Михайло Вишиванюк: Незалежність України потрібно відчувати серцем

 

Відбулася 20-а річниця Незалежності України. Чи не кожний українець замислюється над тим, якими були для нього цих два десятки літ. Голова Івано-Франківської облдержадміністрації Михайло Вишиванюк розповів кореспондентові УКРІНФОРМу про те, що він пригадує у ці дні і якою бачить річницю Незалежності України.

- Михайле Васильовичу, яким є для Вас свято Незалежності України? Що пригадується в ці дні?

- У ці дні чи не кожний українець замислюється над тим, що принесла йому Незалежність держави. Переконаний, вона подарувала нам свободу, волю і право на те, щоб жити і чинити так, як ми вважаємо за потрібне. А це - щастя для вільних людей. Вважаю, що ці речі потрібно відчувати серцем, розуміти, належно і правильно сприймати.

- На Вашу думку, які за цей час були найбільші перемоги і втрати для України?

- Якщо стоїть питання про втрати, то нехай би кожен сказав, що він втратив за цей час. Окрім балачок про втрачене, ніхто його не перелічує. А здобутки України, справді, неоціненні. Бо Україна відбулась як держава. У нас є Конституція, кордони і всі владні інститути. Україну сьогодні визнають у світі. Першим, хто нині привітав Україну з Днем Незалежності - це Президент США Барак Обама. Про Україну знає увесь світ, тоді як раніше багато людей не відали, де знаходиться Україна, плутали її з Росією.

Україна відбулася. Стверджую, що цей процес - незворотній. Тепер головне завдання кожного українця полягає в тому, щоб кожного дня, по одній цеглинці вкладати в процес будівництва нашої могутньої і великої держави. Переконаний, найближчим часом Україна увійде в число процвітаючих країн Європи. В мене немає жодних сумнівів, що Україна буде серед 20-ти найрозвинутіших країн світу, бо я бачу шляхи , напрямки і рух її розвитку.

- Як керівник, Ви формувалися, працюючи в сільському господарстві. На Вашу думку, наскільки земельна реформа є нагальною для України?

- Земельна реформа була актуальною ще 20 років тому, коли в Україні проголосили Незалежність. Я часто вступав у дискусії на цю тему, відстоюючи її необхідність. Відсутність законів для проведення повноцінної земельної реформи привела до того, що ми вже 20 років реформуємо сільське господарство. І,слава Богу, нарешті крига в цьому питанні скресла.

Наголошую, земельна реформа, насамперед, направлена на соціальний захист селянина, власника землі. Люди повинні зрозуміти, що земля отримає реальну вартість. Відтак кожний селянин, який має земельний пай, зможе отримати серйозний капітал. Це і буде його соціальним захистом. Якщо селянин здає свою землю в оренду, він отримуватиме серйозну орендну плату. Закон захистить селянина від усіляких пройдисвітів, які захочуть власника землі надурити. Це важливо для людей. Всі, хто шукає нині всілякі заковики у купівлі-продажі землі, нехай не переймаються. Протягом десяти років ніхто ані продавати, ані купувати землю не буде. Нехай не лякають цим людей.

- Ви задоволені тим, як жнивують нині на Прикарпатті?

- Здається, сам Бог нам дарував такий багатий врожай до Дня Незалежності. Я дуже задоволений жнивами. Незважаючи на складні умови та труднощі, люди працювали для себе і отримали щедрий врожай. Це важливо. Нині ми сподіваємося зібрати на 100 тисяч тонн урожаю більше, ніж торік.

- Щоб Ви побажали своїм співвітчизникам з нагоди Дня Незалежності?

- Якби я складав календар свят в Україні, то на першому місці записав би Різдво, на другому - Великдень і на третьому - День Незалежності України. На цьому б у переліку українських свят я поставив би крапку. В інші дні бачу потребу працювати і розбудовувати нашу державу. Не на словах, а на ділі.

Нині хотів би побажати кожному українцеві, насамперед, усвідомлення того, що ми маємо. Думаю, якби сьогодні могли воскреснути мільйони людей, які в муках віддали своє життя за Незалежність України, вони б зраділи від побаченого. Подекуди ми не цінимо того, що маємо. Часто нам здається, що цього замало, і ми хочемо більшого. На жаль, ми не рідко починаємо цінити й шанувати те, що маємо, лише після того, як його втрачаємо. Тому бажаю всім українцям твердої віри у краще майбутнє нашої держави. Нехай буде Воля й Незалежність, нехай збуваються наші мрії, нехай кожний наступний день для нас буде кращим.

 

Ірина Дружук


26.08.2011 2356 0
Коментарі (0)

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1891
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1826
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1823
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5372 42
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2120 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1483

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

692

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

747

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

940

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

977
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1724
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3640
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10216
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26093
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10143 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7682
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

867
13.04.2024

Які труднощі та виклики виникають при управлінні краєзнавчим музеєм "Бойківщина" Тетяни й Омеляна Антоновичів та як намагаються їх розв'язувати?

1368
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

351
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1244
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

844
02.04.2024

Українці розповіли, чи підтримують у другому читанні ухвалення Верховною Радою оновленого законопроєкту про мобілізацію.  

1047