Влад Троїцький в інтерв’ю Українській правді розповів, як Івано-Франківську вдалося вибороти право на проведення “ГОГОЛЬ FESTу”.
«Івано-Франківськ – це дивовижна історія. Тому що з одного боку, вони – амбітні хлопці, а з іншого – вони в тіні Львова. Львів трохи ситий, їм здається, що вони вже сидять на небесах. А у Франківська є драйв, але вони трохи в затінку».
У минулому році з’явилася ініціатива від адміністрації – і міської, і обласної (Івано-Франківської). Мені запропонували проконсультувати, що взагалі робити з культурою. Там було питання з приводу палацу Потоцьких – жирнюще місце, в самому центрі, покинуте. І ніхто не знає, що з ним робити.
Я кажу: “Хлопці, запустіть сюди контемпорарі, трохи профінансуйте, і у вас розпочнеться тут насичене життя”.
Я зібрав культурний актив Франківська, виявився таким модератором між владою і ними. Потім туди поїхав мій учень, директор фестивалю “ГОГОЛЬFEST” Максим Демський. Ми запустили проект з Ростиславом Держипільським, директором і художнім керівником Івано-Франківського театру. І процес пішов.
Тобто місто, область захотіли, щоб там почалося життя. Не тільки в цьому палаці Потоцьких. Взагалі, з’являється інший погляд на Івано-Франківськ як генератор нових віянь.
Це була моя рання ідея, щоб “ГОГОЛЬFEST” став мережевим фестивалем. Зараз ми опрацьовуємо тему: зробити конкурс на “культурну столицю” України, як в Європейському Союзі є Культурна столиця Європи.
Якщо запустити таку розумну тему, зробити конкурс міст, з хорошим журі, підключити Мінкультури, Мінрегіонбуд і Мінмолоді – нехай виділять по 3-5 мільйонів, невеликі гроші, плюс місцевий бізнес. І всі приїдуть подивитися, що ж це таке красиве. Нехай будуть і фестивалі їжі, і місцевих промислів…
Івано-Франківськ ми вирішили запустити як пілот, як мобілізацію внутрішнього творчого, адміністративного, бізнес-ресурсу. Думаю, вийде”, – розповів Влад Троїцький.
Довідка:
Владислав Троїцький — український театральний актор, режисер, драматург і телеведучий. Закінчив Київський політехнічний інститут (радіотехнічний факультет, 1987), а також аспірантуру при ньому (1990). Пізніше, 2002 р., закінчив також Російську Академію Театрального Мистецтва (в минулому — «ГИТИС»), режисерсько-акторський факультет. У 2003–2009 рр. викладав у Київському Державному університеті кіно і телебачення імені І. К. Карпенка-Карого (акторський курс Л. Танюка). 1994 року створив театр «ДАХ». У 2000 р. відкрив акторську школу. Проект — «Драматургія Островського». У 2004 р. створив етно-хаос гурт «ДахаБраха». У 2007 р. заснував фестиваль сучасного мистецтва «ГОГОЛЬFEST». З 2012 року бере участь у постановках виступів гурту Dakh Daughters.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: