків: відсутні відомості про сучасний стан об’єктів, недостатні наукові характеристики.

 

Серед об’єктів культурної спадщини найбільше культових споруд — майже 560 дерев’яних церков і дзвіниць. 96 з них національного значення. Більшість потребують термінової реставрації. В області затверджено спеціальну регіональну програму збереження цих пам’яток.


Кількість переглядів - 3151
29.08.2011 21:44
Система Orphus

Поділитись новиною:

Коментарі (0)

Додати коментар

Щоб залишити коментар вам необхідно авторизуватися через:
Статті
Останнє в блогах
Всі блоги
Душа і тіло
Україна і світ